Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2019 » Liepos » 23

Rusijos požemiuose – paslaptingas statinys

Pasinaudodami kosminiu reiškiniu, archeologai tyrinėja paslaptingą statinį, Rusijoje palaidotą giliai po žeme. Statinys gali būti vienas seniausių pasaulio bažnyčių, rašo „Live Science“.

Paslaptingoji struktūra glūdi Naryn-Kala tvirtovėje Derbento mieste Dagestane, 11 metrų gylyje. Tvirtovė statyta daugmaž 300 mūsų eros metais.

Kryžiaus formos statinys beveik visas slypi po žeme, iškilęs tik dalinai išlikę kupolas. Bet kadangi tvirtovė įtraukta į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą, statinys negali būti atkastas – tad jo paskirtis kol kas lieka ginčų objektu.

MISIS Nacionalinio Mokslo universiteto (Rusija) teigimu, struktūra galėjo tarnauti kaip rezervuaras, krikščioniška bažnyčia arba zoroastristinė ugnies šventykla.

Taigi, grupė mokslininkų nusprendė panaudoti kosminį reiškinį, vadinamą kosminiais spinduliais – kad padėtų jiems atkurti statinio vaizdą, panašiai kaip buvo pasielgta 2017 m., kai mokslininkai aptiko galimą tuštumą Gizos piramidės viduje. Šis metodas vadinamas muonų radiografija.

Kosminiai spinduliai yra didelio energingumo spinduliuotė, atsklindanti iš nežinomo šaltinio anapus mūsų Saulės sistemos.

Rusija, bažnyčia, paslaptingi statiniai, archeologija, istorija

 Tvirtovė statyta daugmaž 300 mūsų eros metais.  (MISIS Nacionalinio Mokslo universiteto nuotr.)

Nors didžioji dalis spindulių, patekusių į mūsų planetos viršutinės atmosferos sluoksnį, suskyla į atomus ir nepasiekia Žemės paviršiaus, kai kurios dalelės, vadinamos muonais ir atsiradusios šio susidūrimo metu, Žemę vis dėlto pasiekia.

Muonai per materiją keliauja beveik šviesos greičiu. Bet kai jie keliauja per tankesnius objektus, jie praranda energiją ir skyla. Taigi, stebint muonų skaičių, keliaujančių per įvairius sluoksnius per žeme, mokslininkai gali sukurti savotišką objekto tankio žemėlapį. Tačiau kad tai suveiktų, skirtumas tarp tiriamo objekto ir aplinkos tankių turi būti ne mažesnis nei 5 proc.

Mokslininkai į statinį 10 m gylyje įmontavo muonų detektorius ir du mėnesius vykdė matavimus. Jie nustatė, kad struktūra ir aplinkiniai dirvožemiai turi pakankamą tankio skirtumo, kad išvis būtų galima naudoti šį metodą ir taip išsiaiškinti trimatę paslaptingojo statinio formą. Mokslininkai nebemano, kad tai – povandeninis vandens rezervuaras, nors būtent tokią paskirtį nurodo istoriniai šaltiniai. Tiesa, objektas galėjo būti naudotas kaip vandens talpykla XVII ar XVIII a.

Rusija, bažnyčia, paslaptingi statiniai, archeologija, istorija

Paslaptingoji struktūra glūdi Naryn-Kala tvirtovėje Derbento mieste Dagestane, 11 metrų gylyje. (MISIS Nacionalinio Mokslo universiteto nuotr.)

„Šį statinį laikyti vandens rezervuaru man atrodo labai keista“, – sako MISIS universiteto fizikė Natalija Poluchina. Ji pasakoja, kad toje pačioje tvirtovėje mokslininkai aptikto kitą rezervuarą, kuris yra stačiakampis, ir tikrai primena vandens saugojimui skirtą ertmę. Be to, paslaptingojo objekto statyba buvo vykdoma ne požemyje, o ant paviršiaus – ir dar aukščiausiame tvirtovės taške.

„Kokia prasmė įrengti rezervuarą Žemės paviršiuje, ir dar ant aukščiausio kalno? Tad šiuo metu turime daugiau klausimų nei atsakymų“, – sako mokslininkė.

„Manau, jei mokslininkai įrengs daugiau muonų detektorių, bus visai įmanoma atkurti požeminį statinį, – teigia Christopheris Morrisas iš Nacionalinės Los Alamoso laboratorijos, ir kuris nėra tiesiogiai susijęs su tyrimu. – Tačiau sunku pasakyti ar tai pasitvirtins besant bažnyčia“.

Publikuoja lrytas.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau