- 07.08.2021
- 0.0 Reitingas
- 2089 Peržiūros
- Komentarai
Jungtinės Karalystės tyrėjų grupės duomenimis, cholesterolį gydantis vaistas laboratoriniuose tyrimuose 70 proc. sumažina Covid infekcijos paplitimą.
Tyrėjai penktadienį savo išvadas paskelbė žurnale "Frontiers in Pharmacology".
Fenofibratas ir fenofibrato rūgštis reikšmingai sumažino Covid infekciją žmogaus ląstelėse, todėl tikimasi, kad šis nebrangus vaistas netrukus bus įtrauktas į juodąjį sąrašą.
"Mūsų duomenys rodo, kad fenofibratas gali turėti potencialo sumažinti COVID-19 simptomų sunkumą, taip pat viruso plitimą", - pranešime spaudai teigė San Raffaele mokslinio instituto Milane daktarė Elisa Vicenzi ir bendraautorė.
"Atsižvelgiant į tai, kad fenofibratas yra geriamasis vaistas, kuris yra labai pigus ir prieinamas visame pasaulyje, taip pat į plačią jo klinikinio naudojimo istoriją ir gerą saugumo profilį, mūsų duomenys turi pasaulinę reikšmę."
"Fox News" pranešė:
Laboratoriniais tyrimais nustatyta, kad vaistas, skirtas cholesteroliui gydyti, 70 proc. sumažino koronavirusinės infekcijos plitimą, todėl mokslininkai ragina atlikti papildomus klinikinius tyrimus su hospitalizuotais COVID-19 pacientais.
Komanda paragino atlikti papildomus klinikinius tyrimus, siekiant ištirti vaisto naudojimą kaip galimą COVID-19 terapiją, kartu pažymėdama, kad tyrimai atliekami Pensilvanijos universitete ir Jeruzalės hebrajų universitete. Dr. Farhat Khanim iš Birmingemo universiteto ir atitinkama tyrimo autorė paminėjo viruso variantus, skatinančius didėjantį infekcijų ir mirčių skaičių įvairiose pasaulio šalyse.
"Nors vakcinų programos, tikėkimės, ilgainiui sumažins infekcijos lygį ir viruso plitimą, vis dar reikia skubiai plėsti vaistų arsenalą SARS-CoV-2 teigiamiems pacientams gydyti", - rašė F. Khanimas.
Kitas autorius pažymėjo, kad daugelyje mažų ir vidutinių šalių iki 2022 m. didelė dalis gyventojų greičiausiai nebus skiepijami.
"Nors įrodyta, kad skiepijimas sumažina infekcijos dažnį ir ligos sunkumą, kol kas nesame tikri dėl atsako stiprumo ir trukmės. Vis dar skubiai reikalingos terapijos, kad būtų galima gydyti COVID-19 sergančius pacientus, kuriems pasireiškia ligos simptomai arba kuriuos reikia hospitalizuoti", - iš dalies rašė daktaras Alanas Ričardsonas (Dr. Alan Richardson) iš Keele universiteto Jungtinėje Karalystėje.
Manoma, kad vaistas veikia slopindamas žalingą citokinų, susijusių su koronavirusine infekcija, perprodukciją, taip pat gydo kvėpavimo takų uždegimą. Papildomos savybės galėtų užkirsti kelią kraujo krešėjimui, pastebėtam vėlyvosios ligos stadijos metu daugeliui COVID-19 pacientų, pažymėjo tyrimo autoriai.
Straipsnio autoriaus Cristina Laila nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Todėl, rinkitės patys faktus, analizuokite ir priimkite patys savo sprendimus... Netikėkite masine žiniasklaida, jie taip pat nėra "šventieji" remiasi tais faktais, kas jiems naudinga.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau