Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Vasario » 9

Nepraeikite pro pušis: jų spygliuose – neišmatuojama nauda

Senovinėje dainoje šešuras siunčia marčią parnešti žiemužės šėko (žalumynų), vasaros sniego. Kas gi tas žiemužės šėkas? Tai spygliuočių medžių – eglių, pušų, kadagių, tujų – šakelės, spygliai. Gamta taip sutvarkė, kad būtent antroje žiemos pusėje, kai spusteli šaltukas, spygliuose susikaupia daugiausia vertingų medžiagų. Vasario pabaigoje gausus snygis aplaužė eglių ir pušų šakas, tad miškuose, parkuose žiemužės šėko – nors vežimu vežk. Belieka jo prisirinkti ir naudoti sveikatai, grožiui.

Iš visų spygliuočių vertingiausia pušis. Sveikatinimui tinka ne tik pušų spygliai, bet ir kankorėžiai, iš kurių galima virti uogienę, pumpurai, renkami vasario–kovo mėnesiais.Pušų pumpuruose ir spygliuose gausu vitamino C, karotinoidų bei eterinio aliejaus, kurio didžiausią dalį sudaro pinenas, limonenas, bornilacetatas, taip pat raugų, flavonoidų.

Pušų gydomosios savybės žinomos nuo senovės. Dar antikos laikais graikų gydytojas Hipokratas tuberkulioze sergančius ligonius gydydavo ilgu buvimu pušyne, kur išsiskiria daug fitoncidų. Malonus spyglių sakų aromatas stiprina plaučius, žadina kraujo apytaką, gerina medžiagų apykaitą. Pušų ošimas ramina, atpalaiduoja, kelia nuotaiką.

Tremtiniai, išvežti į Sibirą, vaduodamiesi nuo skorbuto, avitaminozės, išsekimo, virdavo pušų spyglių arbatą ir taip išliko gyvi. Taigi ir dabar, per karantiną, kai siaučia virusas, geriausia profilaktika nuo užsikrėtimo koronavirusu – pasivaikščiojimai po nuošalų pušyną.

Pušų pumpurų bei spyglių preparatai vartojami kvėpavimo takų ligoms gydyti. Jie veikia antiseptiškai, slopina uždegimus, lengvina atsikosėjimą, skatina šlapimo ir tulžies išsiskyrimą. Spyglių preparatai stiprina imunitetą, lėtina senėjimo procesus.

Pušų spyglius reikia nukarpyti nuo šakelių, kuriose gausu sakų, ir vartoti šviežius. Iš pušų spyglių galima virti kvapnią arbatą, bet ji kartoka, tad svarbu nepadauginti. Sukarpytus pušų spyglius reikia pavirti15 min. arba tiesiog užpilti verdančiu vandeniu ir palaikyti per naktį. Pušų ūgliukai minkšti, sultingi, juos galima ragauti tiesiog nuo medžio.

Verta pasigaminti pušų spyglių nuoviro. Jis pripildys kambarį puikiu miško aromatu, naikins nemalonius kvapus, bakterijas bei virusus. Pušų gydomosios vonios tinka ir sveikiems(pašalina stresą, nuovargį, atpalaiduoja ),ir kamuojamiems odos ligų, lėtinės egzemos(pagerina odos būklę, palengvina sąnarių skausmus). Voniai prireiks didelio puodo nuoviro – į puodą reikia įberti0,5 kg spyglių ir virti15–20 min. Nuovirą reikėtų valandą palaikyti, kad prisitrauktų.

Spyglių pavilgai dedami ant ilgai negyjančių žaizdų, apdegusios ar nušalusios odos.Jei oda per daug riebi ar jos grožį bjauroja spuogai (aknė), gali padėti pušų spyglių(100 g), medetkų ir gysločių lapų (po 25 g) losjonas, spiritinė ištrauka. Šį mišinį reikia užpilti 0,5 l degtinės ir savaitę laikyti tamsoje, po to nukošti į tamsaus stiklo butelį. Losjonu patartina tepti riebias odos vietas nors kartą per dieną.Šiuo losjonu tepant riebią galvos odą sumažės pleiskanų, mažiau kamuos niežulys.

Pušų šakeles galima tiesiog pamerkti į vazą ir laikyti kambaryje, kad oras būtų gaivesnis.

Pušų preparatų negalima vartoti žmonėms, sergantiems inkstų ir kepenų ligomis, alergiškiems pušų žiedadulkėms, o vonios netinka turintiems aukštą kraujospūdį.

Šaltinis: valstietis.lt

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2021 laikas 22:42 Kaip kovoti su egzema?

Jau ne pirmą dešimtmetį padedu žmonėms. Pagal išsilavinimą esu gydytojas terapeutas, bet nedirbu jau seniai. Dabar rimtai užsiimu liaudies medicina.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 22:23 Avietės Nuo Moteriškų Ligų
Praėjus metams po antro gimdymo, man buvo diagnozuotas gimdos nusileidimas. Didelių rūpesčių tai kaip ir nekėlė, bet prieš menstruacijas labai traukė pilvą, ir pačios mėnesinės kėlė nemažai rūpesčių. Gana stipriai kraujuodavo, savijauta buvo nekokia - tempiantys skausmai pilvo apačioje, silpnumas, g...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 19:19 Apie ligas, kurios panašios į alergiją
Ašarojimas, dažnas čiaudulys, užsikimšusi nosis, kosulys, gausūs odos išbėrimai... Jei pasiskųsite tokiais simptomais, dažnas pasakys, jog tai - alergija. Ir neretai bus teisus.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 17:41 Apie pavasarinę alergiją

Jei pavasaris šiltas, medžiai pradeda žydėti net keliomis savaitėmis anksčiau ir pradeda alerginių ligų sezoną. Sergančiųjų sezoninėmis alerginėmis ligomis savijautą dar labiau pablogina sausas, saulėtas ir vėjuotas pavasaris.

...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 16:42 Svečiai Iš Siuanjuanio Žvaigždyno
Į versijas apie senųjų žemės gyventojų žinių kilmę galima žiūrėti įvairiai. Paprasčiausiai ironiškai ar skeptiškai. Tačiau ar dėl to pasaulis tampa labiau suprantamas? O gal verta dar kartą susimąstyti apie mitus, kurie pateikia informaciją iš amžių glūdumos?...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:17 Medical Health WATCH: Health Ranger talks with Jeffrey Prather about covid, pine needles, Native American medicine and more
If you are concerned about those who have been “vaccinated” with the Wuhan coronavirus (Covid-19) “shedding” spike proteins onto you through close contact, you will not want to miss the following episode of The Health Ranger Report....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:08 Medical Health Study finds that consuming more edible mushrooms lowers cancer risk
Many people, especially those following a vegan diet, usually consume edible mushrooms to fulfill their bodies’ protein needs. However, a study from March 2021 found another benefit of including mushrooms in the daily diet. A team of scientists discovered that consuming more mushrooms is associated ...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:00 Medical Health Philippine doctor defends use of ivermectin, says clinical studies show it is 89% effective against the coronavirus

A doctor from the Philippines is defending the use of ivermectin for preventing and treating Wuhan coronavirus (COVID-19) infection despite attempts by the country’s regulatory authorities to restrict its use.

...

Skaityti daugiau