Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 20

Meilei garantijos nebūna

Šiuolaikinėje vartotojų visuomenėje daug kas mano, kad ir jausmai patenka į tą pačią perkamų ir parduodamų dalykų kategoriją. Į potencialų partnerį neretai žiūrima ne kaip į unikalią asmenybę, o kai į investiciją ar dar blogiau – kaip į prekę parduotuvėje su jos privalumais ir trūkumais.

Versdami žmogų suteikti garantiją, mes pastūmėjame jį apgaulei. Lengvabūdžiui suteikti tokią garantiją tas pats kaip parduoti orą, o dorą žmogų toks reikalavimas glumina, gąsdina, išmuša iš pusiausvyros, nes suvokia, kad jį įvykdyti yra nerealu. Norite garantijos? Nusipirkite virdulį!

Meilė be garantijų

Gana smarkiai paplito reiškinys, kai žmonės, išauklėti vartotojų visuomenės dvasioje, kur kiekvienai perkamai prekei suteikiama garantija, to paties reikalauja ir iš santykių beri jausmų sferos.

Kai toks vyras pradeda siekti damos palankumo, o moteris priima šias jo pastangas, tai jiedu traktuoja potencialų partnerį ne kaip unikalią asmenybę, o kaip savo investiciją ar prekę, o save – kaip pirkėją.

Štai realus pavyzdys iš svarstymų psichologiniame forume: „Sveiki. Bendrauju su užsieniečiu jau 6 mėnesius per „Skype“. Jis mergina mane, planuoja po metų vesti. Man 24, jam 32. Jis visada kalba apie tai, kad myli mane, o aš esu tik sakiusi, kad jaučiu stiprius jausmus. Jam viskas tiko, tik vakar jis griežtai paklausė „Ar myli mane. Sakyk, taip ar ne?“ Paaiškino, kad ketina žengti dėl manęs rimtus žingsnius,. todėl jam reikia tiksliai žinoti. Tuos rimtus žingsnius jis ketina žengti tik dėl tokios merginos, kuri jį myli. Kaip man į tai reaguoti? Jeigu jis myli merginą, ar reikalingos garantijos jo žingsniams?“.

Verta ar neverta gaišti laiką šiam žmogui? – štai koks svarbiausias šiuolaikinio meilės vartotojo klausimas. Idealus variantas tokiam asmeniui būtų , jei kitas žmogus vaikščiotų su etikete: „Kolekcinis romantikas. Garantija nuo 1 iki 3 mėnesių“ arba „Garantija 2 metų meilei. Santūrus namisėda“.

Žmonės jau nebenori meilės šiaip sau, be abipusių jausmų garantijos. Ir tai yra gana liūdna.

Priežasčių gali būti kelios. Viena jų, kaip jau minėta aukščiau, – auklėjimas vartotojų visuomenės dvasia. Kitos – infantilumas ir egoizmas.

Tokie asmenys nesupranta, kad žmogaus jausmai yra ne racionalūs, o spontaniški. Jausmų atsiradimas ne visada priklauso nuo pastangų, kurias deda įsimylėjęs žmogus, nuo jo rodomo dėmesio ir skiriamo laiko bei rūpinimosi.

Žinoma, šansų, kad kitas atsakys meile į meilę, bus kur kas daugiau, jei stengsimės kitam padaryti kažką malonaus ar naudingo. Dėkingumas už tai dažnai būna stipresnių jausmų pradžia. Tačiau nėra 100 proc. garantijos meilei. Taip pat meilės jausmo atsiradimas nepriklauso nuo žmogaus, kurį esate įsimylėję, valios jėgos. Žmogus gali būti atsakingas tik už tai, kaip jis išreiškia savo jau egzistuojančius jausmus ir emocijas, o už jų nebuvimą jis negali būti atsakingas.

Šansų dėl pageidaujamo jausmo atsiradimo partneriui tikrai nebus, jeigu bus reikalaujama iš jo dirbtinai „išspausti“ arba atsilyginti tuo pačiu, už jam skirtą laiką, paslaugas, dovanas, seksą ir pan. Tokiu atveju pati normalių santykių galimybei iškyla grėsmė. Tokie santykiai ilga neišsilaikys, jeigu partneris bus priverstas kažką daryti ne savo noru, o tik tam, kad išvengtų kaltės, pareigos jausmo ar jūsų priekaištų.

Mes ne visada galime tikėtis abipusės meilės ir atsidavimo, bet visada galime tikėtis atsakomojo dėkingumo. Tai vienintelis dalykas, kurio galime laukti iš kito. O geriau būtų apsieiti bet jokių lūkesčių. Tada bus galima išvengti nemalonaus nusivylimo jausmo, jeigu jūsų lūkesčiai nepasiteisintų. Geriausias elgesio būdas tokiu atveju būtų – išlikti kukliam ir santūriam.

O savo meilė galima dovanoti kaip dovaną, bet ne daugiau.

alfa.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.11.2020 laikas 18:14 "Aš naminis ožys 2" žada gruodžio 14–21 d. Dideli Bada-Boom

Visi žiūrėjo vaizdo įrašą, žiūrėjo jį ne vieną kartą, tačiau nedaugelis žmonių atkreipė dėmesį į tai, kad, „Heliofant“ atkreipdama dėmesį smulkmenoms ir detalėms

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 21:40 Mums užsimenama, kad gruodžio 25-ąją Kalėdų nebus?
Tačiau CNN ir kita puiki žiniasklaida nusprendė šio fakto nepastebėti ir susitelkė ties keistu, pavyzdžiui, žaisliniu stalu, prie kurio sėdėjo prezidentas per spaudos konferenciją ir ėmė juokauti šia tema

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:28 Atsiradus „koronai“, išnyko gripas?

Oficialiai nuo spalio 1 d. Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas. Tačiau statistika rodo, kad šiemet sergamumas gripu - daug mažesnis nei pernai. Tiek dabar, tiek metų pradžioje, kai Lietuvą pasiekė koronavirusas, sergančiųjų gripu ir ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis buvo mažiau nei įprastai. Sut...

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:07 Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“
Kartkartėmis Žemė mums primena, kad ji gali išlaisvinti įsiutusią energiją. Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“ – intensyvius žaibus, kurie šviečia net 1000 kartų ryškiau nei įprasti žaibai....

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 22:14 Šis vaistas yra pagamintas tik iš 3 ingredientų, tačiau tai žymiai pagerins jūsų sveikatą!
Šis vaistas buvo išrastas Vokietijoje. Gėrimas susideda iš česnako, citrinos, imbiero ir vandens. 3 paprastų maisto produktų derinys labai teigiamai veikia sveikatą ir bendrą organizmo būklę. Bet svarbiausia, kad šis gėrimas gali išgydyti užsikimšusias arterijas, sumažinti cholesterolio kiekį kraujy...

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 21:46 Kaip pašalinti druskos sankaupas nuo kaklo
Druskų nusėdimas ant kaklo vadinamas kaklo stuburo osteochondroze. Dėl to, kad kaklo stuburas yra labai svarbi kūno dalis, šios srities sutrikimai sukelia rimtus viso organizmo sutrikimus. Kaklo sritis yra kraujagyslių ir nervų, kurie maitina kaklo, veido ir kaukolės audinius, koncentracijos vieta....

Skaityti daugiau