Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2023 » Rugpjūčio » 18

Senovės Egipto statulų akių paslaptis: dingusi kristalinių lęšių gamybos technologija

Senovės Egipto statulų akių paslaptis

Egipto statulų akys visada traukė dėmesį savo tikroviškumu ir paslaptingumu. Jos gebėjo keisti spalvą, tiksliai imitavo tinklainės architektūrą ir buvo gaminamos su neįtikėtinu meistriškumu. Tačiau vis dar buvo atviras klausimas, kaip šios nuostabios akys buvo sukurtos.

Berklio universiteto profesoriaus Džėjaus Enocho (Jay Enocha) atlikti tyrimai atskleidė stulbinančią Egipto statulų akių paslaptį. Pasirodo, jos buvo pagamintos iš mažų kalnų krištolo fragmentų. Egipto meistrai, kurdami šiuos lęšius, naudojo mechaninį apdirbimą ir specialias tekinimo stakles.

Vienas ryškiausių šių statulų pavyzdžių - faraono Horo atvaizdas, pagamintas iš medžio. Į jo akiduobes buvo įdėtos akys, kurios stebino savo tikroviškumu ir optinėmis savybėmis. Jos keitė spalvą priklausomai nuo žiūrėjimo kampo ir tiksliai imitavo tinklainės struktūrą.

Džėjaus Enočio (Jay Enochi) tyrimai rodo, kad ši unikali technologija pasiekė aukščiausią lygį apie 2500 m. pr. m. e. Tačiau laikui bėgant ji buvo vis rečiau naudojama, o vėliau visiškai prarasta.

Krištoliniai lęšiai ne tik buvo dedami į faraonų akis, bet ir naudojami gyvūnų akims kurti. Pavyzdžiui, buvo rastas katės formos kosmetinis indas su krištolinėmis akimis, apjuostomis variu, datuojamas maždaug 1991-1783 m. pr. m. e.

Tačiau lieka klausimas, iš kur Egipto meistrai pasiskolino šią technologiją. Spėjama, kad jie paprasčiausiai naudojo tuo metu jiems prieinamus kvarco ruošinius akiduobėms. Kai šių ruošinių atsargos baigėsi, technologija taip pat buvo prarasta.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.12.2019 laikas 22:46 Receptai – Patiekalai Varškės Pyragas - Rumunų Skanėstas

Pieną sumaišyti su aliejumi, cukrumi ir kaitinti ant silpnos ugnies iki užvirimo. Tada palikti atvėsti. Tuomet sudėti likusius tešlai skirtus ingredientus ir gerai išminkyti. Gautą tešlą padalyti į 2 dalis. Vieną jų iškočioti i...

Skaityti daugiau

21.07.2019 laikas 15:19 Receptai – Patiekalai Skanūs kotletai be gramo mėsos. Paprasta, bet kaip skanu!

Avižiniai kotletai. Tokie kotletai gaminami be mėsos, bet tikrai galiu pasakyti, kad jie yra labai skanūs. Paprasta juo gaminti, išeina švelnūs, sotūs su traškia plutele.

Skaityti daugiau

19.06.2019 laikas 21:37 Receptai – Patiekalai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
19.05.2024 laikas 09:54 Buvęs CDC direktorius sako, kad pats laikas pripažinti "reikšmingą šalutinį COVID-19 vakcinų poveikį'
Dr. Robertas Redfildas (Robert Redfield), buvęs Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktorius, ketvirtadienį pareiškė, kad daugelis pareigūnų, bandžiusių įspėti visuomenę apie galimas COVID-19 vakcinų problemas, buvo spaudžiami tylėti ir kad...

Skaityti daugiau

17.05.2024 laikas 20:53 Atrastas seniausias uždaras baseinas
Albanijoje, Durreso mieste, archeologai kasinėdami aptiko 1600 metų senumo uždarą plaukimo baseiną - pirmąjį tokio tipo baseiną. Jis buvo prabangios romėnų vilos dalis.

Skaityti daugiau

17.05.2024 laikas 20:39 Atskleista viena pagrindinių Egipto piramidžių paslapčių
Mokslininkų grupė iš Egipto, JAV ir Australijos pristatė revoliucinį tyrimą. Jis įrodo, kad daugiau kaip 30 Gizos piramidžių ir šalia esančių statinių statybos vietos buvo parinktos neatsitiktinai.

Skaityti daugiau