- 11.08.2015
- 0.0 Reitingas
- 3178 Peržiūros
- Komentarai
Kai kurie išgalvoti personažai turėjo didesnę įtaką nei realiai gyvenę žmonės. Apie juos sukurtos legendos, mitai, televizijos laidos, filmai, kad kartais iš tiesų sunku patikėti, kad šie asmenys iš tikrųjų niekada nevaikščiojo Žemės paviršiumi. Štai keletas tokių išgalvotų žmonių, be kurių pasaulis nebūtų toks, koks yra…
Dėdė Semas (angl. Uncle Sam). Šį menamai gyvenusį žmogų žino ne tik amerikiečiai, bet ir visas pasaulis. Tai aukštas, pagyvenęs vyras pražilusia barzda, JAV vėliavos spalvų cilindru, mėlynu fraku ir juostuotomis kelnėmis, po kaklu pasirišęs raudoną peteliškę. Manoma, kad amerikiečių dailininką iliustratorių J. M. Flaggą (1877 – 1960) nupiešti
plakatą, vaizduojantį šį žmogų, įkvėpė realiai gyvenęs mėsininkas Samuelis Wilsonas, tiekęs mėsą Niujorko karinei bazei. Mėsos statinės būdavo paženklintos trumpiniu „U. S.“, kuris reiškė Jungtines Valstijas (angl. United States), tačiau kareiviai pavadinimą iššifravo savaip ir nuo tada pradėjo sakyti, kad mėsą atsiuntė dėdė Semas (angl. Uncle Sam). Istoriją išplatino vietiniai laikraščiai, o netrukus Dėde Semu pradėta vadinti fedaralinė vykdomoji valdžia. 1917 metais plakatui pozavo britų lordas H. Kitcheneris, kuris verbuodavo kareivius per I-ąjį ir II-ąjį pasaulinius karus. Tad ši išgalvota asmenybė turi bent dviejų žmonių bruožų. Šis niekada neegzistavęs žmogus tapo svarbia figūra JAV istorijoje, ypač per karą ir konfliktus.
Barbė (angl. Barbie) – amerikiečių lėlė, gaminama nuo 1959 kovo ir šių dienų. Ši mažų mergaičių pamėgta lėlė kėlė aršias diskusijas dėl pernelyg seksualios išvaizdos ir nerealių kūno proporcijų (per daug liekno liemens, ilgų kojų ir didelės krūtinės). Daugeliui mažai apsirengusi Barbė priminė laisvo elgesio moterį, todėl abejojama, ar toks žaislas tinkamas vaikams, baiminamasi, kad žaislas gali jiems padaryti neigiamą įtaką. Kita vertus, per daugelį metų Barbė išbandė, ko gero, visas įmanomas profesijas ir užsiėmimus. Ji tapo neatsiejamu XX amžiaus pabaigos – XXI amžiaus moteriškumo simboliu.
Robin Hudas (angl. Robin Hood) – anglų liaudies pasakų personažas, tačiau toks tikroviškas, kad yra nemažai tikinčių, kad toks asmuo realiai egzistavo. Jis apiplėšinėdavo turtuolius, kad galėtų padėti vargšams. Jis laikomas tautos didvyriu, nors nebuvo niekas kitas, kaip paprasčiausias vagis. Lietuvoje Robin Hudo prototipas – žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda.
Kaubojai (angl. Cowboys). Nors kaubojai arba Šiaurės Amerikos lygumų piemenys iš tikrųjų egzistavo, tačiau jų įvaizdis yra gerokai pagražintas ir nelabai atspindi realybę. Kaubojus – tai žmogus didvyris, reprezentavęs Vakarų idealus: vyriškumą, drąsą, kovą už teisybę, pareigą ginti moteris ir vaikus. Tokį įvaizdį padėjo suformuoti kino pramonė, išpopuliarėjus vesternų žanrui.
Romeo ir Džiuljeta (angl. Romeo and Juliet). Kai 1595 metais V. Šekspyras rašė garsiąją pjesę apie jaunuosius įsimylėjėlius, jis, ko gero, nė neįtarė kokią didelę įtaką turės ši istorija. „Romeo ir Džiuljeta“ įtikino žmones, kokie neva turėtų būti idealūs santykiai. Galima teigti, kad ši istorija padidino skyrybų skaičių. Žmonės pradėjo kurti santykius, kurie paremti vien tik aistra ir romantika, o kai romantika išblėsdavo (taip nutinka beveik visais atvejais), pasijusdavo apgauti ir santuoka žlugdavo. Pakvaišę dėl Romeo ir Džiuljetos žmonės pamiršo, kad santuokoje svarbiausia ne aistra, o pagarba, meilė ir geraširdiškumas.
Donžuanas (it. Don Giovanni) – legendinis, išgalvotas personažas, kurį pirmasis aprašė ispanų dramaturgas Tirso de Molina kūrinyje „Sevilijos suvedžiotojas , arba Akmeninis svečias“ (1620 m.). Iki šiol sklando legendos apie nepasotinamą meilužį, kuriam negalėjo atsispirti nė viena gražuolė. Pasakojama, kad kiekvieną dieną vyras suvalgydavo po 50 austrių, kad sustiprintų lytinį pajėgumą. Jis naudojo daug kitų afrodiziakų, kurie populiarūs iki šiol. Donžuano pėdomis seka daugybė šiuolaikinių vyrų…
Didysis brolis (angl. Big Brother). Televizijos laida – žaidimas pirmą kartą pradėtas rodytas Nyderlanduose 1999 metų rugsėjį. Nepaisant to, kad Didysis brolis – gana naujas personažas, jau yra tikinčių, kad jis iš tiesų egzistavo. Jis „dalyvavo“ daugybėje socialinių protestų, kur reikėdavo ginti žmogaus teises ir laisves. Šį personažą televizijos laida perėmė iš G. Orwello romano „1984-ieji“, kuriame aprašytas Didysis brolis ir jo frazė: „Didysis brolis stebi tave“. Ši frazė šifruojama kaip per didelis valdžios ar atskirų asmenų noras prižiūrėti ir kontroliuoti visuomenę. Antiutopinis romanas buvo toks įtaigus, kad daugelis iš tiesų patikėjo tuo, kad kažkas kontroliuoja kiekvieną Žemės gyventojo žingsnį. Visi žino, kas yra Didysis brolis, kaip jis atrodo, ką atstovauja ir kokią galimą grėsmę kelia.
Remiantis: http://priekavos.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau