Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Kovo » 16

Gydytojai sunerimę dėl pasaulyje padažnėjusio jaunų žmonių sergamumo vėžiu

Gydytojai sunerimę dėl pasaulyje padažnėjusio jaunų žmonių sergamumo

Gydytojai iš viso pasaulio skambina pavojaus varpais dėl paslaptingo jaunų žmonių, kuriems diagnozuojamas vėžys, paprastai siejamas su vyresnio amžiaus žmonėmis, skaičiaus augimo.

Jie teigia, kad nėra jokio akivaizdaus paaiškinimo, kas lemia šį pasaulinį vėžio fenomeną.

Nors iki 2020 m. kai kuriose šalyse kai kurių rūšių vėžio atvejų skaičius didėjo, pastarojo meto tendencijos rodo, kad po pandemijos jis išaugo, ir mokslininkai mano, kad tai tęsis dar kelerius metus.

Mail Online praneša: Beveik visuose žemynuose daugėja jaunesnių nei 50 metų amžiaus žmonių susirgimų įvairių rūšių vėžiu, o tai kelia ypatingų problemų, nes šiose gyventojų grupėse liga dažniausiai užklumpa vėlesnėse stadijose, nes dauguma gydytojų nėra apmokyti ieškoti vėžio jauniems žmonėms.

Mokslininkus glumina ligos paplitimo ir jos tipų skirtumai, todėl kai kurie iš jų pradėjo daugelį dešimtmečių truksiančius mokslinių tyrimų projektus, kuriuose dalyvaus šimtai tūkstančių žmonių iš viso pasaulio. 

Pasaulyje daugiausiai ankstyvosios stadijos vėžio atvejų diagnozuojama Australijoje - 135 atvejai 100 000 gyventojų. 

Netoliese esanti Naujoji Zelandija yra antra pagal šį rodiklį - 119 jaunesnių nei 50 metų žmonių atvejų 100 000 gyventojų. 

Tačiau, nors Australijoje krūties vėžys yra dažniausia liga, kaimyninėje šalyje pirmoje vietoje yra storosios žarnos vėžys.

Azijoje Japonija ir Pietų Korėja gali būti netoli viena kitos ir panašios ekonominiu požiūriu, tačiau jose skiriasi ankstyvojo storosios žarnos vėžio, kurio atvejų sparčiau daugėja Pietų Korėjoje, rodikliai.

Jungtinės Valstijos patenka į šeštąją vietą - 87 atvejai 100 000 jaunesnių nei 50 metų žmonių, o Jungtinė Karalystė užima 28 vietą - 70,5 atvejo 100 000 žmonių. 

Sparčiausiai daugėja gerklės ir prostatos vėžio atvejų. Ankstyvosios stadijos vėžys, nuo kurio mirtingumas didžiausias, yra žvėries, trachėjos (trachėjos), plaučių, skrandžio ir storosios žarnos vėžys. 

Specialistai jau seniai spėja, kad šį augimą gali lemti didėjantis nutukimas ir ankstyvesnė vėžio patikra, taip pat riebi mityba, alkoholio vartojimas ir tabako vartojimas.

Tačiau, kadangi gyvenimo būdas, įpročiai ir mityba įvairiose šalyse labai skiriasi, dabar jie mano, kad šie veiksniai ne visiškai lemia vėžio paplitimą.

Singapūro nacionalinio universiteto hepatologas Danielis Huangas (Daniel Huang) sakė "Nature": "Daug kas iškėlė hipotezę, kad tokie dalykai, kaip nutukimas ir alkoholio vartojimas, gali paaiškinti kai kuriuos mūsų rezultatus. Tačiau atrodo, kad reikia giliau pasinerti į duomenis".

Pastaruoju metu tyrėjai pradėjo kreipti dėmesį į genetinį ankstyvojo vėžio komponentą. Kai kurie jų nustatė, kad jaunesniems žmonėms išsivysto agresyvesni navikai nei vyresniems pacientams, kurie geriau slopina žmogaus imuninę sistemą. 

Harvardo medicinos mokyklos patologas Šudži Ogino (Shuji Ogino) ir jo kolegos taip pat aptiko susilpnėjusį ankstyvaisiais navikais sergančių žmonių imuninį atsaką. 

Tačiau vis dėlto, pasak Ogino, skirtumai yra nežymūs ir aiškios priežasties nustatyti neįmanoma.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.06.2019 laikas 20:03 Receptai Naminiai sausainiai ant keptuvės. Skanūs sausainiai, be problemų!
Pabandykite pasigaminti patys! Naminiai sausainiai ant keptuvės. Skanūs sausainiai, be problemų! Skanaus!

Skaityti daugiau

10.09.2018 laikas 09:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų

Nudegimai liaudies medicinoje, Nudegimai, Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų, receptai nuo nudegimų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gyd...

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 16:29 Receptai Trapių žagarėlių receptas
Trapių žagarėlių receptas. Pasigaminkime skanius žagarėlius. Labai paprastas, greitai pagaminamų, skanių, trapių žagarėlių receptas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.05.2024 laikas 17:17 Mano mama sunkiai serga, bet man tai nerūpi, ji to nusipelnė
Kai mano motina susirgo, Lidija visada buvo šalia. Aš tai darbe, tai vaikams mokykla, būreliai, o Lidija pas mus namie sėdėjo, mamą prižiūrėjo, slaugė. Mamą mes ant kojų pastatėme, bet po kurio laiko ir Lidija susirgo tokia liga, tik jos imunitetas s...

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau