Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 19

Liežuvio apnašų sluoksnis nusako ligas

Burna gali daug pasakyti apie viso organizmo sveikatą. Pastebėjote, kad pasikeitė liežuvio paviršius ar spalva? Medikai įspėja, kad tai gali būti sveikatos problemų ženklas.

Sveikas liežuvis yra rožinės spalvos ir nepadengtas jokiomis apnašomis. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba teigia, kad apsinešęs ar pabalęs liežuvis būna tuomet, kai jo paviršių yra užpuolusios bakterijos ar grybelis ir mirusios ląstelės įstringa tarp mažų liežuvio papulių.

Tarnybos tinklapyje teigiama: „Apsinešęs liežuvis savaime nėra liga ir paprastai nereiškia nieko rimto. Paprastai tai yra laikinas dalykas. Galite pamėginti švelniai nuvalyti liežuvį šepetėliu ir gerti daug vandens, kad apnašos dingtų.“

sveikata, liežuvis, emocinis stresas

Odontologas dr. Lee Gause, „Smile Design Manhattan“ įkūrėjas ir gydytojas, sakė „Men‘s Health“: „Esu turėjęs pacientų, kurie pastebėję liežuvio spalvos pasikeitimą paaiškinimo ieškojo „Google“ ir labai išsigando, radę labai pavojingų ligų, tuo tarpu tikroji priežastis buvo tai, kad jie buvo išgėrę tabletę nuo pykinimo, kuri kelioms valandoms pakeitė liežuvio spalvą.

Jei ant liežuvio pastebite storą apnašų sluoksnį arba drastišką spalvos pasikeitimą, štai ką tai galėtų reikšti:

1. Baltas liežuvis

Storas baltas apnašų sluoksnis ant liežuvio – taip pat vadinamas leukoplakija – gali būti sukeltas rūkymo arba raumens sudirginimo. Vis dėlto, tai taip pat gali reikšti pienligę, kuris pasireiškia sluoksniu varškę primenančių apnašų ant liežuvio.

2. Raudonas liežuvio galiukas

Jei jūsų liežuvio galiukas yra tamsesnis už likusią liežuvio dalį, tai gali reikšti protinį ar emocinį stresą, sako dr. L. Gause.

3. Geltonas liežuvis

Jei jūsų liežuvis yra geltonas, tai gali reikšti rimtesnes skrandžio ir kepenų problemas. Tačiau dažnos geltono liežuvio priežastys yra netinkama dantų higiena, rūkymas ir tam tikrų vaistų vartojimas.

4. Rusvas liežuvis

Paprastai rusvas liežuvis reiškia, kad daug rūkote ar geriate daug kavos, tačiau yra ir rimtų alternatyvų. Jei jūsų liežuvis nuolat yra rusvos spalvos, tai gali reikšti plaučių problemas dėl chroniško rūkymo.

5. Mėlynas ar violetinis liežuvis

Mėlynas ar violetinis liežuvis gali būti ženklas, įspėjantis apie širdies problemas, atskleidžia dr. Jonas Marashi. „Jei širdis tinkamai nepumpuoja kraujo arba jei kraujyje trūksta deguonies, liežuvis gali nusidažyti melsva violetine spalva.“ – sako jis.  

6. Blyškus liežuvis

Jei liežuvio spalva atrodo kiek blyški, tai gali reikšti vitaminų ar maistingųjų medžiagų trūkumą. Blyškus liežuvis paprastai reiškia, kad jums trūksta vitamino B12 ir (ar) vitamino A.

Nors paprastai dėl liežuvio pasikeitimų jaudintis neverta, kai kurie jų gali įspėti apie rimtas ligas. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba rekomenduoja kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia šie požymiai:

• Nerimaujate dėl liežuvio išvaizdos

• Liežuvį skauda (pasiskaitykite apie liežuvio skausmų priežastis)

• Liežuvio apnašos neišnyksta ilgiau, nei dvi savaites

Pasak „TePe“ klinikinio švietimo vadovės Elaine Tilling, dantenų sveikata gali įspėti apie antrojo tipo diabetą.

„Kartais problema burnoje gali būti rimtesnio sutrikimo kitose kūno vietose ženklas.“ – sako ji.

sveikata, liežuvis, emocinis stresas

Dantenų ligos gali būti ankstyvas aukšto cukraus kiekio kraujyje požymis, o tai yra dažnas diabeto simptomas. Anot diabetes.co.uk, diabetu sergantys žmonės dažniau serga dantenų ligomis, pavyzdžiui, perodontitu.

naujienos

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.07.2020 laikas 20:12 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lėktuvas pakibo ore
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kad, tariamai lėktuvas kabo ore. Bet ar tai tikrai gali būti, ar tai tik optinė iliuzija, ar tai photoshopas?

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 20:31 Skambutis iš vandenyno gelmių, užtrukęs dvi paras ir kainavęs 28 gyvybes

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 19:09 Senoviniai Statainiai Olantaitambas, Peru
Pavadinimas „Olantaitambas” (Ollantaytambo) kilęs iš kečujų kalbos ir sudarytas iš dviejų dalių. “Olanta” buvo tikrinis daiktavardis, “tambo” reiškia “miestą, kur keliautojas gauna prieglobstį, maisto ir pagalbą”. Olantos vardas mus pasiekė per žodinę kūrybą, kurios pagrindu XVIII amžiuje šventikas ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:25 Q naujienos: Kai gyvenimas kitų sąskaita baigiasi
JAV JT užprotestavo Kinijos siekį užimti geltonąją jūrą. Kinija būriuoja pajėgas prie rytų Ladako, bręsta konfliktas su Indija. Australai užkirto kelią aukso kasyklos pardavimui Kinijai. JAV rinkimai išties yra lemiama kas bus toliau su Kinija....

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 20:48 Didžioji Varnalėša. Vaistinis Panaudojimas

Varnalėšą, dėl kibių žiedinių graižų, kurie kabinasi už drabužių ir kurių ne taip lengva atsikratyti, sunku būtų supainioti su kokiu nors kitu augalu. Skirtingai nuo kitų šio dvimečio augalo rūšių (jų yra apie 10), ji dar vadinama didžiąja varnalėša.

...

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 19:46 Liaudies Medicina: Vonios gelbsti nuo gripo
Žiemos pabaiga, pavasario pradžia - gana pavojingas laikas, kai dar gali siausti visokie peršalimai ir net gripas. Aš šia liga nesirgau jau kelerius metus. Matyt, dėl to, kad žiemą palaikau savo imunitetą specialiomis voniomis. Apie šį metodą pirmiausia sužinojo mano žmona, perskaitė kažkokioje knyg...

Skaityti daugiau