Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 17

Kodėl vaikams skauda galvą?

Galvos skausmas - jeigu vaikui suskaudo galvą prieš fizikos kontrolinį... tiek jau to. Būna. Bet kai galvos skausmu paauglys skundžiasi prieš roko grupės koncertą ar vakarėlį su bendraamžiais, - verta susirūpinti. 

Stenfordo (JAV) medicinos centro specialistai nustatė tam tikrus "vaikiško" galvos skausmo ypatumus: priepuoliai trumpesni nei suaugusiųjų; skausmas dažniausiai dvipusis; dažnai lydimas pilvo dieglių. 

Skausmo priežastis gali būti ir banali: nuovargis, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio, garsi muzika. Galvą gali skaudėti ir nepapusryčiavus, dėl per didelio kiekio gazuotų gėrimų su kofeinu, rafinuotų produktų (bulvių traškučiai, džiūvėsiai), greito maisto. Į šiuos produktus dedama nitratų ir natrio chlorido, kurie susiaurina kraujagysles ir gali sukelti galvos skausmą.

galva, ligų simptomai, vaikai, galvos skausmas

Dažniausiai pakanka sureguliuoti dienos režimą, mitybą, daugiau judėti ir būti gryname ore, - ir galvos skausmo problema dingsta. 

Rimtesnės priežastys: - jeigu vaikas mažesnis nei 5 metukų, neserga uždegimu (gripu, angina etc.), nekarščiuoja, tačiau pabudęs naktį ar anksti rytą (4-5 val.) skundžiasi, jog skauda galvą, vemia, priežastis gali būti galvos sutrenkimas, gimdymo traumos liekamieji reiškiniai, įvairios anomalijos. 

Jeigu mažylis galvos skausmu skundėsi ne vieną kartą, atidžiai jį stebėkite ir užsirašykite: kiek trunka priepuolis, kokiomis aplinkybėmis kyla skausmas, kuriuo paros metu, kaip garsas ir šviesa veikia būklę. Su šiais užrašais eikite pas gydytoją. 

Mokyklinio amžiaus vaikams dažnus galvos skausmus gali sukelti vegetatyvinė distonija, kitaip dar vadinama širdies neuroze. Tai susiję su sparčiu fiziniu augimu arba psichoemociniu krūviu. 

Paauglystė - periodas, kai vaikas siekia tapti savarankiškas ir kaupia patirtį. Būna, kad tenka pasidarbuoti ir kumščiais, o tėvai to nežino. Po galvos sumušimo skausmas gali atsirasti 2 savaičių laikotarpiu. 

40 proc. aštrių galvos skausmo priepuolių lemia infekcijos. Tokiu atveju vaikas ne tik skundžiasi galvos skausmu, bet ir karščiuoja, vemia, yra mieguistas.

Neskubėkite panikuoti: medikų duomenimis, tik 5 proc. užfiksuotų atvejų, kai paaugliai skundžiasi galvos skausmu, yra pavojingi gyvybei.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau