Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Sausio » 6

Krienų Šaknys Liaudies Medicinoje

Indelį krienų, suteikiančių patiekalams savito, pikantiško skonio ir aštrumo, turbūt rastume kone kiekvienų namų šaldytuve. Krienai vertingi ne tik dėl maistinių, bet ir gydomųjų savybių.

Vaistams dažniausiai vartojamos krienų šaknys, rečiau lapai. Krienų šaknyse yra ląstelienos, baltymų, angliavandenių, cukraus, riebalų, dervinių, azotinių bei mineralinių medžiagų (kalio, kalcio, magnio, vario, mangano, kobalto, fluoro, natrio, fosforo, geležies) folio ir askorbo rūgšties (jos krienuose yra daugiau nei citrinose ar apelsinuose), vitaminų PP ir B grupės vitaminų. Šviežiose krienų sultyse yra lizocino (gamtinio antibiotiko) ir eterinio aliejaus. Krienų lapuose gausu alkaloidų. Krienams aštrų skonį suteikia glikozidas sinigrinas. Kuo senesni krienai, tuo jų šakniastiebių skonis aštresnis. Krienai išskiria daug fitoncidų, todėl veiksmingai naikina kenksmingas bakterijas ir mikroorganizmus.

Krienų preparatai malšina skausmą, padeda atsikosėti, skatina šlapimo išsiskyrimą, gerina kraujotaką ir virškinamojo trakto darbą.

Krienuose esančios medžiagos teigiamai veikia širdį, kraujo gamybą, medžiagų apykaitą. Šio augalo veikliosios medžiagos sugeba neutralizuoti kancerogenus, didina organizmo atsparumą piktybiniams augliams.

Liaudies medicinoje krienų šaknys ir šviežios krienų sultys vartojamos imunitetui stiprinti, virškinimui, apetitui bei kraujotakai gerinti, šlapimo išsiskyrimui skatinti, sergant mažakraujyste, skorbutu. gydant peršalimo ligas, kosulį, malšinant sąnarių skausmus, taip pat galinant kosmetiką.

Atkreiptinas dėmesys, kad krienų nepatariama valgyti sergant gastritu, kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, sergant opalige, jei nesveiki inkstai, kasa ar kepenys, sutrikusi skydliaukės veikla. Be to, krienų nereikėtų vartoti dideliais kiekiais.

Sergant peršalimo ligomis

* Peršalus patariama 1–3 kartus per dieną suvalgyti po šaukštelį šviežiai sutarkuotų krienų su medumi – tai padeda atsikimšti nosiai ir palengvina slogos simptomus. Peršalimą gydo ir lygiomis dalimis sumaišytų krienų ir svogūnų sulčių bei medaus mišinys. Mišinio gerkite po šaukštelį 3 kartus per dieną prieš valgį.

* Skaudamai gerklei skalauti ketvirtadalį stiklinės pripildykite tarkuotų krienų, iki stiklinės viršaus užpilkite verdančiu vandeniu, palikite 5–7 minutes pravėsti ir nukoškite. Skaudamą gerklę skalaukite šiltu antpilu 2–3 kartus per dieną.

* Kosuliui malšinti sumaišykite krienų sulčių su medumi (lygiomis dalimis). Norėdami palengvinti atsikosėjimą ir numalšinti kosulį, šio mišinio gerkite po šaukštelį (neužsigerdami vandeniu) kas valandą.

Krienai, Krienų Šaknys, liaudies medicina

Skausmams malšinti

Krienų preparatai veiksmingai gydo juosmens ir kryžkaulio radikulitą, raumenų skausmus nugaroje ir juosmenyje, reumatą bei sąnarių uždegimą. Krienuose yra eterinio aliejaus, kuris gali nudeginti odą, todėl jais gydytis reikia labai atsargiai, ypač turintiems jautrią kūno odą. Jei pajusite stiprų deginimą, kompresą su krienais skubiais nuimkite ir gydomą vietą patepkite aliejumi. Šias ligas galite gydyti ir panaudodami krienų lapus.

* Skausmų slopinimas krienų lapais: nuskintus lapus nuplaukite 40–50 ⸰C temperatūros vandeniu, uždėkite ant skaudamos vietos, šiltai apriškite. Kompresą palaikykite pusvalandį.

* Sergant osteochondroze ant skaudamų vietų patariama uždėti tarkuotų krienų ir bulvių tarkių mišinio kompresą.

* Gydomoji vonia sergant išiju (sėdmens nervo uždegimu): į nedidelį marlės maišelį sukrėskite 2–3 šaukštus sutarkuotų krienų ir jį pakabinkite vonioje ant vandens čiaupo. Gydant išiją patariama šioje vonioje prieš miegą pasėdėti 10–15 minučių 10–12 kartų.

* Radikulito ir sąnarių skausmų malšinimas: kelias minutes prieš garinę pirtį skaudamas vietas įtrinkite tarkuotais krienais.

Krienai – sveikatai ir grožiui

* Pigmentines dėmes ir strazdanas balinantis losjonas: pusę šaukšto tarkuotų krienų sumaišykite su 50 ml kefyro ir šaukštu avižinių miltų. Mišinį uždėkite ant kelis kartus sulenktos marlės ir gautą kompresą uždėkite ant dėmių arba strazdanų, palaikykite 15–20 minučių ir nuplaukite vėsiu vandeniu.

* Jei dažnai iškyla spuogų, tepkite juos tarkuotų krienų šaknų tyrele, sumaišyta su pienu (lygiomis dalimis). Be to, tokia tyrelė veiksmingai atgaivina suglebusią ir poringą veido odą. Raukšlėtai, poringai ir spuoguotai veido odos gydyti galite naudoti ir tyrelę iš tarkuotų krienų ir obuolių mišinio (lygiomis dalimis).

* Jauninamoji kaukė: sumaišykite po šaukštą tarkuotų krienų ir grietinės bei kiaušinio trynį (jei veido oda yra sausa arba normali) arba baltymą (jei oda yra riebi). Mišinį palaikykite 15–20 minučių, nuplaukite šiltu vandeniu. Tokias kaukes darykite 1–2 kartus per savaitę 15–20 kartų.

* Ant vočių ir pūlinių, žaizdų, sukietėjusių skydliaukės limfmazgių liaudies medicinos žinovai pataria dėti krienų lapų ir aprišti.

Įsidėmėtina, kad grožio priemones su krienais svarbu vartoti itin atsargiai – iš pradžių reikia išbandyti jas mažame odos plotelyje. Jeigu juntate peršėjimą, priemonės nenaudokite.

Kitos sveikatos problemos

* Imunitetui sustiprinti ir nuovargiui įveikti: sutarkuokite 400 g krienų šaknų, sumaišykite su 100 g medaus ir palikite tamsioje vėsioje vietoje savaitę nusistovėti. Vartokite mišinio po šaukštą 2 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Mišinys ypač naudingas rūkantiems žmonėms.

* Sergantiems cukriniu diabetu ir hipertenzija patariama valgyti tarkuotų krienų ir rūgusio pieno mišinio.

* Sergant cholecistitu arba geltlige patariama gerti tokio antpilo: kilogramą tarkuotų krienų šaknų užpilkite 3 litrais verdančio vandens, sandariai uždenkite ir palikite 3 paras nusistovėti, nukoškite. Gerkite antpilo po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį. Antpilą laikykite šaldytuve.

Rašo savaitė.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 20:05 Receptai Obuolių pyragas

Gaminame namuose. Obuolių pyragas... Orkaitę įkaitiname iki 200 laipsnių ir kepame obuolių pyragą 40-45 minutes. Jeigu pastebėjote, kad viršus pradeda degti, o kepimo laikas dar nepraėjo, apdenkite pyragą folija. Dar šiltas obu...

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 20:56 Receptai Liaudiški patarimai Trumparegystės gydymui
Trumparegystė liaudies medicinoje, Trumparegystė, receptai nuo trumparegystės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

04.11.2019 laikas 22:16 Receptai Kepti varškėčiai su obuoliais

Varškę dedame į dubenį, įmušame kiaušinį, beriame cukrų, druską, dedame obuolius ir miltus. Visus ingredientus sumaišome. Tešlą padalijame nedideliais gabalėliais ir apibarstome miltais. Tarp delnų suvoliojame rutuliukus ir pri...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau