- 20.08.2023
- 0.0 Reitingas
- 719 Peržiūros
- Komentarai
Senatvė - tai laikas, kai jau turėtumėte žinoti visus gyvenimo dėsnius. Ypač senatvės dėsnius, nes jie tampa maksimaliai naudingi ir aktualūs. Tačiau mažai kas apie tai susimąsto. Ir dar mažiau žmonių tai žino. Žmonės tai supranta per vėlai, jei apskritai supranta. Tačiau esu įsitikinęs, kad jei žmogus iš anksto sužinos apie šiuos senatvės dėsnius, jo gyvenimas tikrai taps geresnis. Bus aiškesnis senatvės, savęs ir apskritai gyvenimo supratimas.
Džiaugsmo dėsnis. Norint džiaugtis gyvenimu, kartais užtenka mažiausių dalykų. Daugelis žmonių senatvėje nemano, kad kažkas maža yra džiaugsmo priežastis. Jie vis dar psichologiškai gyvena tais laikais, kai gyvenimas buvo šviesesnis ir intensyvesnis. Tai reiškia, kad jie iki galo nesuvokia, jog su amžiumi gyvenimas tampa monotoniškesnis ir, būkime atviri, nuobodesnis.
Štai kodėl reikia džiaugtis net ir mažais dalykais. O žmonės vis dar gyvena pagal senąsias vertybes, kai puodelis arbatos ryte nėra džiaugsmo priežastis. Ne, bet tai yra džiaugsmas. Ir malonu žiūrėti į tuos garbaus amžiaus žmones, kurie tai supranta. Jie džiaugiasi kiekviena diena, džiaugiasi mažais dalykais. Toks žmogus, regis, gyvens ilgiau ir su didesniu malonumu. Ir vargu ar kas nors dėl to ginčysis.
Savarankiškumo dėsnis. Verta išmokti savarankiškumo. Taip, žmonės yra svarbiausias dalykas mūsų gyvenime. Štai kodėl mus visada traukia prie jų. Ir tai yra normalu. Yra tyrimų, kurie rodo, kad tie, kurių socialiniame rate yra artimų žmonių, gyvena ilgiau ir yra geresnės sveikatos. Bet ką daryti, jei tai ne jūsų atvejis? Ką daryti, jei bendravimas su žmonėmis yra minimalus? Ką daryti, jei jus paliko mylimas žmogus?
Senatvėje dažnai taip nutinka. Vienas išėjo, o netrukus išeis ir kitas. Esmė ta, kad mažiau tikėtina, jog taip nutiks tiems, kurie savo socialiniame rate turi kitų artimųjų. Arba žmogus tiesiog yra savarankiškas. Juk žmonės blogai ar gerai jaučiasi ne tik nuo žmonių buvimo ar nebuvimo. Svarbu ir tai, kaip jaučiatės patys.
Štai kodėl, jei žmogus yra savarankiškas, jis gyvens geriau. Ilgiau ir geresnės sveikatos. Toks žmogus rečiau pasiners į vienatvę. Nes jis jausis visavertis, jausis patogiai ir be jį supančių žmonių. Deja, nedaugelis žmonių tai supranta. Todėl geriau iš anksto pasistengti būti savarankišku žmogumi.
Tai jokiu būdu nereiškia, kad reikia atsisakyti bendravimo su kitais žmonėmis. Tačiau privačiai reikia išmokti rasti ką nors įdomaus, tai svarbu.
Įpročių keitimo dėsnis. Kai kurie žmonės laikui bėgant tikrai nekeičia savo įpročių. Pavyzdžiui, žmogus valgė taip, kaip buvo. Ateina senatvė, ir žmogus šio įpročio nekeičia. Esą anksčiau irgi buvo toks blogas įprotis. Tačiau dabar, senatvėje, juo labiau reikia jį keisti. Kūnas nebėra toks jaunas, todėl reikia stebėti savo mitybą.
Senatvėje daug kas pasikeičia. Ir kai kuriais momentais neturėtumėte elgtis kaip jauni. Tačiau kai kurie žmonės tiesiog prie to pripranta ir laikosi šių įpročių iki pat senatvės ir vėliau. Patariu apie tai pagalvoti. Suraskite neigiamus įpročius ir jų atsisakykite. Tai tikrai duos jums naudos. Deja, dauguma žmonių apie tai nesusimąsto. Ir keičia įpročius tik tada, kai toliau jų daryti neįmanoma. Tačiau manau, kad apie tai gerai pagalvoti iš anksto.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau