Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Balandžio » 30

WEF valdomas Niujorkas uždraudžia gamtines dujas, kad ‘išgelbėtų planetą’

WEF valdomas Niujorkas uždraudžia gamtines dujas, kad ‘išgelbėtų plane

WEF kontroliuojamas Niujorkas oficialiai uždraudė dujines virykles, taip siekdamas uždrausti gamtinių dujų naudojimą valstijoje.

Artimiausiais mėnesiais dujinės viryklės Niujorke taps nelegalios pagal naują prieštaringai vertinamą demokratų gubernatorės Kathy Hochul (Kathy Hochul) ir Albanio įstatymų leidėjų susitarimą, pagal kurį ši valstija taps pirmąja JAV valstija, kurioje bus uždraustos gamtinės dujos.

Nypost.com praneša: Iki 2026 m. visi nauji pastatai iki septynių aukštų turės būti visiškai elektriniai, o didesni - po trejų metų.

Nors Hochul pasveikino šį planą kaip kovos su klimato kaita būdą, eiliniai Niujorko gyventojai sakė, kad tai ne tokia jau gera idėja.

"Kathy turėtų užsiimti savo reikalais ir pasitraukti iš mūsų virtuvių", - laikraščiui "The Post" sakė Sutton Place gyventojas Yas Kantakis (Jasas Kantakis).

"Dabar ji pirmiausia yra mūsų virtuvėse, paskui bus mūsų miegamieji. Kodėl kažkas turėtų ateiti į tavo privačius namus ir nurodinėti, ką tau daryti? Mes dar nesame komunistai - mes prie to artėjame - bet tai tiesiog įžeidimas".

Tikimasi, kad Albanio demokratai pritars elektrifikavimo iniciatyvai, kuri yra 229 mlrd. dolerių išlaidų susitarimo, sudaryto beveik mėnesį po balandžio 1 d. termino, dalis.

Kritikai sako, kad būsimas valstijos draudimas padidins energijos kainas, o iš daugelio niujorkiečių atims teisę ateityje namuose turėti mylimas dujines virykles.

Vasario mėnesį Sienos koledže atlikta apklausa parodė, kad tik 39 % registruotų rinkėjų pritaria tam, kad iki 2025 m. būtų uždrausta naudoti visus iškastinį kurą deginančius įrenginius naujuose šeimos namuose, o iki 2029 m. - visose statybose.

O statybų pramonė ypač susirūpinusi dėl to, kaip šis pakeitimas, kuris neapimtų restoranų ir kitų komercinių įstaigų, gali pakenkti statybų ekonomikai kaip tik tuo metu, kai Niujorkas toliau atsigauna po pandemijos sukeltų sutrikimų.

"Žmonės yra linkę rinktis, ar jie įsikūrę Niujorko valstijoje, ar kur nors kitur, ir tai dar labiau apsunkins rinką, kol nebus užtikrintumo dėl tinklo prieinamumo, kol mes judėsime į priekį, todėl tai tikrai kelia susirūpinimą", - sakė Josephas Hoganas (Džozefas Hoganas), Niujorko valstijos asocijuotų kontraktorių asociacijos viceprezidentas statybos paslaugų klausimais.

Hochul, siekdama, kad dujinės viryklės būtų uždraustos būsimuose pastatuose, per valstijos biudžeto svarstymo procesą siekė, kad dujinės viryklės liktų jos pačios namuose Bafalo mieste ir vykdomosios valdžios rūmuose Albanio mieste.

"Visi žino, kad matėme klimato kaitos poveikį, audras, uraganus, atkeliaujančius į Niujorką, rekordinius sniego kiekius", - ketvirtadienį žurnalistams apie "konceptualų" susitarimą sakė Hochul.

"Mūsų biudžete pirmenybė teikiama šalyje pirmaujantiems klimato veiksmams, kurie į šį momentą reaguoja ambicingai ir su įsipareigojimais, kurių reikalauja šis momentas."

Būsimas draudimas kursto aistras dėl dujinių viryklių

Niujorkiečiai, kurie penktadienį kalbėjosi su laikraščiu "The Post" apie būsimą draudimą naudoti dujas, kuris netaikomas restoranams, išreiškė nevienareikšmiškus jausmus dėl elektrinių viryklių gebėjimo konkuruoti su iškastiniu kuru kūrenama liepsna.

"Aš labai nepritariu šiems pokyčiams", - sakė Ella, Aukštutinio Istsaido gyventoja, kuri atsisakė nurodyti savo vardą ir pavardę. "Nematau naudos. Elektrinės viryklės ne taip gerai gamina maistą".

"Floridoje turiu elektrinę ir jos nekenčiu, negali jos kontroliuoti", - sakė jos kaimynė 70-metė Klerė Gozzo (Claire Gozzo).

"Noriu naujos viryklės. Man ji nepatinka. Man patinka dujinė, nes ją gali kontroliuoti ir viskas gerai iškepa".

Tradicinės kaitlentės su spirale gal ir nesukelia karščio, tačiau Jeannie Rose (Džani Rožė) iš Boka Ratono, Floridos valstijoje, prisiekinėja naujomis elektrinėmis technologijomis, galinčiomis mesti iššūkį dujinių viryklių, kaip maisto gaminimo prietaisų, pranašumui.

"Ji užverda vandenį per 10 sekundžių, tai labai gerai", - sakė ji apie savo elektrinę indukcinę viryklę.

"Ją galima valdyti kaip dujinę viryklę ir gauti dujinės viryklės privalumus be žalos aplinkai."

"Mes nieko neprarandame. Jei tai geriau aplinkai, mes galime tik laimėti ir nieko neprarasti", - pridūrė 19-metė Vielka Inoa (Vielka Inoa) iš Mt.

Kiti turėjo daugiau niuansų šiuo klausimu.

Elena Adams (34 m.), gyvenanti Sunnyside, Kvinsas, sakė, kad jai reikia daugiau informacijos, kol ji pritars idėjai uždrausti dujines virykles, ir kartu pabrėžė, kad plačiau remia kovos su klimato kaita veiksmus.

"Šiuo metu susiduriame su iškastinio kuro problema, o klimato kaita yra tai, ką visi turime spręsti ir imtis veiksmų, tačiau turime būti informuoti apie dujinių viryklių atsisakymo naudą", - sakė ji.

Šiam požiūriui pritarė ir 64 metų Ianas Altermanas (Ian Alterman, Aukštutinis Vest Saidas), kuris kultūrinių karų kovą dėl dujinių viryklių susiejo su plačiąja kairiųjų politinių pažiūrų problema.

"Niujorkiečiai turėtų šviestis patys, tačiau gubernatorius privalo tinkamai pranešti, kad žmonės suprastų, kas ir kodėl vyksta - jei to nedaroma, yra problema", - sakė jis.

"Tai gali būti fantastiškas sprendimas, bet aš tiesiog nežinau".

Hochul, kuri atsisakė biudžeto planų iki 2030 m. visiškai uždrausti iškastinį kurą naudojančius šildymo įrenginius, po to, kai sausio mėn. atskleidė savo 2023 m. teisėkūros prioritetus, sulaukė aršios kritikos, kad jos siekis elektrifikuoti prilygsta dujinių viryklių draudimui.

"Nieko nėra neišvengiama, žmonės neatsisako savo dujinių viryklių", - sakė ji žurnalistams Albanio mieste balandžio 25 d.

Klimato planas, dėl kurio gali padidėti energijos kainos

Laukiamą dujų naudojimo uždraudimą Hochul pasiūlė pagal Klimato kaitos veiksmų tarybos, kuriai įgaliojimus suteikė 2019 m. įstatymas, priimtas Albanio demokratų netrukus po to, kai jie užsitikrino vienos partijos valdymą Albanio valstijoje, pirmą kartą per dešimtmetį laimėję valstijos Senato kontrolę, rekomendacijas.

Tačiau naujų pastatų elektrifikavimas padidins energijos poreikį žiemą, nes pastatams šildyti bus naudojami šilumos siurbliai, o ne katilai, panašiai kaip oro kondicionieriai jau dabar didina energijos poreikį vasarą.

"Kodėl jie turėtų apkrauti tinklą didesniu elektros kiekiu? Per daugelį metų Niujorkas turėjo tiek daug problemų dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų vasarą, kai karšta", - sakė Francina Leibman (Francine Leibman) iš Aukštutinio Ist Saido.

Tai prisidės prie naštos, kurią jau ir taip užkrauna žaliosios energijos pastangos, įskaitant 2022 m. Hochul pasirašytą valstijos įstatymą, pagal kurį iki 2035 m. bus uždrausta pardavinėti dujinius automobilius.

"Dabar jie nori, kad automobiliai būtų varomi elektra - gerai, aš tam pritariu, bet jie nori, kad ir viryklės būtų elektrinės? Kaip su tuo susitvarkys tinklas?"

JAV Energetikos informacijos administracijos duomenimis, sausio mėn. Niujorko valstijoje iškastinis kuras sudarė apie 43 proc. 10 014 megavatvalandžių, palyginti su 6 proc. iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip vėjo ir saulės energija, kurie turėtų pakeisti gamtines dujas.

Niujorko miesto draudimas naujuose pastatuose prijungti dujas įsigaliojo šių metų pradžioje mažesniems pastatams, o iki 2027 m. bus visiškai įgyvendintas.

2022 m. ataskaitoje, kurią parengė valstijos didmenines elektros energijos rinkas administruojanti ne pelno siekianti organizacija "New York Independent System Operation", įspėjama, kad iškastinio kuro, pavyzdžiui, gamtinių dujų, atsisakymas turi būti derinamas su atsinaujinančiųjų energijos išteklių diegimu.

Priešingu atveju ateityje paklausa viršys pasiūlą, o energijos kainos gali smarkiai išaugti ir galiausiai išstumti žmones ir įmones iš valstijos.

"Tinkamas būdas - įsitikinti, kad turime išanalizuotas technologijas ir išteklius, ir tik tada pradėti uždarinėti patikimus išteklius, kurie užtikrina šildymą šeimoms ir mažoms įmonėms", - sakė asamblėjos narys Filipas Palmesanas (Phillip Palmesano, R-Corning), dujų draudimo kritikas.

"Pakartosiu, kad jei Niujorko įmonės negali gauti prieinamos ir patikimos energijos Niujorke, jos eis kur nors kitur, kur galės jos gauti", - pridūrė jis.

Būsimas draudimas gali susidurti su teisiniais iššūkiais dėl to, ar vietos ir valstijų valdžios institucijos apskritai gali uždrausti gamtinių dujų prijungimą, po to, kai Jungtinių Valstijų devintosios apygardos apeliacinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo pripažino negaliojančiu Berklio (Kalifornija) potvarkį dėl "pasenusios" dujų infrastruktūros panaikinimo.

Tačiau kiti Niujorko gyventojai, nepritardami naujam valstijos biudžetui, pagal kurį būtų uždrausta naudoti dujinius prietaisus būsimuose pastatuose, laikosi paprastos pozicijos.

"Aš labai pritariu klimato kaitos klausimo sprendimui", - sakė Ella, Aukštutinio Istsaido gyventojas. "Tačiau abejoju, ar elektrinės viryklės yra sprendimas."

Klausymas, kada Lietuvoje, Europoje, bus pabrangintos dujos?

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau