Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Spalio » 16

Kodėl skauda galvą?

Galvos skausmo priežastys - vargu ar Žemėje atsirastų laimingasis, kuriam niekada neskaudėjo galvos. Deja, šią iš pažiūros menką problemėlę mes išmokome spręsti viena tablete. Tuo tarpu galvos skausmai neretai tampa lėtiniai ir gerokai apkartina gyvenimą. Taigi, koks galvos skausmas praneša apie rimtą ligą? Ir koks skausmas savaime yra liga?

galva, ligos, ligų simptomai, sveikata, galvos skausmai

• Tenziniai skausmai - tai labiausiai paplitęs galvos skausmas - kiekvienas mūsų jį bent kartą gyvenime patiriame. Kartojasi jie nedažnai, lėtinę formą įgyja 3 procentais atvejų. 

Požymiai. Jaučiamas kaip spaudimas viršutinėje galvos dalyje. Gali atrodyti, kad kaktos ir akių raumenys pernelyg įtempti, tačiau atpalaiduoti jų negalite. Tokių skausmų trukmė varijuoja nuo pusvalandžio iki savaitės, intensyvesnis būna vakare. 

Galimos priežastys. Tenzinis skausmas gali būti susijęs su nepakeliamu stresu ar galvos ir kaklo raumenų trauma. Diagnozuojant šio skausmo šaltinis dažniausiai nenustatomas.

Kaip gydyti. Kadangi skausmas retai tampa reguliarus, geriausia priemonė jį malšinti - įprastiniai nuskausminamieji, tokie kaip ibuprofenas ar paracetamolis. Tačiau jei skausmas nepraeina ir per savaitę, reikėtų lengvai pasimankštinti, reguliariai judinti pečius ir kaklą, daugiau būti gryname ore, kad atslūgtų stresas. 

Migrena - vadinami pasikartojantys, iš vienos galvos pusės sklindantys skausmai, besitęsiantys keturias ir daugiau valandų. Dažniausiai migrenos skausmai kartojasi ir kartais pasireiškia galvos svaigimu, pykinimu, fotofobija (šviesos baime). Kartais prieš priepuolio pradžią ligoniai jaučia vaizdines anomalijas - regi spalvotus žiedus ir juostas arba jaučia lengvą badymą visame kūne. 

Galimos priežastys. Migrenos kilmė ilgai buvo mokslininkų ginčų objektas. Dabar gydytojai yra tikri bent jau tuo, kad ši liga tikrai nėra psichinio pobūdžio. Migrena susijusi su smegenų veiklos sutrikimu, tačiau kokiu, gerai nežinoma. Pastebėta, kad skausmo plitimo metu galvos kraujagyslės stipriai išsiplečia, o galvos smegenų žievėje galima užfiksuoti anomalų elektrinį aktyvumą. 

Kaip gydyti. Maždaug penktadaliui nuo migrenos kenčiančių žmonių skausmai pasireiškia dėl tam tikro išorinio poveikio - aštraus kvapo, garsaus monotoniško garso, cigarečių dūmų. Tokiems ligoniams gydytojai pataria vengti šių “rizikos faktorių”. Kitiems lieka gydytis paskirtais vaistais. Geriausiai veikia triptanai, bet jų poveikis panašus į narkotikų: kuo daugiau geri, tuo mažiau padeda. Deja, išgydyti migrenos negalima, o paprasti nuskausminamieji mažai gelbsti. 

Klasteriniai skausmai - juos patiria maždaug vienas procentas planetos gyventojų, tačiau 80 procentų tai yra vyrai. 

Požymiai. Tai yra intensyvus pulsuojantis skausmas, sklindantis iš vienos galvos pusės, paprastai - iš priekinės, nuo akių. Trunka nuo 15 minučių iki valandos ir lydimas akių paraudimo, ašarojimo, slogos, kraujo pritekėjimo į galvą. Paprastai skausmas kyla tuo pačiu paros metu vienodais laiko tarpais - kartą per savaitę, mėnesį ir panašiai. Kartais skausmas būna toks aštrus, kad žmogus nebegali normaliai funkcionuoti - netgi judėti ir kalbėti. 

Galimos priežastys. Nežinomos. 

Kaip gydyti. Šis galvos skausmas sunkiai gydomas, kadangi atsiranda epizodiškai ir gali praeiti taip pat neprognozuojamai. Užsitęsus priepuoliams ligonis gydomas deguonies terapija - kvėpuoja pro kaukę arba gydytojas skiria vaistų injekcijas. 

Pagirios - prielaidų, kaip alkoholis veikia skausmo atsiradimą, daug. Viena jų teigia, kad spiritiniai gėrimai plečia galvos smegenų kraujagysles ir sutrikdo neuromediatoriaus - serotonino - veiklą. Ši medžiaga perduoda elektrinius signalus iš vienos nervų ląstelės kitai. Beje, šie abu simptomai pastebimi ir migreninio skausmo metu. 

Kuo gydyti. Geriausia priemonė - paracetamolio tabletė ir geras miegas. Vis dėlto juokauti su pagiriomis nederėtų. Jei galvą skauda ir išgėrus nežymų alkoholio kiekį, tamsta greičiausiai sergate migrena, o spiritinis gėrimas tiesiog sukelia priepuolį. 

Galvos auglys - hipochondrikai ir tiesiog jautrūs pacientai dažnai linkę maišyti galvos skausmą su smegenų vėžiu. Skubame nuraminti: tik 4 procentai navikinių darinių pasireiškia tokiu būdu. 

Požymiai. Jei skausmai susiję su augliu, jie paprastai pasireiškia rytais ir lydimi vėmimo. Epizodai kartojasi periodiškai ir būna vis sunkesni. Jei galvos skausmas lydimas dar ir ženklaus svorio netekimo, asmenybės pokyčių ir traukulių, būtinas smegenų tyrimas. 

Galimos priežastys. Kai auglys užauga, smegenų apimties išaugimas priveda prie vidinio spaudimo padidėjimo. 

Vidinis kraujavimas smegenyse - žmogus gali ne iš karto sužinoti, kad patyrė vidinę galvos traumą. Kartais kraujo išsiliejimas pasireiškia praėjus kelioms valandoms po kraujagyslės trūkio, tačiau tai yra labai pavojinga. 

Požymiai. Netikėtas, augantis skausmas bet kurioje galvos vietoje. Jis lydimas regėjimo, kalbos, koordinacijos sutrikimų, pykinimo. Simptomai pasireiškia vienas po kito ir vis ryškėja. Galiausiai žmogus neretai netenka sąmonės. 

Galimos priežastys. Kraujagyslė gali trūkti dėl traumos, stipraus smūgio ar sienelių išplonėjimo. 

Kaip gydyti. Visų pirma gydytojams teks pašalinti kaukolėje susikaupusį kraują, kadangi hematoma gali spausti smegenis, jas pažeisdama. Vėliau būtina nustatyti kraujo išsiliejimo priežastį. 

Smilkininis arteritas - liga dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 50 metų amžiaus žmonėms ir negydant dažniausiai baigiasi visišku apakimu. 

Požymiai. Stiprūs galvos skausmai pasireiškia kartu su svorio netekimu, nemiga, depresija, kartais pakilusia temperatūra ir galvos odos paraudimu. Gali skaudėti ir petys ar kaklas. 

Galimos priežastys. Ligą sukelti gali daugybė įvairių faktorių, tarp jų ir virusinės infekcijos. Iš kitų arterito “provokatorių” paminėtini ir nekontroliuojamas vaistų vartojimas, intensyvus saulės šviesos poveikis, alkoholizmas, peršalimas ir įvairios traumos. 

Kaip gydyti. Dažniau skiriami steroidiniai preparatai, stabdantys arterijų uždegimą. Jei pasireiškia regėjimo problemų, gydyti turi oftalmologas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.11.2019 laikas 19:34 Receptai Burnoje tirpstantis šokoladinis keksas
Sviestą kaitinkite puode, kol ištirps. Suberkite cukrų, kakavos miltelius, supilkite pieną. Viską išmaišykite ir pakaitinkite minutę laiko. Puodą nukelkite nuo kaitlentės. Į dubenį suberkite smulkintą šokoladą ir ant jo užpilkite ...

Skaityti daugiau

25.07.2019 laikas 12:25 Receptai Lietiniai su varške
Gaminame namuose. Lietiniai su varške. Prieš tiekiant lietinius iš abiejų pusių apkepiname aliejuje. Lietiniai su varške tiekiami su grietine, grietine ir mėgstama uogiene ar sviesto ir grietinės padažu. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 21:21 Receptai Medaus tortas „Paryžiaus kokteilis‟

Įstabiai gardus skanėstas, tortas, gaminamas iš plikytos tešlos ir kremo, pasižymi nuostabiu aromatu ir unikaliu skoniu – jis tiesiog burnoje tirpsta.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau