Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (262) Komentarų: (0) (27.01.2019 - 19:00)

Nevalgykite prieš pat miegą!

Mokslininkų nuomone, patarimą nevalgyti vėlai reikėtų įtraukti į vėžio profilaktikos rekomendacijas

Jei paskutinį kartą per dieną valgote anksti - jokiu būdu ne vėliau nei 21 val., - jums sumažėja rizika susirgti krūties ar prostatos vėžiu. Rizika sumažėja taip pat tuo atveju, kai valgote vėliau minėto laiko, bet praeina 2 val. iki einant miegoti.

prostatos vežys, krūties vėžys, mityba, miegas, prevencija, medicina

Kaip nurodo tyrėjai iš Barselonos globalinės sveikatos instituto (The Barcelona Institute for Global Health), tai, kelintą valandą valgome, yra tiek pat svarbu kaip tai, ko valgome. Turint omenyje būdą, kaip organizmas virškina maistą, reikia gana daug laiko, per kurį būdraujame ir judame.

Tarp asmenų, kurie valgo anksčiau nei 21 val. vakaro, vidutiniškai būna 20 proc. mažesnė tikimybė susirgti krūties ar prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurie vakarieniauja po 22 val. Palyginti su tais, kurie iškart po vakarienės eina miegoti, žmonėms, kurie išlaukia 2 val., leisdami organizmui suvirškinti tai, kas suvalgyta, rizika sumažėja tiek pat, kaip tarp tų, kurie valgo anksčiau.

Prie tokių išvadų tyrėjai priėjo išnagrinėję 621 vyro, kuris sirgo prostatos vėžiu, bei 1205 moterų, kurios sirgo krūties vėžiu, mitybą, įpročius ir gyvenimo būdą. Šią informaciją tyrėjai lygino su 872 sveikų vyrų ir 1321 sveikos moters valgymo įpročiais ir gyvenimo būdu.

prostatos vežys, krūties vėžys, mityba, miegas, prevencija, medicina

Mokslininkų nuomone, patarimą nevalgyti vėlai reikėtų įtraukti į vėžio profilaktikos rekomendacijas. „Ši patarimas galėtų būti ypač veiksmingas šalyse, kuriose įprasta vakarieniauti vėlai, pvz., Pietų Europoje", - nurodė tyrimo vadovas prof. dr. Manolis Kogevinas.

Int J Cancer, 2018-07-17, doi: https://doi.org./10.1002/ ijc.31649

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar