Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 5

Senovės Egipto ginklai

Senovės Egipto ginklai

Senovės egiptiečiai garsėjo pažangia civilizacija, ne išimtis buvo ir jų ginklai. Šie Egipto ginklai, pagaminti preciziškai ir meistriškai, atliko lemiamą vaidmenį šalies kariniuose laimėjimuose.

Senovės egiptiečių naudotų ginklų asortimentas buvo įvairus ir novatoriškas - nuo apeiginių ginklų iki praktinių karo įrankių. Pasinerkime į žavų senovės egiptiečių ginklų pasaulį, tyrinėdami jų konstrukciją, naudojimą ir reikšmę Egipto istorijos kontekste.

Vienas iš ikoniškiausių faraonų apeiginių ginklų buvo Ameso skeptras. Šis galios ir valdžios simbolis dažnai buvo vaizduojamas hieroglifuose ir dailėje. Iš brangių medžiagų, tokių kaip auksas ir lazuritas, pagamintas skeptras atspindėjo aukštą jo statusą. Tačiau tai buvo daugiau nei dekoratyvinis daiktas.

Viename skeptro gale buvo ieties antgalis, kuris prireikus tarnavo kaip ginklas. Ši dviguba paskirtis pabrėžė faraono kaip religinio lyderio ir karo vado vaidmenį. Šiandien Ameso skeptro pavyzdžių galima rasti viso pasaulio muziejuose, jie liudija senovės Egipto valdovų didybę ir galią.

Skydai ir šarvai buvo esminiai Egipto kario ekipuotės komponentai. Skydai paprastai buvo gaminami iš gyvūnų odos, ištemptos ant medinio karkaso, ir veiksmingai saugojo nuo priešo atakų. Šarvai, nors dėl karšto Egipto klimato buvo mažiau paplitę, intensyvių karų metu tapo vis populiaresni.

Kariai dėvėjo odinius arba lininius šarvus, sutvirtintus metaliniais žvyneliais arba plokštelėmis, kurie suteikdavo papildomą apsaugą ir netrukdydavo judėti. Romėnams okupavus Egiptą, atsirado krokodilo odos šarvai, kurie suteikė sunkią, bet sustiprintą apsaugą.

Strateginis skydų ir šarvų naudojimas pademonstravo egiptiečių karinę taktiką, leidžiančią kariams atlaikyti priešo atakas ir ilgiau išlikti mūšyje.

Pagrindiniai egiptiečių ginklai buvo lankai ir strėlės. Lankai paprastai buvo gaminami iš medžio, o lankų virvėms buvo naudojamos sausgyslės arba augalų pluoštai. Strėlės buvo gaminamos iš nendrių, o jų antgaliai - iš kankorėžių arba vario.

Egipto visuomenėje šaudymas iš lanko buvo labai svarbus, o gebėjimas valdyti lanką buvo įgudusio kario požymis. Dėl lanko nuotolio ir tikslumo jis buvo veiksmingas ir medžioklėje, ir kare. Laikui bėgant egiptiečiai sukūrė pažangesnius lankus, pavyzdžiui, sudėtinį lanką.

Šis naujoviškas ginklas buvo pagamintas iš kelių medžiagų, todėl galėjo sukaupti daugiau energijos ir toliau paleisti strėles. Lankų evoliucija rodo egiptiečių siekį pagerinti savo karinius pajėgumus.

Kitas senovės Egipte paplitęs ginklas buvo kirviai. Iš pradžių tai buvo paprasti įrankiai, pagaminti iš akmens arba vario. Tačiau ilgainiui jie virto sudėtingesniais ginklais.

Naujosios karalystės laikotarpiu paplito koviniai kirviai su medinėmis rankenomis ir bronzinėmis galvutėmis. Šie kirviai buvo skirti įvairiems tikslams, įskaitant artimos kovos ir priešininkų kapojimo. Jų kūrimas liudija, kad Egiptas nuolat stengėsi tobulinti savo ginklus.

Apibendrinant galima teigti, kad senovės Egipto ginklai buvo ne tik karo įrankiai, bet ir galios bei naujovių simboliai. Kiekvienas ginklas - nuo iškilmingo Ameso skeptro iki praktiškų skydų ir šarvų - turėjo savitą reikšmę Egipto karo istorijoje.

Šaudymo iš lanko meistriškumas ir lankų evoliucija rodė egiptiečių siekį tobulinti savo karinius pajėgumus. Su kiekvienu ginklu senovės egiptiečiai paliko strateginio mąstymo ir technologinio meistriškumo palikimą, kuris mus žavi ir šiandien.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.06.2019 laikas 14:15 Receptai – Patiekalai Orkaitėje keptos vištų blauzdelės: majonezo marinatas
Gaminame. Keptos vištų blauzdelės. Orkaitėje keptos vištų blauzdelės receptas. Į dubenėlį dedame majonezą, Dižono garstyčias, išspaustą česnaką, druską bei prieskonius ir užmaišome marinatą. Skanaus.

Skaityti daugiau

11.09.2018 laikas 10:16 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai migrenos gydymui

Migrena liaudies medicinoje, migrena, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo migrenos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

31.07.2019 laikas 13:18 Receptai – Patiekalai Sūrio paplotėliai su kefyru keptuvėje
Sūrio paplotėliai su kefyru receptas. Pašildytą iki 38 laipsnių kefyrą supilti į dubenį, dėti cukrų, druską ir sodą, permaišyti, palikti 5 min. Sudėti smulkiai sutarkuotą sūrį kartu su miltais į kefyro masę, užminkyti tešlą, iš pr...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau