Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Burtai, Magija » 2021 » Balandžio » 3

Magiški Velykų simboliai

Velykos yra seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė. Tikriausiai dauguma prisimena, kaip dažėme kiaušinius, pyragų ir kitų kepinių kvapą, žalumynais papuoštą vaišių stalą, cukrinius arba sviestinius avinėlius, zuikius ir kitus mielus šios šventės atributus. Jie turi magišką, simbolinę reikšmę.

Krikščionims šv. Velykos yra dieviškos šviesos pergalė prieš Šėtono tamsą. Tačiau nuo senų pagonybės laikų – ši šventė skirta ne tik paminėti Kristaus prisikėlimą, bet ir gamtos pabudimą. Pagal pagonių sampratą, Velykos – tai duoklė Motinai Žemei ir padėka už jos vaisingumą bei dovanas, kurias kasmet ji teikia žmonėms.

Kiaušinis yra pagrindinis ir svarbiausias Velykų simbolis. Jis susijęs su atgimimu, nauju gyvenimu ir, svarbiausia, Kristaus prisikėlimu. Šiandien sunku patikėti, kad Mesijas pažodžiui prisikėlė iš numirusiųjų. Labiau tikėtina, kad jis nugalėjo mirtį, paversdamas savo kančią meile. Todėl tai yra gailestingumo simbolis.

Zuikis yra vaisingumo karalius. Šis mielas žvėrelis taip pat susijęs su atgimimu ir Kristumi, ypač, jei jis yra baltas. Taip pat kiškučių simbolį galima panaudoti, siekiant pritraukti gausą į savo gyvenimą. Jis neša džiaugsmo ir lengvumo žinią, kuri neatsiejama nuo pačios Velykų šventės.

Iš sviesto pagamintas avinėlis yra ne tik klestėjimo, bet ir krikščionių bendruomenės simbolis. Jis skelbia taiką, skatina susitaikymą, apipusę paramą. Visi šie dalykai ilgainiui atspirks labiau nei konkurencija ir beatodairiškas tikslų siekimas, lipant kitiems per galvas. Avinėlis taip pat gali reikšti švelnumą, o kraštutiniais atvejais – paklusnumą. Įdėdami jį į Velykų krepšelį, paprašykite daugiau dėmesio skirti kitų poreikiams ir apsaugoti nuo blogos kitų žmonių įtakos.

Druska yra senoviškas būdas apsisisaugoti nuo blogio ir gyvybę teikiantis mineralas. Įdėkite į Velykų krepšelį šiek tiek druskos, kad ji vėliau galėtų būti panaudota energiniam savo ir artimųjų apvalymui.

Kaip dažyti margučius? Tikima, kad margučiai turi labai stiprią galią, todėl verta bent kelis nusidažyti kasmet. Geriausia tai padaryti senoviškais, natūraliais būdais. Natūralus kiaušinių marginimas padės labiau pajausti šios šventės esmę ir magiją. Jums reikės senų kojinių ar pėdkelnių, žalių lapų ar gėlių žiedų (petražolių, smilgų, šalpusnių žiedų), svogūnų lukštų ir kiaušinių. Pirmiausia gerai nuplauti kiaušinius. Tada sukarpyti kojines ar pėdkelnes į tokio dydžio skiautes, kad tilptų kiaušinis. Vieną kojinės galą užrišti. Įdėti kiaušinį, prie jo priglausti atrintus lapelius ir žiedelius ir užrišti kitą kojinės galą. Taip paruoštus kiaušinius sudėti ant svogūnų lukštų, užpilti vandeniu, palaukti, kol užvirs ir po užvirimo dar pavirti apie 7 min. Palikti kiaušinius svogūnų lukštų nuovire atvėsti. Po to išimti iš kojinių. Kad kiaušiniai gražiai blizgėtų, juos galima patepti aliejumi. Tokius kiaušinius galima valgyti patiems ir dalytis su artimaisiais. Velykų margučiai skleidžia ypatingą energiją, o raudonai rusva kiaušinių spalva, kurią suteikia svogūnų lukštai, primena Motinos Žemės jėgą ir stiprybę, todėl gali suteikti juos valgantiems žmonėms energijos ir jėgų visiems ateinantiems metams!

Šaltinis: priekavos.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau