Ar esate patenkinti savo lytiniu gyvenimu? Galbūt norėtumėte, kad jis būtų šiek tiek geresnis. Kasmet rugsėjo 4 d. minima pasaulinė seksualinės sveikatos diena, raginanti atkreipti dėmesį į savo lytinę funkciją ir reprodukcinių organų sveikatą, kad seksas tik džiugintų, o ne keltų nusivylimą!

sveikata, erekcijos sutrikimuai, erekcija, patarimai

Geri patarimai, kaip pagerinti seksualinę sveikatą:

Daryti Kėgelio pratimus. Nėštumas, amžius susilpnina šiuos raumenis, todėl gali atsirasti šlapimo nelaikymo ir lytinių santykių problemų. Tačiau šias problemas padeda išspręsti reguliariai daromi Kėgelio pratimai.

Nelaikyti sekso pareiga. Nors ir sunku rasti laiko įtemptose dienotvarkėse, tačiau sekso nereikėtų įtraukti į būtinų padaryti darbų sąrašą. Visų pirma seksas turėtų teikti malonumą, o nebūti tik iš pareigos.

Jei reikia, kreiptis į seksologą arba išbandyti porų ar sekso terapiją. Daugelį poros ir asmeninių problemų gali padėti išspręsti seksologo kabinete, todėl nereikėtų atidėlioti vizito.

Nepraleisti sekso preliudijos. Nieko blogo kartais užsiimti spontanišku seksu, bet reikėtų nepamiršti, kad moterims reikia daugiau laiko lytiškai susijaudinti nei vyrams.

Pasitikrinti nuo lytiškai plintančių ligų, bet ir apskritai sveikatą. Bet kokie sveikatos sutrikimai gali sukelti erekcijos sutrikimus ir kitas seksualinio gyvenimo problemas.

Jei kažkas neramina dėl seksualinės sveikatos, pasitarti su šeimos gydytoju arba ginekologu. Jie gali pamatyti ligos pradžią, kol dar nepasireiškė pirmieji simptomai, tik tai, kad suprastėjo lytinio gyvenimo kokybė.

Sportas gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Geras seksualinis gyvenimas labai priklauso nuo fizinio aktyvumo.

Išsiaiškinti, ar vartojami vaistai nemažina libido. Tokį poveikį dažniausiai turi antidepresantai, kontraceptinės tabletės, vaistai nuo alergijos.

Sveikai maitintis. Svarbu valgyti daug vaisių ir daržovių, vengti riebaus, labai kaloringo maisto, greitojo maisto, paprastųjų angliavandenių, kurių yra cukraus gaminiuose (saldainiuose ir įvairiuose pyragaičiuose).

Suprasti, kad normalu inicijuoti seksą. Nereikia laukti, kol pradės partneris.

Svarbiausia – bendrauti. Bendravimas padeda išspręsti net didžiausias problemas. Galima diskutuoti, bet vengti kaltinti vienas kitą ar rėkti.

Gydyti širdies ir kraujagyslių ligas. Gali sukelti erekcijos sutrikimus.

Kurstyti aistras (skirti vienas kitam pasimatymus, laisvu laiku pasivažinėti automobiliu, klausantis mėgstamiausios muzikos, tomis vietomis, kur vykdavo pirmieji pasimatymai, savaitgalį išvykti į kelionę dviese ir pan.).

Stiprinti savigarbos jausmą. Kartais seksualinio gyvenimo problemos kyla dėl per menkos savigarbos, kitų psichologinių problemų.

Miegamajame nekalbėti apie darbą ir kitus stresą keliančius dalykus (vaikus, finansus, naminius augintinius).

Saikingai vartoti alkoholį. Dar geriau apskritai jo vengti. Gydytojai nerekomenduoja moterims išgerti per dieną daugiau nei 2 alkoholio vienetus per dieną, o vyrams – 4 alkoholio vienetus.

Mesti rūkyti. Tabakas labai kenkia gerai seksualinei sveikatai.

Stengtis atsikratyti negatyvo savo gyvenimo, sumažinti stresą. Stengtis į viską žiūrėti paprasčiau.

Pasitikrinti hormonų veiklą. Moterims estrogenų sumažėjimas menopauzės metu gali sukelti makšties sausumą ir sukelti įtampą poros santykiuose.

Tik jūs dviese. Vengti negatyvumo iš kitų žmonių, neleisti tėvams ar kitiems žmonėms kištis į jūsų santykius.

Įsiklausyti į savo norus. Atrasti savo seksualines fantazijas – tai padės labiau mėgautis seksualiniu gyvenimu ir jį pagerins.

naujienos