- 11.02.2019
- 0.0 Reitingas
- 1598 Peržiūros
- Komentarai
Nuo senų laikų manoma, kad Mėnulis veikia žmonių psichiką ir emocinę būseną. Niekas nepaneigs mokslinių faktų, kad Mėnulis rimtai daro įtaką Žemėje vykstantiems procesams. Vandenynuose vykstantys potvyniai ir atoslūgiai išjudina didžiules vandens mases. Yra žinoma, kad žmogaus kūne yra daugiau kaip 80 proc. vandens, todėl nieko keisto, kad Mėnulis daro įtaką subtiliems psichiniams procesams. Biologiniai "potvyniai" ir "atoslūgiai" pasireiškia kiekvienam žmogui.
Pakanka giedrą naktį pakelti akis į dangų, norint pamatyti pokyčius, kurie vyksta su Mėnulio disku. Ciklo pradžioje pasirodo maža Mėnulio dalis, kuris vis didėja ir didėja, kol jis pasirodo visu savo gražumu, o po to ima tirpti, kol visiškai išnyksta tamsoje bedugnėje. Ir šie ciklai kartojasi milijardus metų. Visame šiame procese jaučiama kažkokia paslaptis, nes į Žemę visuomet atsukta tik viena Mėnulio pusė. Kažkas Mėnulio prigimtyje mums yra labai gerai žinoma, tačiau yra ir tokių dalykų, kurių nesužinosime, kol nesugebėsime atitrūkti nuo Žemės (paranormal.lt).
Įvairios Mėnulio ciklo fazės skirtingai veikia žmonių fizinę savijautą, emocinį stabilumą bei įvykius, kurie vyksta su juo.
Filadelfijos universiteto mokslininkai parengė oficialią ataskaitą „Pilnaties poveikis žmonių elgsenai“. Šioje ataskaitoje teigiama, kad „septyniasdešimt policijos pareigūnų, kiekvieną dieną skubantys į telefonu gautus iškvietimus, tvirtina, kad jiems žymiai padaugėja darbo per Mėnulio pilnatį. Agresyvūs, nestabilios psichikos žmonės elgiasi agresyviai, kai Mėnulis yra pilnaties fazėje“. Tiesa, daugelis psichiatrų nepripažįsta Mėnulio įtakos nusikaltėliams. „Nusikaltėliai, kaip ir daugelis psichinėmis ligomis sergančiųjų, yra ciklotimikai, - teigia jie. - Šie žmonės nuolat išgyvena susijaudinimo periodus ir depresijos, prislėgtos nuotaikos periodus. Šie periodai gali kaitaliotis tam tikru laiko tarpu. Tokiu būdu, psichiškai nesveikas žmogus, išgyvenęs aštrią krizę per Mėnulio pilnatį, patiria naują krizę, kuri sutampa su pilnatimi“.
Yra žinomas ir subtilesnis, tačiau toks pat realus Mėnulio poveikis žmonių nuotaikų kaitai. Neseniai buvo atrasta atmosferos jonizacijos ir Žemės magnetinio lauko stiprumo priklausomybė nuo Mėnulio fazių.
Ar tai gali turėti kokią nors įtaką psichiniams ligoniams, nesubalansuotiems ir linkusiems į agresiją žmonėms? Tokį klausimą iškėlė amerikiečių psichiatras L. Ravicas. Jis matavo elektrinio potencialo skirtumą sergančiųjų psichinėmis ligomis ligonių galvoje ir krūtinėje įvairiomis Mėnulio ciklo dienomis. Šis skirtumas kiekvieną dieną keičiasi ir priklauso nuo Mėnulio fazių. Ištyręs šiuos rezultatus mokslininkas padarė išvadą: „Mėnulis tiesiogiai žmogaus elgsenos neįtakoja, tačiau, keisdamas Visatos elektromagnetinių bangų santykį, gali sukelti katastrofišką poveikį nestabilios psichikos žmonėms“.
Amerikiečių tyrinėtojai atliko labai įdomią analizę. Tirdami sunkius dvasinės būsenos pokyčius jie kaip objektyvų kriterijų pasirinko nužudymus. Jeigu Mėnulis iš tiesų įtakoja sunkius nusikaltimus, tai šis poveikis turi pasireikšti periodiškai, panašiai, kaip yra įtakojami potvyniai ir atoslūgiai. Buvo nagrinėjami 1949 nužudymo atvejai ir buvo tikrinama, kokia Mėnulio fazė buvo nusikaltimo įvykdymo dieną. Surinkti duomenys buvo apdoroti kompiuterine programa. Pasirodo, daugiausia nužudymų buvo įvykdyta per pilnatį. Antrasis pikas buvo per Mėnulio jaunatį. Aiškiai buvo galima išskirti nusikaltimų cikliškumą. Ir tai dar ne viskas - tomis pačiomis mėnesio dienomis ryškiai padaugėja ir savižudybių.
Sritis, kurioje būtina įvertinti Mėnulio ritmų poveikį organizmui, yra medicina. Visi medikai duoda Hipokrato priesaiką. Tačiau mažai kas žino, jog būtent jam priklauso žodžiai, jog gydytojas, neturintis astrologijos žinių, neturi moralinės teisės save vadinti daktaru, nes jis neigia pačius gyvenimo pagrindus. Vargu ar Hipokratas buvo tas žmogus, kuris nagrinėjo niekam nereikalingus savitarpio ryšius. Stebėjimų praktika ir patirtis rodo, kad per pilnatį padidėja kraujavimas, todėl tuo metu laikas chirurginėms operacijoms yra nepalankus. Tai žinant, ko gero, neverta net eiti dantų traukti per pilnatį, juo labiau, kad tai darome gana retai ir galime pasirinkti kitą laiką. Tiesa, tai neliečia ekstrinių atvejų, kai dėl danties skausmo negalima sau vietos rasti.
Mėnulio ritmai ypač veikia moteris, todėl būtent per pilnatį daugiausia vyksta gimdymų ar prasideda menstruacijos. Senovės gydytojai būtent pagal individualų Mėnulio ciklą paskaičiuodavo dienas, kurios geriausiai tinka pastoti. Šios žinios šiuo metu yra „prarastos“, nes dauguma žmonių nežino, kokioje fazėje buvo Mėnulis, kai jie gimė. Mes dažniausiai žinome tik Zodiako ženklą, kuriame buvo Saulė, kai gimėme. Be to, mes retai susimąstome kodėl žmonės, gimę po tuo pačiu Zodiako ženklu, yra tokie skirtingi.
Visai logiškas klausimas: ar Mėnulis veikia tik vandenį ir žmones? Tikrai ne, juk žmogus - tokia pat gyvosios gamtos dalis, kaip ir kiti gyvūnai. Biologai pastebėjo, kad įvairiomis Mėnulio fazėmis daugiau užgimsta uodų, daugiau atsiveria austrių geldelių, jūrų ežiai padeda daugiau kiaušinių. Beždžionės kažkokiu būdu jaučia Mėnulio užtemimą. Jų elgsena labai smarkiai tuo metu pasikeičia: tos tampa neramios, spaudžiasi viena prie kitos, stovi nejudėdamos ir tylėdamos.
Vieni pirmųjų, kurie ėmė praktiškai taikyti žinias apie Mėnulio fazes ir ritmus, yra sodininkai ir daržininkai. Jau seniai pastebėta, jog vieni augalai geriau dygsta, auga, duoda didesnį derlių, pasodinti ar pasėti per pilnatį, kitus augalus geriau sodinti per jaunatį Juk augalai taip pat yra gyvosios gamtos dalis.
Kodėl Mėnulis turi tokią svarbią įtaką Žemėje vykstantiems įvykiams ir reiškiniams? Juk mūsų planetos palydovas pats netgi nešviečia, o tik atspindi Saulės šviesą. Mėnulis bando mums suprantamai paaiškinti tai, kas atrodo nepaaiškinama. Jis padeda mums ne tik prisitaikyti prie gyvenimo Žemėje, tačiau ir prie labiau globalaus, dar mus gąsdinančio gyvenimo, nes mes dar tik žengiame pirmuosius nedrąsius žingsnius į Visatos platybes. Juk ir pradedantysis muzikantas, norėdamas geriau jausti ritmą, naudoja metronomą. Juk be ritmo muzika būrų tik paprasčiausias įvairaus aukštumo garsų rinkinys. Reikia, kad žmogus įsiklausytų į unikalų gamtinį metronomą, kokiu yra Mėnulis, kuris neįkyriai ir ištikimai tarnauja didžiajai Visatos tvarkai. Mėnulis savo darbą atlieka atsakingai ir niekada neišsimuša iš ritmo. Tuo mes, žmonės, be abejo, neprilygstame savo planetos palydovui, nes gana dažnai pametame savo kelią. Mėnulis niekaip nebando paveikti mūsų individualybės, tik padeda įgyvendinti tai, ką esame sumanę, geriausiu mums laiku.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau