Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 20

Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems žmonėms.

Vėžys yra labai sunki liga, kuri dažnai turi būti gydoma labai agresyviai. Chemoterapija, kuri daugeliu atveju jau tapo standartiniu vėžio gydymo būdu, dažnai sukelia stiprų šalutinį poveikį, kuris pasireiškia pykinimu ir vėmimu. Medicina turi būdų sušvelninti šiuos simptomus, tačiau jų tikrai nėra daug ir didelė dalis nuo vėžio besigydančių žmonių tiesiog kenčia tą nemalonią būseną po chemoterapijos seansų.

Australijos mokslininkai jau kurį laiką manė, kad atsakymas į šią problemą galėtų būti medicininės kanapės. Naujojo Pietų Velso Vyriausybė į medicininių kanapių tyrimus investavo 21 milijoną Australijos dolerių. Dalis šio didžiulio projekto, prie kurio prisideda ir Sidnėjaus universitetas, buvo sukoncentruota į pagalbą vėžiu sergantiems žmonėms. Pirmoji tyrimo fazė, kuri apėmė du su puse metų ir įtraukė 81 dalyvį, jau išryškino pirmuosius rezultatus.

Ir tie rezultatai - labai neblogi. 25 % chemoterapija gydomų žmonių, kurie tyrimo metu vartojo medicinines kanapes, nepatyrė pykinimo ir vėmimo. Palyginimui, tik 14 % placebo grupės narių išvengė šių neigiamų simptomų. Galbūt jums tai neatrodo kaip labai įspūdingi skaičiai, tačiau mokslininkai sako užtikrintai - medicininės kanapės gali padėti pagerinti vėžiu sergančių žmonių gyvenimo kokybę.

Trečdalis kanapes vartojusių žmonių neišvengė tokių problemų kaip stiprus apsvaigimas, mieguistumas ir sedacija. Tačiau šie simptomai buvo lengvai valdomi, o du trečdaliai žmonių jų nepatyrė visai arba jie buvo labai lengvi.

Dabar mokslininkai pereis prie kitos tyrimo stadijos, kuri įtrauks dar 170 dalyvių. Mokslininkai nori išsiaiškinti, kaip medicininės kanapės padeda išvengti pykinimo ir vėmimo. Jie taip pat nori patvirtinti jų efektyvumą, kad šią priemonę būtų galima rekomenduoti didesnei vėžio pacientų daliai.

Medicininių kanapių naudojimas visoje Australijoje legalus nuo 2016 metų Kanapės rekreaciniais tikslais Australijoje naudojamos labai dažnai. 2019 metais atliktas tyrimas parodė, kad apie 36 % australų yra bent kartą naudoję kanapes ir 11,6 % tai darė per pastaruosius 12 mėnesių.

technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.10.2020 laikas 17:18 Medus mažina cholesterolio kiekį

Jau daug metų stengiuosi gydytis liaudiškomis priemonėmis. Iš vienos pusės, dėl ekonomijos, o iš kitos pusės - dėl naudos sveikatai. Prie kelerius metus man buvo nustatytas padidėjęs cholesterolis.

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 20:50 Kūno kalba: ką slepia moterys... Testas
Kūno kalba: suraskite melagę! Kuri moteris kažką nuo jūsų slepia? Pasitikrinkite, ar jūs esate įžvalgūs! Kūno kalbos žinovams siūlome labai linksmą ir įdomią užduotį! Šiandien mes parodysime „tikrą moterų veidą“. O jūs kartu su mumis išbandykite savo jėgas. Pabandykite čia surasti melagę!...

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 19:12 Receptai: kuo naudingos tavo sveikatai kalendrų sėklos?

Ne kartą ir pati išbandžiau nemažai jūsų receptų, gydžiau jais ir savo vaikus. Šiandien norėčiau papasakoti, kaip išmokau kovoti su pilvo pūtimu.

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 17:42 Spanguolių Tepalu Gydome Viską: Skaudulius, Pragulas, Nudegimus, Žaizdas
Mūsų šeima turi vieną paprastą receptą, kurį naudojame ne vienerius metus. Naudojo mūsų prosenelės, o dabar ir mes. Šis tepalas gerai gydo bet kokias žaizdas ir nudegimus. Tai dėl spanguolių, kurios malšina uždegimą ir greitai užgydo visus skaudulius....

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 15:40 Juodojo Voro “Amžinoji knyga”

Mišelio Nostradamo vardas jau seniai žinomas daugeliui, tam tikra prasme jis tapo žodžio „pranašas“ sinonimu. Tačiau, kai kurių tyrinėtojų nuomone, Nostradamo aiškiaregystės dovaną išugdė jo mokytojas, kurio aiškiaregystės taip ir liko garsaus mokinio šlovės šešėlyje. Kalba eina apie ...

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 15:28 COVID19: Dekonstrukcija
LTanon ir Žemietis detaliai išanalizuoja Coronaviruso kilmę bei reikšmę. Linkime malonios peržiūros.

Skaityti daugiau