- 03.04.2021
- 0.0 Reitingas
- 1414 Peržiūros
- Komentarai
Velykos yra seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė. Tikriausiai dauguma prisimena, kaip dažėme kiaušinius, pyragų ir kitų kepinių kvapą, žalumynais papuoštą vaišių stalą, cukrinius arba sviestinius avinėlius, zuikius ir kitus mielus šios šventės atributus. Jie turi magišką, simbolinę reikšmę.
Krikščionims šv. Velykos yra dieviškos šviesos pergalė prieš Šėtono tamsą. Tačiau nuo senų pagonybės laikų – ši šventė skirta ne tik paminėti Kristaus prisikėlimą, bet ir gamtos pabudimą. Pagal pagonių sampratą, Velykos – tai duoklė Motinai Žemei ir padėka už jos vaisingumą bei dovanas, kurias kasmet ji teikia žmonėms.
Kiaušinis yra pagrindinis ir svarbiausias Velykų simbolis. Jis susijęs su atgimimu, nauju gyvenimu ir, svarbiausia, Kristaus prisikėlimu. Šiandien sunku patikėti, kad Mesijas pažodžiui prisikėlė iš numirusiųjų. Labiau tikėtina, kad jis nugalėjo mirtį, paversdamas savo kančią meile. Todėl tai yra gailestingumo simbolis.
Zuikis yra vaisingumo karalius. Šis mielas žvėrelis taip pat susijęs su atgimimu ir Kristumi, ypač, jei jis yra baltas. Taip pat kiškučių simbolį galima panaudoti, siekiant pritraukti gausą į savo gyvenimą. Jis neša džiaugsmo ir lengvumo žinią, kuri neatsiejama nuo pačios Velykų šventės.
Iš sviesto pagamintas avinėlis yra ne tik klestėjimo, bet ir krikščionių bendruomenės simbolis. Jis skelbia taiką, skatina susitaikymą, apipusę paramą. Visi šie dalykai ilgainiui atspirks labiau nei konkurencija ir beatodairiškas tikslų siekimas, lipant kitiems per galvas. Avinėlis taip pat gali reikšti švelnumą, o kraštutiniais atvejais – paklusnumą. Įdėdami jį į Velykų krepšelį, paprašykite daugiau dėmesio skirti kitų poreikiams ir apsaugoti nuo blogos kitų žmonių įtakos.
Druska yra senoviškas būdas apsisisaugoti nuo blogio ir gyvybę teikiantis mineralas. Įdėkite į Velykų krepšelį šiek tiek druskos, kad ji vėliau galėtų būti panaudota energiniam savo ir artimųjų apvalymui.
Kaip dažyti margučius? Tikima, kad margučiai turi labai stiprią galią, todėl verta bent kelis nusidažyti kasmet. Geriausia tai padaryti senoviškais, natūraliais būdais. Natūralus kiaušinių marginimas padės labiau pajausti šios šventės esmę ir magiją. Jums reikės senų kojinių ar pėdkelnių, žalių lapų ar gėlių žiedų (petražolių, smilgų, šalpusnių žiedų), svogūnų lukštų ir kiaušinių. Pirmiausia gerai nuplauti kiaušinius. Tada sukarpyti kojines ar pėdkelnes į tokio dydžio skiautes, kad tilptų kiaušinis. Vieną kojinės galą užrišti. Įdėti kiaušinį, prie jo priglausti atrintus lapelius ir žiedelius ir užrišti kitą kojinės galą. Taip paruoštus kiaušinius sudėti ant svogūnų lukštų, užpilti vandeniu, palaukti, kol užvirs ir po užvirimo dar pavirti apie 7 min. Palikti kiaušinius svogūnų lukštų nuovire atvėsti. Po to išimti iš kojinių. Kad kiaušiniai gražiai blizgėtų, juos galima patepti aliejumi. Tokius kiaušinius galima valgyti patiems ir dalytis su artimaisiais. Velykų margučiai skleidžia ypatingą energiją, o raudonai rusva kiaušinių spalva, kurią suteikia svogūnų lukštai, primena Motinos Žemės jėgą ir stiprybę, todėl gali suteikti juos valgantiems žmonėms energijos ir jėgų visiems ateinantiems metams!
Šaltinis: priekavos.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau