- 20.01.2016
- 0.0 Reitingas
- 15853 Peržiūrų
- Komentarai
Justina skundžiasi nuovargiu, galvos skausmais, nosies užgulimu, sąnarių skausmais, šlapimo takų infekcijomis. Paauglystėje gydyta antibiotikais nuo spuogų, šiuo metu vartoja tik hormonines kontracepcines piliules. Norėdama išvengti per didelio riebalų ir aliejaus kiekio maiste, ji vartoja sojos padažą, actą, garstyčias ir tomato padažą maistui pagardinti. Norėdama pasiekti rekomenduojamą 80 procentų angliavandenių kiekį maiste, ji valgo visus grūdus, keičia mėsą makaronais. Nepaisant sveiko gyvenimo būdo, jaučiasi prastai, nors jos gydytojas ir sako, kad jai nieko nėra. Justina, kaip ir dauguma šių laikų moterų, kenčia nuo kandidozės.
Grybelio plitimo priežastys
Candida albicans yra grybelis, aptinkamas burnoje, gerklėje, virškinimo trakte ir makštyje. Kai kandida išsikeroja, ji sukelia kandidozę. Šiuo metu vis didesnei daliai pacientų aptinkama C.albicans ir kitų patogeninių ligą sukeliančių grybelių. Daugumoje atvejų taip yra dėl didelio antibiotikų vartojimo, blogos dietos ir maisto medžiagų stygiaus, ilgalaikio toksinų poveikio ir streso. Kiekvienas iš šių faktorių priklauso didiesiems organizmo vidinės pusiausvyros griovimo veiksniams ir mažina imuninį atsparumą.
Ne tik vaikų ir moterų problema
Kandida normaliomis sąlygomis egzistuoja organizme nekenkdama. Anksčiau buvo manoma, kad per didelis grybelių augimas yra tik vaikų (kuriems pasireiškia kaip pienligė) ir moterų (kurioms atsiranda makšties uždegimas - vaginitas) bei žmonių, kurių imunitetas sutrikęs, problema. Dabar manoma, kad kandidos vešėjimas vaidina svarbų vaidmenį vystantis daugeliui dažnų virškinamojo trakto ir šlapimo takų sutrikimų.
Ligos pradžia
Kai kandida, o ypač C.albicans, skaičius peržengia normą, virškinimo trakto gleivinės sienelėje atsiranda mikroskopinių plyšelių. Per susidariusias skylutes pereina svetimkūniai (kandida) ir jų toksiniai apykaitos produktai, nesuvirškinti baltymai. Visi jie patenka į kraujotaką, dėl to suaktyvėja imuninė sistema ir prasideda uždegiminis procesas.
Kaip sužinoti, ar kenčiate nuo kandidos?
Kandida gali sukelti tokius simptomus:
• vidurių užkietėjimą;
• virškinimo sutrikimą;
• viduriavimą;
• pilvo skausmus;
• gastritą;
• gleives išmatose;
• ima niežėti ar šerpetoti oda;
• nosies užgulimą ir niežėjimą;
• burnos sausumą ar žaizdeles;
• dantenų kraujavimą;
• recidyvuojančias šlapimo pūslės infekcijas;
• nuovargį;
• kūno plaukuotumo sumažėjimą;
• nemigą;
• kūno masės svyravimus;
• apetito netekimą;
• dirglumą;
• staigius nuotaikos svyravimus;
• galvos skausmus.
Kad galėtų išsiaiškinti, ar neplinta kandida grybelis, ir kontroliuoti gydymą, jūsų gydytojas paskirs laboratorinius tyrimus.
Nuo grybelio sauganti dieta
Tyrimai parodė, kad kandida auga “ant cukraus”. Todėl atsisakykite saldžių patiekalų, ypač supakuotų ir perdirbtų, kadangi juose dažnai būna rafinuoto cukraus.
Mieliniai patiekalai turi būti išimti iš meniu bent vienai ar dviems savaitėms. Nors maistinės mielės skiriasi nuo kandidos, bet kai kuriems žmonėms išsivysto jautrumas visiems mieliniams grybeliams. Jeigu tyrimai parodo, kad jūs nealergiškas mieliagrybiams, mielinį maistą galima pamažu grąžinti į racioną. Bet jei alerginiai mėginiai teigiami, šio maisto išvis nebeturėtumėte valgyti.
Rekomenduojama valgyti:
• šviežias, šaldytas, virtas ar žalias daržoves, kuriose gausu ląstelienos;
• žuvį, mėsą, paukštieną, kiaušinius;
• riešutus, grūdus.
Patariama:
• maistą gaminti su neperdirbtu aliejumi;
• būti atsargiems valgant miltinius patiekalus, visas duonos rūšis, bandeles, pyragaičius - atkreipkite dėmesį, ar mielės juose tikrai pakeistos soda ir keliamaisiais milteliais;
• gerti daug išvalyto vandens.
Jeigu jūs alergiškas kokiam nors iš minėtų maisto produktų, reikalinga speciali dieta. Kai, laikantis šio režimo, sveikata pagerės, dietą bus galima peržiūrėti pagal gydytojo rekomendacijas.
Padeda sveika žarnyno mikroflora
Žmogaus žarnyne turi būti pakankamai įvairių bakterijų grupių, kurios palaikytų ir apsaugotų virškinimą bei imunitetą. Kiekvieno suaugusio žmogaus organizme yra apie pusantro kilogramo 400 rūšių bakterijų, šis kiekis pakankamas, jei apsaugo nuo kandidos ir kitų patogeninių mikroorganizmų pertekliaus. Sveika žarnyno mikroflora padeda virškinti, sumažina laktozės netoleravimą, mažina cholesterolio kiekį serume, dalyvauja vitamino B12 ir folinės rūgšties sintezėje, veikia fermentų kiekį, detoksikuoja ir apsaugo žarnyną, palaiko imunitetą, slopina kandidos ir kitų patogeninių bakterijų dauginimąsi. Kad virškinimo traktas dirbtų optimaliai, galima papildomai vartoti Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus bulgaricus - tris iš dažniausių apsauginių bakterinės mikrofloros rūšių. Taip pat rekomenduojama gerti natūralų jogurtą.
Jeigu jums atrodo, kad pasirodė kandidozės simptomų, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą. Yra ir kitų ligų, kurių klinika panaši, todėl savidiagnostika ir savigyda gali būti klaidinga.
Nuo grybelio saugančios medžiagos
Nors dieta ypač svarbu, daug maisto priedų gali padėti pašalinti mieliagrybius ir koreguoti dirgliųjų žarnų sindromą.
Česnakas (Allium sativum) - vartojamas kaip prieskonis ar tiesiog suvalgomas. Tyrimai parodė, kad jis gali sustabdyti kandidą, pažeisdamas jo ląstelės sienelės struktūrą ir vientisumą. Manoma, kad didžiausią česnako antimikrobinį veikimą nulemia viena iš jo sudėtinių medžiagų - alicinas.
Raugerkšnis (Berberis vulgaris) - vertingas antimikrobinis augalas, gydo viduriavimą. Pagrindinė veiklioji medžiaga - alkaloidas berberinas.
Pastaba: nėščios ir krūtimi maitinančios moterys neturėtų vartoti raugerkšnio.
Raudonėlis (Oreganum vulgare) - aitrus mėtinių šeimos augalas. Vartojamas kaip stiprų mėtos prieskonį suteikiantis priedas, jo sudėtyje daug grybelį veikiančių medžiagų. Jo veiklioji medžiaga - fenolis karvakrolis - slopina grybelių augimą labiau nei kaprilinė rūgštis.
Riebiosios rūgštys pasižymi antimikrobiniu ir nuo grybelio apsaugančiu veikimu. Dažnai vartojama kaprilinė rūgštis. Šios rūgšties nedideli kiekiai gaminasi organizme, jos randama augaliniuose ir gyvuliniuose riebaluose - svieste, kokosų ir palmių aliejuose. Papildomai gali būti paskirtos terapinės dozės. Undecikleno rūgštis yra mononesočioji riebioji rūgštis, jos yra ir žmogaus organizme, taip pat gaminama iš sėmenų aliejaus. Ji veikia šešis kartus stipriau nei kaprilinė rūgštis.
Citrusų sėklų ekstraktas - aitrus tirpalas, pasižymintis kandidos augimą slopinančiu veikimu, bakterijas veikia kiek silpniau.
2008 kovo 25
|
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau