Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 23

NASA ir ESA dar niekada nematė tokių žaibų

(Paranormal) Tarptautinė kosminė stotis aptiko mėlynųjų žaibų srautus, šaudančius aukštyn iš perkūnijos debesų, kurie gali daryti įtaką šiltnamio efektą skatinančių dujų koncentracijoms Žemės atmosferoje.

Išmatuotas Europos kosmoso agentūros „Atmosphere-Space Interactions Monitor“ (ASIM) instrumentu, šis fenomenas kilo debesies viršūnėje virš Ramiojo vandenyno Nauru salos.

Jis pasiekė stratosferą ir truko mažiau nei sekundę. Ekspertai tiki, kad mėlynieji srautiniai žaibai gali pasiekti iki 50 km. atstumą.

Kadangi jie formuojasi virš debesų sluoksnio, dėl to juos išvysti bei tirti iš Žemės paviršiaus yra ypač sudėtinga.

Vis dėlto, maždaug 400 kilometrų aukštyje virš debesų skriejanti Tarptautinė kosminė stotis gali pasigirti puikiu matomumu.

Mėlynųjų srautinių žaibų ir kitų energetinių fenomenų, besiformuojančių stratosferoje ar virš jos, supratimas gali atskleisti užuominų apie tai, kaip įžiebiamas yra žaibas.

Ekspertai taip pat tiki, kad šie mėlynos spalvos žaibų srautai gali daryti įtaką šiltnamio efektą skatinančių dujų koncentracijoms atmosferoje, tačiau tai turės būtų ištirta plačiau.

ASIM — optinių kamerų ir fotometrų rinkinys bei rentgeno ir gama spindulių detektorius, Tarptautinėje kosminėje stotyje buvo įdiegtas 2018 metais.

Šis monitorius buvo sukurtas ieškoti elektros iškrovų, kurios kyla audringų orų metu ir išsiplečia virš perkūnijos audrų į aukštutinę atmosferą.

Mėlynieji srautai neseniai ASIM buvo aptikti dėka intensyvios penkių 10 mikrosekundžių blyksnių serijos.

„Mėlynieji srautai yra žaibus primenančios, kelių šimtų milisekundžių trukmės atmosferinės elektros iškrovos, iš perkūnijos debesų viršūnių sklindančios kūgių pavidalu aukštyn į stratosferą,“ – savo tyrime rašo mokslininkai.

atmosfera, audra, debesis, iškrova, srautas, paranormal.lt

© ESA/NASA 

„Manoma, kad jie pradeda elektrinį susiskaidymą tarp teigiamai įkrauto viršutinio debesų regiono ir neigiamo krūvio sluoksnio ties debesies riba bei aukščio viršuje,“ – rašė jie. „Susiskaidymas suformuoja lyderį, kuriam kylant aukštyn jis pereina į srautus. Vis dėlto, lyderio savybės ir aukštis, į kurį jis išsiplečia virš debesų, nėra gerai charakterizuoti“.

„Šis tyrimas yra įspūdingas akcentas daugeliui naujų fenomenų, kuriuos ASIM stebi virš perkūnijos audrų,“ – sakė Astrid Orr, ESA fizikos mokslų koordinatorė žmonių ir robotų kosminėms kelionėms. „Jis parodo, kad apie mūsų Visatą mes dar turime tiek daug sužinoti ir išmokti“.

Visi atradimai buvo paskelbti žurnale „Nature“

Gismeteo.lt 

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.03.2021 laikas 08:55 Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo
„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 23:06 Sveikatą atstatantis receptas: 1 burokėlis, 2 morkos, 1 obuolys

Kurdamas šį receptą specialistas rėmėsi tuo, kad ingredientai turi būti paprasti ir prieinami, kad kiekvienas žmogus galėtų paruošti šią priemonę. Receptas tikrai lengvas, todėl kad burokėliai, morkos ir obuoliai turi visus būtinus mikroelementus ir kainuoja nebrangiai.

...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 17:07 Žudanti saulė: Trečiojo reicho veidrodis

Tarp daugybės išties unikalių technologijų, kurias Antrojo pasaulio karo metu sukūrė vokiečių mokslininkai, yra daug labai keistų. Kitaip projektą „Saulės patranka“ pavadinti neįmanoma – didžiulis orbitinis veidrodis, kuris savo spinduliu degina ištisus miestus, išgarina upes ir...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 16:05 Legenda apie Konvio upę ir pabaisą Afanką
Kalbama, jog kažkada buvo laikai, kai žmonės, gyvenantys Konvio slėnyje, nuolat kentėdavo nuo didžiulių potvynių, kurie pražudydavo jų galvijus ir pasėlius. Tačiau šių nelaimių priežastis nebuvo natūralus reiškinys: visi žinojo, kad potvynius sukelia Afankas....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 14:46 Ryte organizmą žvalina ne tik kava
Neretai sakoma: „Ryte eime gerti kavos, bet ne todėl, kad noriu, o todėl, kad reikia...“. Be abejo, tai ironiškas, tačiau kartais labai arti teisybės esantis posakis. Daugelis žmonių taip ir gyvena; rytais geria tik kavos, nežinodami, kad yra ir kitų, labai naudingų bei organizmą žvalinančių gėrimų....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 19:12 Slyvų pyragas su puriu baltyminiu sluoksniu - morengu
Paskutiniu metu gana retokai pradėjau kepti pyragus, tikrai seniau kepdavau juos dažniau. Tačiau pamačiusi šį slyvų pyrago receptą, jau žinojau, kad būtinai išsikepsiu. Rezultatu likau be galo patenkinta, rezultatas pranoko visus mano išsikeltus lūkesčius....

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 16:36 Keptuvėje kepti ešeriai su lenkišku padažu iš kiaušinių

Ešerių gavau iš savo labai gerai pažįstamo žvejo ir ačiū jam už tai. Tada pradėjau galvoti, kad noriu pagaminti kažką visiškai naujo. Ir suradau vieną nuostabų padažą viename lenkiškame portale. Rezultatas gavosi puikus, tad dalinuosi ir su Jumis.

...

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 20:29 Fertility warning: 34 cases of spontaneous miscarriage and stillbirth reported after experimental mRNA vaccines
In the rush to vaccinate every man, woman and child against a year-old coronavirus strain, sacrifices are being made. The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is now reporting thirty-four cases of miscarriage and stillbirth associated with the experimental COVID-19 vaccinations....

Skaityti daugiau