- 12.07.2024
- 0.0 Reitingas
- 549 Peržiūros
- Komentarai
Ar dažnai vengiate tam tikrų veiksmų ir darbų tik dėl to, kad nėra noro jų daryti, nors rezultatas būtų svarbus ir vertingas jūsų gyvenimui?
Kartais žmonės vengia ką nors daryti ir nedaro dėl paprastos priežasties, kad to nenori. Jie galvoja: „Kai atsiras noras, tai ir padarysiu“, „Kai būsiu pasiruošęs, tai darysiu tol, kol norėsiu“, „Tai per daug nepatogu arba nemalonu man, o aš nenoriu tuo užsiimti, yra malonesnių reikalų“, „Dar ne laikas, netinkamas momentas“, „Reikia save motyvuoti“, „Nenoriu ir nedarau, negalima daryti to, ko nenori“.
Kai kurie žmonės mano, kad, jei trokštamas rezultatas yra svarbus ir vertingas, tai ir kelias į jį bei visi veiksmai taip pat turėtų būti patogūs ir malonūs. Tokie įsitikinimai ir mintys veda į vilkinimą ir kitokias vengimo formas.
Pokyčiai galimi koreguojant nuostatas, mąstymą ir sužadinant norą daryti tai, ko nenorėjote.
Būtent per gebėjimą daryti tai, kas nepatogu, yra kuriamas įgūdis keisti ir gerinti savo gyvenimą. Formuojasi gebėjimas įveikti nemalonius pojūčius, pokalbius, nepatogius ir neįprastus veiksmus, kurie akivaizdžiai neteikia malonumo, nebijoti patirti finansinių išlaidų. Bet kaip tik rezultatas, kurio siekiame, jei nevengsime reikalingų veiksmų, sukels tokį pasitenkinimą, kurio taip trokštame.
Tad kaip būtų galima padėti sau?
Sudarykite dalykų, kurių vengiate, sąrašą, tada prie kiekvieno dalyko, kurį atidėliojate, parašykite jam reikalingų veiksmų atlikimo trūkumus, o paskui parašykite šių veiksmų privalumus. Pagalvokite, kas naudingiau jūsų gyvenimui – daryti ar nedaryti?
Įsivaizduokite, kad burtininkas mostelėjo burtų lazdele ir jūs padarėte tuos labai nepatogius veiksmus, nepaisydami minčių, kad nenorite to daryti. Kas tada įvyks, kas pasikeis jūsų gyvenime? Kaip jausitės? Kas gali pakrypti į gerąją pusę? Kokios naudos gausite?
Prisiminkite, kada jūsų gyvenime buvo toks dalykas, kai padarėte tai, kas jums buvo gana nemalonu, nenorėjote daryti, erzino ar kėlė nerimą dėl galimų pavojų, bet galiausiai tai padarėte ir rezultatu buvote patenkinti, be to, ir darbas nebuvo toks sunkus, kaip atrodė.
Sudarykite konkrečių veiksmų sąrašą kiekvienai užduočiai, kurią atidedate, ir detalizuokite, suskaidykite užduotį į mažus veiksmus. Pagalvokite, kokį veiksmą esate pasirengę išbandyti artimiausiu metu. Imkitės veiksmo, nepaisydami noro stokos, sekite jausmus darbo eigos metu ir emocijas bei pojūčius po darbo. Padarykite išvadas!
Diskomfortas ar nerimas yra normalu. Bet kuris žmogus gali išgyventi panašių emocijų ir jausmų. Priimti diskomfortą reiškia nebėgti nuo jo. Apskritai neįmanoma susikurti patogaus gyvenimo vien iš malonių pojūčių. Reikia susitaikyti su nepatogumais ir toliau stengtis patenkinti savo poreikius, siekti savo tikslų ir vertybių.
Kognityvinė elgsenos psichoterapija padeda žmonėms sąmoningai apsispręsti užsiimti veikla, kuri yra naudinga jų gyvenimui, nepaisant to, kad ji gali sukelti nerimą ir diskomfortą. Pamažu atsikračius įpročio vilkinti ir atidėlioti reikšmingus darbus, sustiprėja savivertė ir pagerėja gyvenimo kokybė.
Vakaro laužo garsai su miško paukščių čiulbėjimu poilsiui ir miegui:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau