Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Kovo » 15

10 produktų, kurie padės išvengti avitaminozės pavasarį

Kiekvienas sezonas turi savo mėgstamus maisto produktus. Kai kuriuos iš jų rekomenduojama į dienos mitybą įtraukti pavasarį, kad būtumėte sveiki ir stiprūs! Po žiemos daugelis pastebi, kad vitaminų atsargos gerokai išseko. Tad užkirskite kelią avitaminozei, šiek tiek pakoreguodami savo mitybą!

10 produktų, kurie padės išvengti avitaminozės pavasarį:

Kininiai kopūstai. Ankstyvą pavasarį kininiai kopūstai yra tiesiog nepakeičiama daržovė, kuri gali tapti įvairių salotų pagrindu. Svarbus šių kopūstų privalumas yra tas, kad juos galima laikyti labai ilgai, neprarandant vitaminų ir kitų naudingų maistinių medžiagų. Kininiuose kopūstuose yra daug natūralių konservantų: karoteno ir citrinų rūgšties. Be to, dėl mažo kaloringumo (16 kcal) iš daržovė yra puikus produktas norintiems sulieknėti.

Porai. Šios daržovės padės paįvairinti pavasarinę mitybą. Porai pasižymi unikalia savybe: ilgai laikant juose vitamino C kiekis beveik padvigubėja! Be askorbo rūgšties juose yra tiamino, karoteno, riboflavino, nikotino rūgšties, taip pat daug kalio, kalcio, fosforo, sieros, magnio ir geležies. Klinikiniai tyrimai rodo, kad porai normalizuoja medžiagų apykaitą, gerina kepenų veiklą ir pasižymi aterosklerozę mažinančiu poveikiu.

Griežčiai. Atsiradus bulvėms, ši daržovė buvo Europoje visiškai nepelnytai pamiršta. Anksčiau žmonėms griežčiai žiemą ir pavasarį buvo vienas pagrindinių vitaminų ir maistinių medžiagų šaltinių. Griežčiai ne tik padeda išvengti vitaminų trūkumo pavasarį, bet ir kovoja su disbakterioze, vidurių užkietėjimo, turi priešuždegiminį poveikį peršalus. Turi mažai kalorijų, padeda pašalinti skysčių perteklių iš organizmo, gerina žarnyno veiklą.

Džiovinti abrikosai. Kol šviežių vietinių vaisių dar nėra, galima mitybą paįvairinti džiovintais abrikosais. Juose yra vitaminų A, B1, B2, C, PP, taip pat kalcio, magnio, natrio, kalio, geležies ir fosforo druskų, skaidulų bei riebalų ir organinių rūgščių. Nepaisant to, kad džiovintuose abrikosuose yra pakankamai didelis kalorijų kiekis, mitybos specialistai rudens ir pavasario laikotarpiu rekomenduoja kasdien suvalgyti po 4 – 5 džiovintus abrikosus. Tai padės praturtinti kūną reikalingomis medžiagomis, išvengti anemijos ir akių ligų, širdies ir kraujagyslių problemų, normalizuos skydliaukės veiklą.

Perlinės kruopos. Košė yra dar vienas vertingas maistinių medžiagų šaltinis. Neapsiribokite vien tik grikiais, ryžiais ar avižiniais dribsniais. Valgykite ir perlinių kruopų košę. Mitybos specialistai rekomenduoja perlines kruopas valgyti ne dažniau nei du kartus per savaitę. Šiose kruopose yra naudingų aminorūgščių ir mikroelementų. Taip pat jose yra lizino, kuris skatina kolageno gamybą ir taip apsaugo nuo senėjimo.

Vištų kiaušiniai. Šaltas oras, saulės trūkumas, įtemptas darbo grafikas – visi šie veiksniai alina mūsų organizmą žiemos metu. Turime atsigauti! Tam padės toks visiems prieinamas produktas kaip vištų kiaušiniai. Juose gausu baltymų, naudingų aminorūgščių ir mikroelementų.

Medus ir bičių žiedadulkės. Vertingas maistinių medžiagų šaltinis pavasarį yra ir toks skanėstas kaip medus. Jame daug vitaminų ir mineralų. Medus normalizuoja medžiagų apykaitą, gerina audinių regeneraciją, tonizuoja, stiprina imunitetą. Naudingi ir kiti bičių produktai, pavyzdžiui, bičių duonelė ir žiedadulkės.

Rauginti kopūstai. Mitybos specialistai nerekomenduoja valgyti šviežių baltagūžių kopūstų iki žiemos pabaigos ir pavasarį, nes jų skaidulos labai šiurkščios, o tai nepalanku virškinamajam traktui. Bet rauginti kopūstai yra visai kitas reikalas! Tai labai sveikas produktas, kuriame gausu B grupės vitaminų, taip pat C, E, K, P ir U.

„Jonagold” veislės obuoliai. Visi obuoliai yra naudingi sveikatai, bet ypač verta atkreipti į „Jonagold” veislės. Būtent šie obuoliai gali būti labai ilgai laikomi ir neprarasti savo naudingųjų savybių.

Pupelės. Liūdną nuotaiką pavasarį gali sukelti baltymų mityboje trūkumas. Todėl įtraukus į dienos valgiaraštį pupelių, gali pagerėti nuotaika.

Šaltinis: priekavos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.09.2020 laikas 10:24 Receptai Varškės pyragas be kiaušinių
Viena mano draugė paklausė, o kodėl tu šį varškės pyragą gamini be kiaušinių, juk vist tiek veganišku jis dėl to netaps, nes yra naudojama varškė. Galiu tik pasakyti, kad jis tiesiog čia nereikalingas, net be jo gaunasi viskas pui...

Skaityti daugiau

13.09.2018 laikas 17:05 Receptai Liaudiški patarimai kurtumo gydymui
Kurtumas liaudies medicinoje, Kurtumas, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

04.11.2019 laikas 22:16 Receptai Kepti varškėčiai su obuoliais

Varškę dedame į dubenį, įmušame kiaušinį, beriame cukrų, druską, dedame obuolius ir miltus. Visus ingredientus sumaišome. Tešlą padalijame nedideliais gabalėliais ir apibarstome miltais. Tarp delnų suvoliojame rutuliukus ir pri...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 22:31 Meilės transformacija: kaip vyras keičiasi, kai įsimyli
Meilė – tai jausmas, kuris transformuoja ne tik mūsų emocijas, bet ir elgesį. Kai vyras įsimyli, jis dažnai nustemba, kaip pasikeičia jo vertinimai ir prioritetai. Šis straipsnis nagrinėja, kaip meilė keičia vyrų požiūrį į moterų elgesį, ir kokius da...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau