Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Rugsėjo » 20

Apie žarnyno problemas įspėja nemalonūs simptomai

Žarnynas – mūsų antrosios smegenys, nes jame yra per 100 mlrd. nervinių ląstelių – daugiau nei galvos ir nugaros smegenyse, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas.  Be to, priduria jis, vartojant netinkančius produktus sugriauta žarnyno mikrobioma tampa daugybės negalavimų priežastimi.

Medicina, Žarnynas, Sveikata, Mityba

„Daugeliui kalbėti apie tai, kas dedasi žarnyne – nepatogu ar net verčia raudonuoti“, – sako A. Unikauskas ir priduria, kad nuo to, kas vyksta žarnyne priklauso šiandienos savijauta ir rytojaus sveikata.

Gydytojas tikina, kad virškinimas – tik viena iš šio svarbaus organo užduočių: „Žarnynas – mūsų antrosios smegenys, nes jame yra per 100 mlrd. nervinių ląstelių – daugiau, nei galvos ir nugaros smegenyse. Kitas svarbus dalykas – mikroorganizmai. Žarnyne gyvenančių padarėlių įvairovė įspūdinga: tyrimai rodo, kad jų ten – per 500 rūšių, o  kiekvieno žmogaus mikroorganizmų mišinys – toks pat unikalus kaip pirštų antspaudai.

Vienam žmogaus genui tenka 300 bakterijų genų. Mes jiems parūpiname maisto, gyvenamąją vietą ir judėjimo priemones, o jie mums padeda suvirškinti ir absorbuoti tai, ką suvalgome, gamina vitaminus bei hormonus, neutralizuoja toksinus, treniruoja imuninę sistemą.“

Pasak A. Unikausko, nesirūpinant žarnynu ir mityba, gali atsirasti įvairių negalavimų. Apie tai, kad pažeista žarnyno mikrobioma, gali įspėti nutukimas, diabetas, alergijos, autoimuninės ligos, depresija, nuovargis, nuotaikų kaita, pilvo skausmai, širdies ligos, astma ir kiti požymiai.

„Tam, kad jaustumėtės žvalesni ir energingesni, būtina žinoti savo žarnyno tipą ir kokį maistą galite valgyti“, – sako A. Unikauskas.

Profesoriaus teigimu, žarnynas gali būti skirstomas į tris tipus – „amžinai alkanas“, „išnaikintų bakterijų“ ir „pilnas dujų“. Kiekvienam iš jų priskiriamos skirtingos charakteristikos ir sprendimo būdai:

Tipas „amžinai alkanas“. Simptomai: jaučiamas nuolatinis alkis, nėra sotumo jausmo – nėra arba yra per mažai tam tikrų bakterijų. Žarnynas negali kai kurių maisto skaidulų paversti į butiro rūgštį, kuri padeda pajusti sotumą bei saugo žarnų gleivinę ir gydo uždegimą. Visada alkanų žmonių žarnynas negamina tam tikrų cheminių medžiagų, kurios padeda patogiai jaustis.

Gydytojo patarimas: Įtraukite į kiekvieną patiekalą produktų, turinčių inulino. Inulinas – nevirškinamos skaidulos. Jos tampa gerųjų bakterijų gyvenimo ir maitinimosi terpe. Gerosioms bakterijoms reikia skaidulų. Jos paverčia skaidulas trumpos grandinės riebalų rūgštimis, o šios padeda mums jaustis sotiems. Geriausi produktai – avižos, porai, česnakai, baltosios pupelės, porai.

„Išnaikintų bakterijų“ tipas. Nustatomas tada, kai žarnyno gerosios bakterijos išnaikintos dėl netinkamos mitybos ar medikamentų, pavyzdžiui, antibiotikų. Jei vartojame daug greitojo, perdirbto maisto, žarnyne įsivyraus blogosios bakterijos. Blogėja maisto medžiagų pasisavinimas, mažėja vitaminų ir hormonų, prasideda žarnyno uždegimai, trūksta riebalų rūgščių.

Gydytojo patarimas: Gardinkite kiekvieną patiekalą prieskoniu, turinčiu polifenolių. Polifenoliai padeda maistą paversti prebiotiku, kuriuo maitinasi gerosios bakterijos. Bakterijos – sveikatos garantas. Geriausi produktai –cinamonas, kmynai, aitriosios paprikos, petražolės, ciberžolė, paprikų milteliai.

„Pilnas dujų“ tipas. Nustatomas tada, kai valgoma per daug gyvulinių baltymų. Jie nėra visiškai suvirškinami, prasideda puvimas, išsiskiria daug metano dujų. Pastarosios ardo B grupės vitaminus. Padidėjus blogųjų bakterijų kiekiui, dujų kvapas prastėja.

Gydytojo patarimas: Pakeiskite gyvulinius baltymus į  augalinius. Tokiu būdu gausite baltymus kartu su skaidulomis. Nepamirškite, kad paros baltymų kiekis turi būti ribotas. Geriausi produktai – lęšiai, baltosios pupelės, ispaninių šalavijų sėklos.

Žarnyno testas ir daugiau naudingos informacijos – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.08.2019 laikas 12:20 Receptai Virtinukai su bulvėmis ir šonine

Gaminame namuose. Virtinukai su bulvėmis ir šonine. Virtinukai su bulvių ir šoninės įdaru tiekiami su grietinės-sviesto arba grietinės-spirgučių padažais. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.09.2018 laikas 08:04 Receptai Liaudiški patarimai cholesterolio gydymui
Cholesterolis liaudies medicinoje, cholesterolis, cholesterolio gydymas, receptai, cholesterolio receptas, vaistažolės, vaistažolės cholesteroliui, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradici...

Skaityti daugiau

19.05.2019 laikas 19:49 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis Valgomuoju česnaku

Valgomasis česnakas liaudies medicinoje. Netradicinė medicina. Česnakas laikomas geriausia priemone nuo aterosklerozės ir mažakraujystės. Prieš miegą pamirkykite delnus šiltame vandenyje su soda, po to ant nuospaudų uždėkite ma...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau