Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2021 » Gruodžio » 3

Bodeno ežero dugne Šveicarijoje rasti 5500 metų megalitai

Pasak archeologų, Bodeno ežero, esančio prie Šveicarijos ir Vokietijos sienos, dugne slepiasi tikras “šveicariškas Stounhendžas”, t.y. stambus senovinis megalitinis statinys.

Ežero dugne narai rado daugybę akmenų, tarp jų kelis labai didelius, kuriuos ten pastatė aiškiai žmogaus rankos. Paprastomis akimis tose nuotraukose sunku įžiūrėti ką nors, išskyrus gamtinę akmenų sankaupą, tačiau patyrę archeologų žvilgsniai iškart įžiūrėjo žmogaus įsikišimą.

Šie akmenys buvo sukurti neolito laikotarpiu.

Vietinė žiniasklaida praneša, kad megalitai guli vos 4,5 metro gylyje Šveicarijai priklausiančioje ežero pusėje.

Vieną akmenį nuo kito skiria beveik vienodi tarpai, būtent tai pakišo archeologams mintį, kad tai - žmogaus rankų kūrinys.

archeologija, Šveicarija, mokslas, istorija, megalitai

“Akivaizdu, kad šie akmenys, kurių ilgis siekia iki 40 cm, specialiai pastatyti ant sluoksnio, susidariusio po ledynų tirpimo, o ne atsirado natūraliai”.

Kai šie akmenys buvo aptikti pirmą kartą, buvo manoma, kad jie liko po ledyno, kuris čia buvo prieš 18 tūkstančių metų. Po pirmųjų tyrimų kilo versija, kad megalitai buvo pastatyti bronzos amžiuje, vos prieš tūkstantį metų iki mūsų eros.

Kai kurie akmenys atrodo kaip aptašyti ir turi beveik stačiakampę formą. Kiti, atrodo, buvo beveik neapdirbti.

Dabar tyrinėtojai sutaria, kad tiems akmenims gali būti 5 tūkstančiai metų, gal net 5,5 tūkstančio. Tuo laiku ežero kranto linija buvo gerokai žemiau, o megalitai stovėjo arba seklumoje arba ant kranto prie pat vandens.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.01.2022 laikas 20:01 Ramunėlės padės, kai sukandžiojo uodai

Kai įsikėlėme į naują butą, buvome nepaprastai laimingi. Pagaliau turime nuosavą būstą! Dabar viskas bus kitaip. Nors butas miesto pakraštyje, bet gamta netoliese - puiki, pro langą matosi vandens telkinys.

...

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 19:35 Skanus vaistas nuo cukrinio diabeto
Kai anytai buvo nustatytas cukrinis diabetas, pradėjome ieškoti nekenkiančių gydymo metodų - juk “nesėdėsi” visą laiką ant vaistų!

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 18:38 NSO laivynas praskrido žemai virš greitkelio Ilinojaus valstijoje
Vaizdo įrašas (žiūrėti toliau) buvo įrašytas 2021 m. lapkričio 26 d. apie 18 val. vakaro, tačiau tik neseniai pasirodė internete. Pasak liudininko, objektai judėjo visiškai tyliai ir, keisdami formą, judėjo Mičigano ežero link....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 17:52 Paslaptingas Dievų miestas Teotihuakanas
Teotihuakaną statė nežinoma išsivysčiusi civilizacija – taip teigia viena iš paskutinių nusistovėjusių versijų apie paslaptingą senovinį miestą Šiaurės Amerikoje.

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 15:39 Nežinomų dievų pagalba
Stebint naujausius mokslinius atradimus išnykusių civilizacijų tyrinėjimų srityje, tampa akivaizdu, kad klasikinė teorija apie žmonijos vystymąsi neišlaiko jokios kritikos. Seniai žlugo versija, kad dabartinė civilizacija yra visų ankstesnių, egzistavusių prieš ją, karūna....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 13:03 Receptai | Patiekalai Gaminame namuose: Naminė saldinta pistacijų pasta

Maistas privalo būti skanus. Šiais laikas žmonės vis dažniausiai koncentruojasi į grožį, kad net kartais pamiršta skonį. Vis mažiau apie jį visi kalba.

Skaityti daugiau

15.01.2022 laikas 16:59 Receptai | Patiekalai Tobulasis kepinys, kuris niekada nenuvilia! Mielinis velykų pyragas
Kokios Velykos be tikros romo bobos? Tokios bobos - bobos kaip bobos tik be romo, kad visokiausio amžiaus valgytojai galėtų jas ragauti bei vertinti. O įvertintos buvo greitai, dar net nesulaukus Velykų.

Skaityti daugiau

13.01.2022 laikas 22:56 Receptai | Patiekalai Pačios skaniausios orkaitėje keptos varškės spurgos
Tokios orkaitėje iškeptos varškės spurgos yra tikras mano atradimas. Man jos labai patinka, jose nėra tiek daug riebalų, skonis fantastiškas. Pastaruoju metu jos tapo labai pamiltos visos mūsų šeimos. Užsukę svečiai, kuriuos pavaišinau taip pat labai gyrė, vis kartojo, kad prie kavos puodelio jos la...

Skaityti daugiau