Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Lapkričio » 2

Mokslininkai įspėja, kad insultas dabar yra užkrečiamas: "Štai kodėl visi staiga juo suserga"

Mokslininkai įspėja, kad insultas dabar yra užkrečiamas

Mokslininkai pareiškė, kad pastaruoju metu padažnėjęs insultų skaičius gali būti susijęs su tuo, kad jie dabar yra "užkrečiami".

Naujo tyrimo duomenimis, kai kurie kraujo perpylimo recipientai patyrė didelius kraujavimus į smegenis ir insultus, o tai rodo galimą ryšį tarp per kraują plintančių veiksnių ir insultų.

Planet-Today.com praneša: Smegenų amiloidinė angiopatija (CAA) yra antra pagal dažnumą savaiminio hemoraginio insulto priežastis, susijusi su defektinių beta amiloido baltymų sankaupomis smegenų kraujagyslių sienelėse, dėl kurių jos tampa trapios ir gali plyšti, o tai sukelia insultą ir pažinimo funkcijų pablogėjimą.

Neseniai žurnale "Journal of the American Medical Association" paskelbtuose tyrimuose nustatyta įrodymų, kad CAA pasižymi "priono" tipo perimamumu. Prioninė liga anksčiau buvo siejama su galvijų spongiformine encefalopatija, paprastai vadinama pasiutusių karvių liga - galvijų smegenų liga, kuri gali būti perduodama žmonėms per užkrėstą mėsą. Buvo įrodymų, kad ši liga gali būti perduodama žmonėms per hipofizės hormonus, surinktus iš lavonų, užterštų amiloido beta ir tau baltymais.

Mokslininkai iškėlė teoriją, kad kraujo perpylimas gali kelti tokį patį pavojų kaip ir užkrėstos mėsos poveikis.

Siekdami patikrinti šią teoriją, mokslininkai atliko kohortinį tyrimą, naudodamiesi visos šalies kraujo banko ir daugiau kaip 1 mln. pacientų Švedijoje ir Danijoje, kurių amžius nuo 5 iki 80 metų, sveikatos duomenimis. Visiems jiems nuo 1970 m. sausio 1 d. (Švedijoje) arba 1980 m. sausio 1 d. (Danijoje) iki 2017 m. gruodžio 31 d. buvo perpilti raudonieji kraujo kūneliai.

Tyrimo metu nustatyta, kad pacientams, kuriems buvo perpiltas donorų, kuriems vėliau išsivystė daugybiniai savaiminiai kraujavimai į smegenis, kraujas, buvo gerokai didesnė hemoraginio insulto rizika nei tiems, kuriems buvo perpiltas donorų, kuriems kraujavimų nebuvo, kraujas.

Tačiau padidėjusios insulto rizikos nepastebėta gavėjams, gavusiems kraujo iš donorų, kuriems po perpylimo pasireiškė tik vienas kraujavimas.

Autoriai teigia, kad šie rezultatai rodo, jog su tam tikrais spontaniniais insultais gali būti susijęs potencialus "transfuzijos metu perduodamas veiksnys". Padidėjusią 2,3 proc. insulto riziką kraujo gavėjams, gavusiems kraujavimą iš donorų, kuriems kraujas išsiliejo kelis kartus, jie apibūdino kaip "naują atradimą".

Panaši asociacija nustatyta ir su Alzheimerio liga

Nors tiesiogiai neanalizuota, tyrime nustatyta panaši padidėjusi demencijos rizika kraujo gavėjams iš donorų, kuriuos po kraujo davimo ištiko vienas insultas.

Prie tyrimo pridėtame redakciniame straipsnyje Harvardo medicinos mokyklos neurologijos profesorius daktaras Stevenas Greenbergas (Steven Greenberg) rašė, kad tyrimo metodika griežtai patvirtina gautus rezultatus.

"Net ir nedidelis būsimų smegenų kraujosruvų ar demencijos pavojaus padidėjimas dėl neįprasto, bet kol kas nenustatomo donoro bruožo keltų didelį susirūpinimą visuomenės sveikatai", - rašė daktaras Greenbergas.

Tai pabrėžia nenustatytų bruožų, kurie gali būti perduodami per donorus, rimtumą, pabrėžiant šių veiksnių nustatymo svarbą siekiant apsaugoti dešimtis milijonų žmonių. Juk kas dvi sekundes Jungtinėse Valstijose kam nors prireikia kraujo.

Kaip gydomas kraujavimas į smegenis

Gydymas priklauso nuo smegenų sužalojimo tipo, "The Epoch Times" sakė Staten Islando universitetinės ligoninės, priklausančios "Northwell Health" Niujorke, medicinos katedros vedėjas daktaras Teodoras Streindžas (Theodore Strange).

Jis pridūrė, kad jei kraujavimas atsirado nukritus ir sukėlęs subdurinę hematomą, ją dažnai galima sutvarkyti nechirurginiu būdu arba atliekant paprastą kiauryminę procedūrą. Tai procedūra, kurios metu kaukolėje išgręžiamos mažytės skylutės ir įkišamas guminis vamzdelis hematomai drenuoti.

Tačiau kraujavimą dėl insulto ar plyšusios aneurizmos suvaldyti sunkiau. "Nors mes galime, jei tik galime juos pasiekti pakankamai anksti ir padaryti viską, ką galime, kad sumažintume kraujavimo padarytą žalą smegenų daliai", - sakė daktaras Strange'as.

Jis pažymėjo, kad kraujavimo iš smegenėlių atveju, kai kraujavimas yra pačiame smegenų gale, prieš ieškant priežasties paprastai reikia chirurgiškai pašalinti kraujo krešulį. Kaip ir insulto atveju, tai paprasčiau daryti kraujavimo atveju, kai kraujavimas vyksta ne smegenų viduje, o išorėje.

Rizikos veiksnių valdymas - vienintelė CAA viltis: Ekspertas

Šiuo metu jokie gydymo būdai nesustabdo su CAA susijusio amiloido kaupimosi smegenų kraujagyslėse. Todėl kraujavimo atvejų prevencija yra labai svarbi, sakė daktaras Strange'as.

Būtina sumažinti paciento traumų, pavyzdžiui, kritimų, kurie sukelia smegenų sukrėtimą ir gali sukelti kraujavimą, riziką.

"Pacientai, senstant, yra linkę daugiau kristi", - sakė daktaras Strange'as, pažymėdamas, kad kraujavimo riziką didinančių vaistų, įskaitant antikoaguliantus, aspiriną ir ibuprofeną, vartojimą reikėtų sumažinti iki minimumo, "kai tai yra tikslinga".

Jis pridūrė, kad pacientams, sergantiems kitomis ligomis, gydytojai turi pasverti riziką ir antikoaguliantų naudą.

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/11/scientists-warns-strokes-are-now.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Įdomus pasaulis:
Skanaus:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
03.12.2023 laikas 10:17 Islandija nebesiūlo "Covid" vakcinų gyventojams, nes padaugėjo staigių mirčių atvejų

Islandijos vyriausybė paskelbė, kad nedelsiant atsisakoma visų vakcinų "Covid-19", nes salų valstybės visuomenės sveikatos sistema susiduria su didžiuliu su vakcinomis susijusių staigių mirčių ir sužeidimų skaičiaus šuoliu.

...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau

02.12.2023 laikas 09:02 Savaime sustiprėjančios RNR injekcijos artėja: Neapsakomas pavojus, svarbu žinoti
Kaip aptarta ankstesniame straipsnyje, "mRNA vakcinos" gaminamos ne iš pasiuntinių RNR, o iš modifikuotos RNR (modRNA). Šios vadinamosios vakcinos iš tikrųjų yra genų terapijos produktai (GTP), nes modRNA perima mūsų ląstelių programinę įrangą. Įšvir...

Skaityti daugiau