Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2023 » Gegužės » 26

Elono Musko smegenų implantavimo bendrovė gauna FDA patvirtinimą pradėti klinikinį bandymą su žmonėmis

Elono Musko smegenų implantavimo bendrovė gauna FDA patvirtinimą

Elono Musko įmonė "Neuralink", užsiimanti smegenų implantavimu, teigia gavusi JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) leidimą pradėti pirmąjį klinikinį tyrimą su žmonėmis.

Ketvirtadienį "Neuralink" socialiniame tinkle "Twitter" parašė: "Džiaugiamės galėdami pasidalyti, kad gavome FDA leidimą pradėti pirmąjį klinikinį tyrimą su žmonėmis!"

Ji pridūrė: "Tai neįtikėtino "Neuralink" komandos, glaudžiai bendradarbiaujančios su FDA, darbo rezultatas ir svarbus pirmas žingsnis, kuris vieną dieną leis mūsų technologijai padėti daugeliui žmonių".

TGP praneša: Bendrovė teigė, kad klinikinio tyrimo dalyvių atranka dar neprasidėjo. Tačiau visi, norintys dalyvauti klinikiniame tyrime, gali užregistruoti savo duomenis "Neuralink" pacientų registre.

Kaip rašoma interneto svetainėje, "dalyvauti pacientų registre kviečiami visi Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantys asmenys, kuriems yra ne mažiau kaip 18 metų ir kurie savo valstijoje yra sulaukę pilnametystės, kurie gali duoti sutikimą ir kurie serga kvadriplegija, paraplegija, yra praradę regėjimą, klausą ir (arba) negali kalbėti".

Priduriama: "Jei dalyvausite Pacientų registre ir mes nustatysime, kad preliminariai atitinkate reikalavimus būsimiems klinikiniams tyrimams, galime su jumis susisiekti ir informuoti apie šiuos tyrimus, kai tik jie taps prieinami."

Projekto "Neuralink" tikslas - sukurti smegenų ir mašinų sąsajos technologiją, dažnai vadinamą neuroniniais nėriniais, kuri sukuria tiesioginį ryšį tarp žmogaus smegenų ir išorinio kompiuterio.

Įmonės "Neuralink" kuriama smegenų ir implanto sąsaja apima mažyčių lanksčių elektrodų siūlų įvedimą į smegenis. Šie siūlai yra plonesni už žmogaus plauką ir sukurti taip, kad implantavimo metu kuo mažiau pažeistų smegenų audinį. Siūluose yra daugybė elektrodų, kuriais galima aptikti ir stimuliuoti nervinę veiklą.

Vienas iš pagrindinių "Neuralink" smegenų ir implanto sąsajos tikslų - spręsti neurologinių būklių, tokių kaip paralyžius, nugaros smegenų pažeidimai ir įvairūs smegenų sutrikimai, problemas.

ŽIŪRĖKITE:

Elonas Muskas pasveikino "Neuralink" komandą su šiuo nauju pasiekimu.

Sukūręs "Neuralink" smegenų implanto sąsają, Elonas Muskas (Elon Musk) įsivaizduoja ateitį, kurioje žmonės galės susilieti su dirbtiniu intelektu, praplėsdami žmogaus pažintinius gebėjimus ir suteikdami galimybę sklandžiau sąveikauti su technologijomis.

Nors šis patvirtinimas laikomas svarbiu "Neuralink" etapu, kritikai teigia, kad yra keletas galimų pavojų ir etinių pasekmių, susijusių su šia technologija.

Vienas iš pagrindinių keliamų klausimų yra privatumo ir saugumo problemos. Kritikai teigia, kad smegenų implantų sąsajos yra susijusios su nervinių duomenų perdavimu ir saugojimu, todėl kyla nuogąstavimų dėl neteisėtos prieigos, duomenų saugumo pažeidimų ar net galimo manipuliavimo.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 08:04 Receptai Kokosiniai sausainiai

Greitai ir lengvai pagaminamų kokosinių sausainių receptas

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 21:30 Receptai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

19.01.2018 laikas 15:24 Receptai Agurkų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Agurkas

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.06.2024 laikas 07:47 Auginau savo sesers dukrą, o ji mane išdavė…
Mano sesuo Kristina pagimdė vaiką ir tiesiog išnyko, palikusi jį mums. Nei žinutės, nei pinigų, tik vienas raštelis: „Ne tokio gyvenimo aš norėjau!“ Mes su mama rūpinomės jos dukra. Pavadinome ją Marija.

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:31 Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebe...

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:24 Miško įveisimas ne miško žemėje: ką svarbu žinoti?
Keletą pastarųjų metų yra pastebima, kad vis daugiau žmonių savo privačioje žemėje nori įveisti mišką. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atkreipia dėmesį, kad asmenys, norintys įveisti mišką savo turimoje ne miškų ūkio žemėje (pvz., žemės ūkio žemėje, ...

Skaityti daugiau