Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2019 » Rugsėjo » 8

Ar milžiniškas megalitų kompleksas Karnake - tai senovinis kosmoso žemėlapis?

Karnako (Bretanė, Prancūzija) megalitų kompleksas - didžiausia pasaulyje megalito statinių sankaupa.

Megalitų kompleksą sudaro mengirų alėjos, dolmenai, pilkapiai ir atskiri mengirai - daugiau kaip 3000 ikiisto-rinių megalitų, kuriuos iš vietinių uolienų iškalė ir pastatė nežinomos iki keltų gyvenusios Bretanės tautos daugiau kaip prieš 5 tūkstančius metų (paslaptingi statiniai - paranormal.lt).

Atskiri akmenys yra dar senesni, jie buvo pastatyti dar 4500 metais prieš mūsų erą.

Tarp vietinių gyventojų sklando legendos apie šiuos megalitus. Sakoma, kad megalitai - tai Romos kariai, kuriuos akmenimis pavertė pats Dievas, norėdamas apginti šventąjį Kornilijų, Karnako globėją. Kita legenda pasakoja, kad akmenys naktimis atgyja ir eina prie vandens atsigerti ar tiesiog atsigaivinti.

megalitai, Karnakas, paslaptingi statiniai, istorija, archeologija

Pasakojama, kad Karnako akmenys turi ir gydomųjų galių. Jie, neva, gali padėti žmonėms, kurie ieško savo antrosios pusės.

Anot tyrinėtojų, iš pradžių akmenų Karnake buvo gerokai daugiau, virš 10 tūkstančių. Laikui bėgant, daugelis buvo ištampyti arba žmonių sunaikinti. Dabar Karnako megalitai skirstomi į 4 grupes (Le-Menek, Mažasis Menekas, Kermarju ir Kerleskan). Daugiausia akmenų ran-
dama prie Le-Meneko kaimo. Ten yra 1099 įvairaus dydžio akmenys, sustatyti į 11 lygių eilių.

Pažiūrėjus į Karnako megalitų eiles iš viršaus, atrodo, kad matosi užšifruota žinia arba kodas.

Įvairiose epochose gimdavo skirtingos teorijos, kurios bandė paaiškinti šių akmenų paslaptį. XIX amžiuje buvo keliama versija, kad tai vietos, skirtos Saulės ir Mėnulio kultams. Kiti to paties amžiaus autoriai manė, kad tai buvo savotiški “keliai”, vedę link akmeninių šventyklų, kurios dabar jau sunaikintos.

Tyrinėtojas Hansas Hirmenichas iškėlė versiją, kad mengirų eilės buvo atlantų, žuvusių per Trojos karą, kapvietės. Jam beveik pritarė tyrinėtojas Džeimsas Fergiusonas. Jis buvo įsitikinęs, kad šie akmeniniai paminklai pastatyti po didelio senovėje vykusio mūšio.

Kiti Karnako megalitų akmenis tyrinėję mokslininkai nuėjo dar toliau ir iškėlė versiją, kad tai - realūs antkapiai. Anot mokslininkų, šios hipotezės patvirtinimas randamas vietinėje toponimikoje. Pavyzdžiui, žodis Kermarijo (Kermario) senovės bretonų kalba iš keltų grupės reiškia “mirusiųjų miestas”. Tiesa, Karnako megalitai atsirado gerokai anksčiau, negu šiame regione apsigyveno keltai.

Pirmasis, iškėlęs hipotezę, kad Karnako megalitai yra milžiniškas senovinis kosminis žemėlapis, buvo tyrinėtojas Andrė Šambri. Karnake jis rado žvaigždžių, planetų išsidėstymo schemas ir net Zodiako ženklus.

Po Šambri apie tai pradėjo rašyti ir kiti. 1970 metais anglų inžinierius Aleksandras Tomas pritaikė savo Stounhendžo tyrinėjimus Karnakui ir iškėlė versiją, kad Karnakas yra milžiniškas senovinė observatorija, o didžiulis mengiras, vardu “Didysis Perskeltas Mengiras”, yra tos observatorijos centras. Jis yra Lokmarjake. Tomo manymu, ši observatorija numatydavo Saulės ir Mėnulio užtemimus.

“Didysis Perskeltas Mengiras”

“Didysis Perskeltas Mengiras”

“Didysis Perskeltas Mengiras”

Pasak Tomo matavimų, iš šio gigantiško mengiro vietos buvo galima stebėti aštuonias didžiausias Mėnulio padėtis. Jis taip pat teigė, kad lygios eilės Karnake - tai “kalkuliatorius”, kuris buvo naudojamas Mėnulio judėjimų netikslumams koreguoti.

“Didysis Perskeltas Mengiras” Lokmarjake dar yra žinomas kaip Er Grah (Fėjų akmuo). Visas akmuo buvo daugiau kaip 20 metrų aukščio ir, manoma, stovėjo grupėje su kitais stambiais mengirais, kurių dabar neliko nė pėdsako. Sis mengiras svėrė maždaug 280 tonų. Didelė paslaptis, kaip senovės žmonės sukūrė šį milžinišką mengirą ir perkėlė čia.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau