Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Sausio » 27

Nevalgykite prieš pat miegą!

Mokslininkų nuomone, patarimą nevalgyti vėlai reikėtų įtraukti į vėžio profilaktikos rekomendacijas

Jei paskutinį kartą per dieną valgote anksti - jokiu būdu ne vėliau nei 21 val., - jums sumažėja rizika susirgti krūties ar prostatos vėžiu. Rizika sumažėja taip pat tuo atveju, kai valgote vėliau minėto laiko, bet praeina 2 val. iki einant miegoti.

prostatos vežys, krūties vėžys, mityba, miegas, prevencija, medicina

Kaip nurodo tyrėjai iš Barselonos globalinės sveikatos instituto (The Barcelona Institute for Global Health), tai, kelintą valandą valgome, yra tiek pat svarbu kaip tai, ko valgome. Turint omenyje būdą, kaip organizmas virškina maistą, reikia gana daug laiko, per kurį būdraujame ir judame.

Tarp asmenų, kurie valgo anksčiau nei 21 val. vakaro, vidutiniškai būna 20 proc. mažesnė tikimybė susirgti krūties ar prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurie vakarieniauja po 22 val. Palyginti su tais, kurie iškart po vakarienės eina miegoti, žmonėms, kurie išlaukia 2 val., leisdami organizmui suvirškinti tai, kas suvalgyta, rizika sumažėja tiek pat, kaip tarp tų, kurie valgo anksčiau.

Prie tokių išvadų tyrėjai priėjo išnagrinėję 621 vyro, kuris sirgo prostatos vėžiu, bei 1205 moterų, kurios sirgo krūties vėžiu, mitybą, įpročius ir gyvenimo būdą. Šią informaciją tyrėjai lygino su 872 sveikų vyrų ir 1321 sveikos moters valgymo įpročiais ir gyvenimo būdu.

prostatos vežys, krūties vėžys, mityba, miegas, prevencija, medicina

Mokslininkų nuomone, patarimą nevalgyti vėlai reikėtų įtraukti į vėžio profilaktikos rekomendacijas. „Ši patarimas galėtų būti ypač veiksmingas šalyse, kuriose įprasta vakarieniauti vėlai, pvz., Pietų Europoje", - nurodė tyrimo vadovas prof. dr. Manolis Kogevinas.

Int J Cancer, 2018-07-17, doi: https://doi.org./10.1002/ ijc.31649

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau