- 10.01.2021
- 3.0 Reitingas
- 2309 Peržiūros
- Komentarai
Vonelės nuo šiluminės egzemos
Aš 15 metų kentėjau nuo taip vadinamos šiluminės egzemos. Nuo ankstyvo pavasario iki vėlaus rudens mano rankos pasidengdavo dėmėmis, kurių niekaip negalėjau pašalinti: išbandžiau visus įmanomus tepalus, gydžiausi pas įvairius gydytojus, bobutes, tačiau liga tik laikinai atsitraukdavo.
Bet prieš porą metų vienas gydytojas-psicho terapeutas davė man patarimą. Dieną užvirinti vandenį, vakare prieš miegą supilti į indą ir įlašinti 3-4 vištų kiaušinio baltymus (geriau naudoti naminius kiaušinius), gerai išmaišyti vandenį, pamerkti į jį rankas, kad apsemtų visas dėmių paveiktas vietas ir palaikyti 10 minučių. Ištraukti rankas ir leisti joms nudžiūti (nešluostyti!). Pamirkius rankas vonelėje, daugiau nieko nedaryti, kad rankos nebesušlaptų, geriau iš karto eiti gulti.
Mirkyti vandenyje su baltymu reikia kasdien, kol pilnai pasveikstama. Aš savo dėmes išnaikinau per savaitę laiko ir apie jas užmiršau -jos daugiau neatsinaujino. Tik noriu priminti, kad šis būdas veiksmingas nuo šiluminės egzemos, kaip veikia kitos rūšies egzemas - nežinau.
Padėjo kiaulpienės, varnalėšos ir ugniažolė
Paimti po 1 valg. šaukštą smulkintų džiovintų kiaulpienės ir varnalėšos šaknų. Mišinį užpilti 3 stiklinėmis verdančio vandens ir laikyti, kol gerai pritrauks. Nukošti. Vartoti po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną.
Tuo pačiu metu egzemos pažeistas odos vietas tepti tepalu, pagamintu iš tų pačių augalų šaknų ir kiaulpienių lapų, sutrintų su medumi.
Tepalą nuo kūno nuplauti šiltomis išrūgomis. Tai labai veiksminga priemonė.
Beveik visus odos susirgimus, tame tarpe ir egzemą, gydo ugniažolė. Šios vaistažolės nuoviru ir sultimis reikia gausiai patepti ligotas vietas. Reikia atsiminti, kad 1-2 procedūrų per dieną nepakanka, kad gauti teigiamą rezultatą. Kuo dažniau tepama, tuo greičiau pagyjama.
Liaudies priemonės
Nuo alerginio odos uždegimo gerai maudytis ąžuolo žievės nuovire.
Esant padidėjusiai reakcijai į augalų žiedadulkes, grįžus iš lauko namo reikia gerklę praskalauti vandeniu (galima įpilti raminančiųjų sukatžolės arba silpnos koncentracijos valerijono trauktinių).
Alerginę reakciją gydo ir viso kūno dušas, praustis reikia 3 kartus per dieną.
Esant alergijai nuo vaistų, liaudies medicina pataria vartoti krapų, laurų arba paprastojo pankolio aliejų - po 5 lašelius ant cukraus gabaliuko 3 kartus per dieną 30 minučių iki valgio. Po valgio išgerti stiklinę šalto virinto vandens su jame ištirpintu 1 arbat. šaukšteliu kalio chlorido. Gerti 3 kartus per dieną.
Dilgėlinė
Dilgėlinė - liga, kurios metu oda įvairiose vietose staiga išberiama pūslelėmis, kurios panašios į tas, kurios atsiranda nusidilginus. Išbėrimai smarkiai niežti. Dilgėlinė atsiranda dėl padidėjusio organizmo jautrumo kai kuriems maisto produktams, vaistams, vabzdžių įkandimams.
Iš maisto produktų dilgėlinę dažniausiai sukelia kiaušiniai, šokoladas, braškės, sūris, mandarinai, grybai, kartais žuvis ir kt. Daugumoje atvejų išbėrimai pranyksta po keleto valandų ar dienų be pėdsakų. Kartais dilgėlinė gali pasidaryti lėtine, gali būti pakilusi temperatūra ir jaustis bendras silpnumas. išbėrimas gali atsirasti ir burnos gleivinėje, tada sukeliamas kosulys, o kartais dusinimas.
Lėtinė dilgėlinė, kuri trunka keletą mėnesių, kaip taisyklė yra susijusi su organizmo veiklos sutrikimais, kuriuos sukelia kepenų, inkstų ligos, medžiagų apykaitos sutrikimai. Lėtinė forma gali būti dėl padidėjusio žmogaus jautrumo šalčiui ir karščiui. Nervų sistemos funkcijų sutrikimai irgi gali būti dilgėlinės atsiradimo priežastimi.
Gydymą skiria gydytojas. Namų sąlygomis naudinga vartoti raminančias priemones, kurios mažina nervų sistemos jautrumą ir sumažina niežėjimą.
Senovės gydytojai sakė: kad ir kokia būtų dilgėlinės priežastis, pirmiausia reikia išvalyti skrandį, tam reikia pavartoti didesnę nei paprastai laisvinamųjų dozę. Rekomenduojama kai kurį laiką maitintis tik augaliniu maistu. Jeigu tai negalima padaryti, tai reikia vengti riebios mėsos, kiaulienos, paukštienos, aštrių užkandžių ir vyno.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau