- 04.01.2025
- 0.0 Reitingas
- 96 Peržiūros
- 1 komentarai
2023 metų pabaigoje Kinija susiduria su rimta sveikatos krize, kai ligoninės užpildytos pacientais, sergančiais plaučių uždegimu. Ši situacija kelia nerimo, nes analitikai primena apie panašumus su Kovid-19 pandemijos pradžia. Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, o valdžia bando užkirsti kelią ligų plitimui.
Kinija paskelbė nepaprastąją padėtį, nes visos šalies ligonines užplūdo „staigiu plaučių uždegimu“ sergantys pacientai.
Nerimą keliančioje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip kaukes dėvintys Kinijos piliečiai plūsta į ligonines, baiminantis, kad šalį gali apimti nauja plaučių uždegimo pandemija.
Dailymail.co.uk praneša: Vietos žiniasklaida pranešė, kad sveikatos priežiūros įstaigos „perpildytos sergančių vaikų“.
Tačiau Kinijos sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad ji gali susidoroti su padidėjusiu sergančiųjų skaičiumi, kuris praėjusią savaitę, kai pasirodė žinia apie šią situaciją, sukėlė visuotinę paniką.
Dėl kilusio susirūpinimo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), retai viešai įsikišdama, oficialiai paprašė Pekino pateikti daugiau informacijos apie infekcijas.
Komentatoriai pabrėžė, kad susirgimų banga buvo labai panaši į pranešimus, pasirodžiusius prieš pat Kovid, dėl kurių slėpimo buvo apkaltinta Kinija.
Sekmadienį paskelbtame naujame pareiškime šalies Sveikatos apsaugos ministerija teigė, kad susirgimų bangą sukėlė gripas ir kiti žinomi sukėlėjai.
Ji atmetė naujo viruso, panašaus į tą, kuris sukėlė „Kovid“ po to, kai 2019 m. gruodžio mėn. sukėlė savo pačios paslaptingos pneumonijos bangą, galimybę.
Nacionalinės sveikatos komisijos atstovas spaudai sakė, kad pastaruosius kvėpavimo takų infekcijų sankaupas sukėlė sutampantys įprasti virusai, tokie kaip gripas ir RSV, taip pat bakterijos, tokios kaip mycoplasma pneumoniae.
Jie pridūrė, kad ministerija paragino vietos valdžios institucijas atidaryti daugiau karščiavimo klinikų ir skatinti skiepų vartojimą tarp vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių.
Reikėtų stengtis, kad būtų atidaryta daugiau atitinkamų klinikų ir gydymo zonų, pailgintos paslaugų teikimo valandos ir padidintas vaistų tiekimas, - sakė ministerijos atstovas Mi Fengas.
Jis taip pat patarė žmonėms dėvėti kaukes ir paragino vietos valdžios institucijas sutelkti dėmesį į tai, kad būtų užkirstas kelias ligų plitimui žmonių perpildytose vietose, pavyzdžiui, mokyklose ir slaugos namuose.
Kinijos sveikatos priežiūros institucijos kaltino, kad dėl sumažėjusio gyventojų imuniteto, nes šalis pirmą kartą susiduria su žiema be Kovid pandemijos apribojimų, žiemos bacilų antplūdis šalį užklupo stipriau.
Pekinas pradėjo švelninti griežtą visoje šalyje taikomą „nulinio Kovid“ politiką tik praėjusių metų gruodžio mėn. po masinių protestų, kurių metu žmonės ragino Xi Jinpingą atsistatydinti.
Nepriklausomi ekspertai parėmė Kinijos teiginį, kad ligos protrūkis yra susijęs su sumažėjusiu imunitetu, nes kitos šalys, įskaitant JAV ir Jungtinę Karalystę, patyrė panašias ligos bangas po apribojimų.
Tačiau kiti, įskaitant Jungtinės Karalystės Sveikatos saugumo agentūrą, teigė, kad dėl paslaptingojo plaučių uždegimo priežasties turime likti „atviri“, o daugelis nurodė Pekino skaidrumo stoką ankstyvaisiais Kovid pandemijos etapais.
Tiek apie Kovid, tiek apie kitą pandemijos virusą SARS pirmą kartą buvo pranešta kaip apie neįprastus plaučių uždegimo tipus.
PSO teigė, kad Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį per telekonferenciją pateikė prašomus duomenis.
Iš jų matyti, kad nuo spalio mėn. padaugėjo į ligonines paguldytų vaikų dėl ligų, įskaitant bakterinę infekciją, RSV, gripo ir peršalimo virusus.
Pasak PSO, Kinijos pareigūnai tvirtino, kad dėl padidėjusio pacientų skaičiaus šalies ligoninės nebuvo perkrautos.
Taip yra nepaisant to, kad šalies socialinės žiniasklaidos kanaluose plinta vaizdai, kuriuose matyti perpildyti Kinijos ligoninių laukiamieji kambariai, prigrūsti tėvų ir vaikų.
Praėjusią savaitę vietos žiniasklaida pranešė, kad Pekino ir 500 mylių į šiaurės rytus esančio Liaoningo miesto ligoninės buvo „perpildytos sergančių vaikų“ su neįprastais simptomais - plaučių uždegimu ir aukšta temperatūra, bet be kosulio.
Taivano leidinys „FTV News“ pranešė, kad ligonines „užplūdo“ sergantys vaikai.
Ji pridūrė, kad „tėvai abejoja, ar valdžios institucijos slepia epidemiją“.
Patvirtinta, kad naujai paskelbta filmuota medžiaga yra iš vienos iš ligoninių, kovojančių su ligos protrūkiu, tačiau nėra tiksliai žinoma, kada ji buvo nufilmuota.
PSO viešas įsikišimas yra retas reiškinys - JT sveikatos agentūra paprastai tokius prašymus teikia už uždarų durų.
PSO teigė, kad ji paprašė Kinijos pateikti daugiau duomenų pagal tarptautinį teisinį mechanizmą.
Remiantis Kinijos vidaus pranešimais, protrūkis užplūdo kai kurias ligonines šiaurės Kinijoje, įskaitant Pekiną, o sveikatos priežiūros institucijos paprašė visuomenės nuvežti vaikus su ne tokiais sunkiais simptomais į klinikas ir kitas įstaigas.
PSO teigė, kad šiuo metu turima per mažai informacijos, kad būtų galima tinkamai įvertinti šių užregistruotų vaikų kvėpavimo takų ligų atvejų riziką.
Tačiau PSO pareigūnas sakė, kad susirgimų banga nėra tokia didelė, kokią šalis patyrė prieš tai, kai šalį ir pasaulį užplūdo Kovid.
Laikinai einanti PSO Epidemijų ir pandemijų parengties ir prevencijos departamento direktorės pareigas Maria Van Kerkhove taip pat pakartojo iš Kinijos gautas pastabas, kad, panašu, jog susirgimų padaugėjo dėl to, kad vaikai užsikrėtė patogenais, su kuriais nebuvo susidūrę dėl dvejus metus galiojusių „Kovid“ apribojimų.
„Bangos, kurias jie mato dabar, nėra tokios didelės kaip 2018-2019 m.“, - sakė ji.
„Tai nėra naujo patogeno požymis. To tikimasi. Su tuo dauguma šalių susidūrė prieš metus ar dvejus'.
Tiek Kinija, tiek PSO buvo kaltinamos skaidrumo stoka savo pirminėse ataskaitose apie Kovid pandemiją.
Pirmą kartą pasaulis apie „Kovid“ buvo įspėtas panašiomis aplinkybėmis kaip ir dabartinis protrūkis - 2019 m. gruodžio mėn. buvo gauta pranešimų apie paslaptingą plaučių uždegimą centriniame Kinijos Vuchano mieste.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) oficialiai paprašė Kinijos pateikti daugiau informacijos apie šių susirgimų priežastis. Kinijos sveikatos ministerija teigia, kad padidėjimą sukėlė žinomi virusai, tokie kaip gripas ir RSV, ir atmeta naujų virusų egzistavimą.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau