Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Paslaptingi Statiniai » 2021 » Balandžio » 24

Megalitiniai Barabaro urvai. Dievų karai

Barabaro urvai – vieni iš seniausių iš išlikusių uolinių urvų Indijoje. Jie yra Biharo valstijoje, už 24 km į šiaurę nuo Gajos miesto, viduryje visiškai plokščios geltonai žalios lygumos. Centrinėje lygumos dalyje stūkso maždaug trijų kilometrų ilgio uolų grandinė.

Šios grandinės uolose yra seniausias Indijoje Barabaro urvinis vienuolynas. Urvai, iškalti (?) uoloje, priskiriami didžiosios Maurijų imperijos laikams. Jie buvo statomi, valdant imperatoriui Ašokai ir jo anūkui Dašarathi. Ašoka buvo pirmasis monarchas, priėmęs budizmą kaip oficialią religiją.

Barabaras - bendras urvų grupės pavadinimas: “Barabaro” grupę sudaro keturi urvai, o “Nagardžunio” grupę - trys. Oficialiai jie buvo sukurti III amžiuje prieš mūsų erą, iškalti rankomis. Ar tai tiesa, spręskite patys.

Megalitiniai Barabaro Urvai. Dievų Karai

Iš pradžių Barabaro urvai nepriklausė nei budistas, nei hinduistams, nei džainistams. Tai buvo dabar nebeegzistuojančios filosofų asketų - adživikų - sektos buveinė. Valdant karaliui Ašokai, ši sekta buvo pagrindinė budizmo konkurentė. Karalius Ašoka adživikų sektai padovanojo keturis Barabaro urvus. Apie tai liudija įrašas ant vienos sienos. Barabaro urvai yra vienintelis išlikęs statinys, siejamas su šia dingusia religine filosofine tradicija.

Tačiau labiausiai Barabaro urvuose stebina ne jų unikalus senumas, ne priklausymas seniai pradingusiai paslaptingai adživikų sektai, o patalpų geometrija ir stulbinanti idealiai nupoliruotų granito sienų bei taisyklingos pusiau apvalios formos skliautų kokybė.

Vienas iš Barabaro urvų išsidėstęs beveik simetriškai išilginei uolos ašiai ir vadinasi Sudama. Jį pašventino maurijų imperatorius Ašoka 261 m.pr.m.e. Sudamos arkos yra lanko formos. Urve yra apvali skliautinė patalpa. įėjimas - idealiai stačiakampė anga. Sudamos urvo viduje - dvi patalpos. Pirmoji - 10x5,8 m ploto ir 3,6 m aukščio salė. Rytinė siena yra tiesi, vakarinė - išgaubto lanko formos. Siena yra tokios neįprastos formos, nes atkartoja už jos esančios antros, apvalios patalpos kontūrą, antros patalpos diametras - 5,8 m. Sudamos urvas išliko geriausios būklės, jis atrodo idealiai, o sienų poliravimas - labai aukštos kokybės. į kairę nuo Sudamo urvo yra Lomas Rishi urvas. Jo fasadas - arkos formos. Ant raišytos portalo sijos vaizduojamos dramblių figūros. Tai vienintelis urvas, turintis raižytinį įėjimą. Urvas priskiriamas jau budistiniam periodui.

Megalitiniai Barabaro Urvai. Dievų Karai

Lomas Rishi urvą taip pat sudaro dvi patalpos, tačiau antroji patalpa nebuvo užbaigta, todėl ji ne apvali, o ovalo formos. Sprendžiant net ir iš nebaigtos patalpos dydžio (ilgis - 10-11,1 m, plotis - 5,2 m, apvalios patalpos diametras - 5,2 m.), Lomas Rishi buvo planuojamas kaip Sudamos kopija.

Kodėl darbai urve nebuvo baigti ir kuriuo laiku jie buvo atliekami, nežinoma.

Kodėl senovės Italijoje buvo pastatyti šie didžiuliai urvai? Oficialus mokslas to paaiškinti negali. Viena iš versijų - Barabaro urvai buvo specialiai suprojektuoti ir pastatyti kaip akustinės salės meditacijoms.

Megalitiniai Barabaro Urvai. Dievų Karai

Alternatyviniai istorikai mano, kad Barabaras - tai savotiška slėptuvė nuo bombų, kurioje žmonės slėpėsi per “atominį karą”.

Šumerų tekstuose, indų legendose ir padavimuose kalbama apie tai, kad dievai nuolat konfliktavo tarpusavyje dėl valdžios atskiruose miestuose ir net šalyse. “Mahabharatos” tekstai pasakoja, kad visus branduolinius karus sukėlė dievai, tarpusavyje kovoję dėl valdžios tarp dievų.

“Mahabharatoje (“Sakmė apie didįjį bharatų mūšį”)” aprašomi įvykiai priskiriami XVIII a. pr. m.e.

Anot legendų, senovės indų imperiją prieš kelis tūkstančius metų sunaikino kažkoks galingas ginklas. 1979 metais senovės Indijos kultūros ir kalbų tyrinėtojas anglas Deividas Devenportas ir italas Etorė Vinčenti, išanalizavę “Ramajaną”, paskelbė versiją, kad Mohendžo Daro miestą, priskiriamą seniausiai iki arijų civilizacijai Indo upės baseine, ir nemažai kitų miestų, buvusių netoliese, sunaikino kažkoks galingas sprogimas, primenantis branduolinį.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:27 „Argi jūs nežinojote, kad jūsų?“ sūnus ją vedė, kai ji jau buvo nėščia?“— pareiškė nepažįstamas svečias

Prieš daugelį metų jos sūnus Jegoras paliko tėvų namus ir išvyko toli toli. Tokio pabėgimo priežastis buvo tame, kad jis nenorėjo susitaikyti su tokia ateitimi, kokią jam buvo numatę tėvai. Iš pradžių jis net neskambindavo, pyko ant jų ir niekaip ...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:21 Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Išmintinga ir pamokanti pasakėčia apie pavydą
Pavydi – reiškia myli. Tuo , kad ši nuomonė klaidinga, įsitikino dauguma. Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Ypač skaudu, kai pavydas yra be pagrindo, ir jūs patys tai žinote.

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau