- 16.03.2024
- 0.0 Reitingas
- 442 Peržiūrų
- Komentarai
Gydytojai iš viso pasaulio skambina pavojaus varpais dėl paslaptingo jaunų žmonių, kuriems diagnozuojamas vėžys, paprastai siejamas su vyresnio amžiaus žmonėmis, skaičiaus augimo.
Jie teigia, kad nėra jokio akivaizdaus paaiškinimo, kas lemia šį pasaulinį vėžio fenomeną.
Nors iki 2020 m. kai kuriose šalyse kai kurių rūšių vėžio atvejų skaičius didėjo, pastarojo meto tendencijos rodo, kad po pandemijos jis išaugo, ir mokslininkai mano, kad tai tęsis dar kelerius metus.
Mail Online praneša: Beveik visuose žemynuose daugėja jaunesnių nei 50 metų amžiaus žmonių susirgimų įvairių rūšių vėžiu, o tai kelia ypatingų problemų, nes šiose gyventojų grupėse liga dažniausiai užklumpa vėlesnėse stadijose, nes dauguma gydytojų nėra apmokyti ieškoti vėžio jauniems žmonėms.
Mokslininkus glumina ligos paplitimo ir jos tipų skirtumai, todėl kai kurie iš jų pradėjo daugelį dešimtmečių truksiančius mokslinių tyrimų projektus, kuriuose dalyvaus šimtai tūkstančių žmonių iš viso pasaulio.
Pasaulyje daugiausiai ankstyvosios stadijos vėžio atvejų diagnozuojama Australijoje - 135 atvejai 100 000 gyventojų.
Netoliese esanti Naujoji Zelandija yra antra pagal šį rodiklį - 119 jaunesnių nei 50 metų žmonių atvejų 100 000 gyventojų.
Tačiau, nors Australijoje krūties vėžys yra dažniausia liga, kaimyninėje šalyje pirmoje vietoje yra storosios žarnos vėžys.
Azijoje Japonija ir Pietų Korėja gali būti netoli viena kitos ir panašios ekonominiu požiūriu, tačiau jose skiriasi ankstyvojo storosios žarnos vėžio, kurio atvejų sparčiau daugėja Pietų Korėjoje, rodikliai.
Jungtinės Valstijos patenka į šeštąją vietą - 87 atvejai 100 000 jaunesnių nei 50 metų žmonių, o Jungtinė Karalystė užima 28 vietą - 70,5 atvejo 100 000 žmonių.
Sparčiausiai daugėja gerklės ir prostatos vėžio atvejų. Ankstyvosios stadijos vėžys, nuo kurio mirtingumas didžiausias, yra žvėries, trachėjos (trachėjos), plaučių, skrandžio ir storosios žarnos vėžys.
Specialistai jau seniai spėja, kad šį augimą gali lemti didėjantis nutukimas ir ankstyvesnė vėžio patikra, taip pat riebi mityba, alkoholio vartojimas ir tabako vartojimas.
Tačiau, kadangi gyvenimo būdas, įpročiai ir mityba įvairiose šalyse labai skiriasi, dabar jie mano, kad šie veiksniai ne visiškai lemia vėžio paplitimą.
Singapūro nacionalinio universiteto hepatologas Danielis Huangas (Daniel Huang) sakė "Nature": "Daug kas iškėlė hipotezę, kad tokie dalykai, kaip nutukimas ir alkoholio vartojimas, gali paaiškinti kai kuriuos mūsų rezultatus. Tačiau atrodo, kad reikia giliau pasinerti į duomenis".
Pastaruoju metu tyrėjai pradėjo kreipti dėmesį į genetinį ankstyvojo vėžio komponentą. Kai kurie jų nustatė, kad jaunesniems žmonėms išsivysto agresyvesni navikai nei vyresniems pacientams, kurie geriau slopina žmogaus imuninę sistemą.
Harvardo medicinos mokyklos patologas Šudži Ogino (Shuji Ogino) ir jo kolegos taip pat aptiko susilpnėjusį ankstyvaisiais navikais sergančių žmonių imuninį atsaką.
Tačiau vis dėlto, pasak Ogino, skirtumai yra nežymūs ir aiškios priežasties nustatyti neįmanoma.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau