Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 30

Prancūzijoje rasta šokiruojanti laidojimo vieta

Prancūzijoje rasta šokiruojanti laidojimo vieta

Prancūzijoje Nacionalinio prevencinių archeologinių tyrimų instituto (Inrap) specialistai atkasė neolitinės gyvenvietės liekanas Langedoko miesto Montagnac vietovėje. Vienas iš radinių - masinė kapavietė, kurioje buvo palaidoti šeši žmonės.

Tyrimo santrauka paskelbta Inrap interneto svetainėje. Prevencinis tyrimas buvo atliktas viešųjų tarnybų užsakymu, nes ši teritorija skirta kompleksiniam vystymui.

Archeologai aptiko anksčiau nežinomų, bet gerai išsilaikiusių vėlyvojo neolito laikotarpio radinių ir palaidojimų. Vienas iš palaidojimų buvo šokiruojantis - paaiškėjo, kad tai masinė kapavietė. Improvizuota kapavietė buvo atkasta tiriant senovinio sandėlio griuvėsius.

Jame rasti šešių žmonių palaikai. Analizės parodė, kad penki iš jų buvo palaidoti vienu metu. Šeštasis buvo palaidotas šiek tiek vėliau. Pavyko nustatyti, kad masinėje kapavietėje chronologine tvarka buvo palaidoti: 12-14 metų paauglys, suaugusi moteris, 4-8 metų vaikas, 3-5 metų vaikas ir kūdikis.

Visi kūnai kasinėjimo metu buvo sulenktoje padėtyje. Maždaug trejų metų vaikas buvo palaidotas paskutinis kape tokioje pačioje sulenktoje padėtyje. Atrodo, kad kapas buvo iškastas anksčiau, kad būtų galima jį perlaidoti. Gali būti, kad tai buvo tos pačios šeimos nariai. Šį klausimą padės išsiaiškinti tolesnė palaikų analizė.

Kasinėjimų metu archeologai taip pat aptiko trijų tipų gyvenamųjų patalpų - rūsių, bunkerių ir rūsių - liekanų. Tuščiaviduriai statiniai, tiek rūsiai, tiek bunkeriai, yra labai gerai išsilaikę, archeologai netgi rado tiesiai į žemę įkastų laiptų. Du rūsiai turi visiškai akmenines sienas, o jų dugne yra skyriai, skirti vazoms ir krepšiams laikyti.

"Rūsių konstrukcijų įvairovė liudija tam tikrą to meto statybos technikos įvaldymo lygį", - rašė tyrėjai. - Tai leido sukurti stabilias požemines erdves, kurios galėjo būti naudojamos įvairiems tikslams, iš kurių pagrindinis buvo maisto produktų, iš dalies apsaugotų nuo temperatūros ir drėgmės svyravimų, laikymas".

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.01.2018 laikas 14:12 Receptai Medaus ir kiaušinių kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: riebios veido odos. Ingredientai: Baltymai, Medus, Migdolų arba persikų aliejus, Permalti avižiniai dribsniai.

Skaityti daugiau

06.09.2018 laikas 10:38 Receptai Vaistažolės odos ligoms gydyti

Odos ligos liaudies medicinoje, Vaistažolės odos ligoms gydyti, receptai odos ligoms gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis va...

Skaityti daugiau

02.06.2019 laikas 21:59 Receptai Šiuo receptu gaminu tik puodais – labai skanūs blynai!
Jie labai švelnūs ir išsipūtę – tirpsta burnoje! Suplakame raugintą pieno produktą su kiaušiniais, druska, cukrumi. Įpilkite miltų su soda ir gerai sumaišykite. Išeis tiršta tešla, kuri lėtai slysta iš šaukšto. Dedame dubenėlį su...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau