Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Teisė | Patarimai » 2023 » Balandžio » 9

Kaip atgaivinti pasibaigusio galiojimo, senas sėklas, kad jos tikrai sudygtų

Kaip atgaivinti pasibaigusio galiojimo, senas sėklas

Neskubėkite išmesti pasibaigusio galiojimo sėklų - jas galima sudaiginti.

Prasidėjo sėjos sezonas ir daugelis sodininkų išbarsto savo senas sėklų atsargas. Tarp jų galite rasti sėklų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, kurios buvo laikomos netinkamomis sąlygomis arba jau kelerius metus yra pasenusios. Neišmeskite tokių sėklų. Jas galima atgaivinti, nors jos ir nedygsta 100 %.

Kokias sėklas galima atgaivinti?

Ne visoms sėkloms galima suteikti "antrą gyvenimą". Norėdami sužinoti, kurias sėklas galima atgaivinti, o kurias išmesti, galite atlikti kalibravimo testą.

Tam 100 ml vandens ištirpinkite 5 g druskos. Į šį tirpalą suberkite sėklas. Tos sėklos, kurios lieka plūduriuoti, yra tinkamos daiginti. Tos, kurios nuskęsta, tikrai nedygsta.

Taip galite išbandyti bet kokias sėklas - daržovių, gėlių ir uogų sėklas.

Ką daryti prieš atgaivinant sėklas

Prieš atgaivindami sėklas maždaug 2-3 valandas pamirkykite jas paprastame arba tirpiame vandenyje. Taip išvengsite jų cheminio sudeginimo nuo gaivinimo priemonių.

Kaip atgaivinti sėklas naudojant vandenilio peroksidą

Vandenilio peroksidas aprūpina sėklas deguonimi ir padeda joms greičiau "pabusti". Sėklos atgaivinamos silpname tirpale ištirpinant 3 proc. vandenilio peroksidą vandenyje santykiu 1:9.

Sėklos šiame tirpale paliekamos nuo 3 valandų iki 2 dienų. Kuo vyresnio amžiaus sėklos, tuo daugiau laiko joms prireiks pabudinti. Tada sudrėkusias sėklas paskleiskite ant audinio ir sudrėkinkite paprastu švariu vandeniu. Iki sėjos sėklas laikykite šviesoje.

Kaip atgaivinti sėklas alavijų sultimis

Alavijo sultys yra dar viena sėkloms naudinga gaivinamoji medžiaga. Tai natūralus augimo stimuliatorius. Pamirkykite sėklas 6-8 valandas vienodų dalių alavijo sulčių ir vandens tirpale. Tada šiek tiek išdžiovinkite ir pasėkite į dirvą. Sėklų nuo sulčių nuplauti nereikia.

Kaip atgaivinti senas sėklas keičiant temperatūrą

Senas sėklas, kurios buvo laikomos daugelį metų, galima "pažadinti" temperatūriniais pokyčiais. Tačiau šis metodas neveiks, jei sėklos buvo laikomos netinkamomis sąlygomis.

Norėdami tai padaryti, paimkite du indus. Vieną pripildykite karštu vandeniu, kitą - šaltu. Sėklas suriškite į medžiaginį maišelį. Suberkite sėklas pakaitomis iš pradžių į karštą vandenį, paskui 5-6 sekundėms į šaltą vandenį. Iš viso bent 6 kartus į abu indus.

Po to sėklas nusausinkite ant audinio ar servetėlės ir pasodinkite į dirvą.

Kaip atgaivinti pasenusias sėklas naudojant augimo stimuliatorius

Atgaivinkite pasenusias sėklas augimo stimuliatoriumi. Jų galite įsigyti auginimo parduotuvėse arba turguje. Produktą praskieskite pagal instrukcijas - paprastai 2 g medžiagos 1 litre vandens. Pamirkykite sėklas 3 valandas, išdžiovinkite jas ant audinio ir iš karto pasodinkite.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau