- 03.02.2018
- 5.0 Reitingas
- 4801 Peržiūr
- Komentarai
Mityba turi labai didelį poveikį žmogaus sveikatai. Taip pat ji veikia ir parazitus. Nesubalansuotas, nesveikas ir saldus maistas - ideali terpė parazitams, ne tik virusams, bakterijoms, bet ir kirmėlėms, daugintis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 3,5 mlrd. žmonių kenčia nuo kokios nors parazitinės infekcijos. Parazitas yra bet kuris organizmas, gyvenantis kitame organizme ir besimaitinantis juo. Parazitai vartoja ir utilizuoja jūsų organizmo maistines medžiagas, o tai darydami kenkia visam kūnui.
Norint, kad organizme gyventų kuo mažiau parazitų, būtina į mitybą įtraukti kuo daugiau žalumynų, daržovių, prieskonių, pasižyminčių parazitus naikinančiomis savybėmis. O jų gausa išties nemaža.
Ajerai. Gydo sinusitą, epilepsiją, kurtumą, isterijas, atminties praradimą. Ajeras gali valyti ir dezinfekuoti vandenį.
Svilarožės. Naudojama augalo šaknis. Turi stiprų antiparazitinį poveikį vienaląsčiams parazitams.
Bazilikai. Antiparazitinės savybės analogiškos kaip svilarožių. Labai patogu ruošiant maistą naudoti išdžiovinto augalo miltelius.
Raugerškiai. Antiparazitiniu poveikiu pasižymi visos augalo dalys. Dažniausiai naudojama šaknis. Išdžiovintais ir sumaltais raugerškiais galima gardinti salotas, pirmus ir antrus patiekalus. Naikina kepenų parazitus. Gerina kepenų filtravimo galimybes, skatina riebalų skaidymą, valo kraują.
Gvazdikėliai. Poveikis labai platus - naikina apvaliąsias ir plokščiąsias kirmėles, vienaląsčius, bakterijas, grybelius ir virusus. Gvazdikėliai tiesiogine prasme dezinfekuoja plaučius, skrandį ir limfines sistemas.
Debesylai. Naudojamos augalo šaknys ir žiedai. Parazitai naikinami kvėpavimo, virškinimo organuose ir nervų sistemoje.
Mairūnai. Naudojama antžeminė dalis, surinkta žydėjimo metu. Vartojamos pagamintos tinktūros ir arbata. Naikina bakterijas ir vienaląsčius.
Jonažolės. Dažnai naudojamos mišiniuose kartu su mairūnais. Jų antiparazitinės savybės dažniausiai pasireiškia dujų apykaitoje, kvėpavimo sistemoje.
Granatai. Net termiškai apdorotos šaltu būdu spaustos granatų sultys sunaikina trichomonas, bakterijas, parazitus, grybelius. Granatai veikia parazitus, esančius visuose žmogaus organuose. Iš granatų ruošiami nuovirai, tinktūros, milteliai, iš granatų kauliukų spaudžiamas aliejus. Granatų produktai lengvai derinami su cinamonu ir gvazdikėliais.
Imbierai. Naudojama augalo šaknis. Žinomi plačiu antiparazitiniu poveikiu, naikina virusus, helmintus ir grybelius. Žudo žarnyno ir kvėpavimo sistemos parazitus.
Medetkos. Jų baktericidinis poveikis nustatytas jau seniai. Naudojami augalo žiedai arbatai ir mišiniams gaminti.
Plataus spektro antiparazitinis poveikis
Putinai. Naudojamos augalo uogos, šakos, lapai. Veikia bakterijas, vienaląsčius ir virusus.
Kardamonai. Naudojamos sėklos. Antiparazitinės savybės pasireiškia virškinimo, kvėpavimo takų, taip pat kraujotakos sistemose. Žudančiai veikia daugelį parazitų rūšių - nuo grybelių ir virusų iki kaspinuočių. Kardamonas - puikus skrandžio, plonosios žarnos ir plaučių valiklis. Jis veikia labai švelniai. Nuo senų laikų kardamonas naudojamas ruošiant maistą, dažnai jį renkasi kaip švelnią parazitus vaikų organizme naikinančią priemonę. Gerai dera su pankoliais.
Cinamonas. Nepraranda antiparazitinių savybių ir po terminio apdorojimo.
Dilgėlės. Rinkti jas galima nuo ankstyvo pavasario iki gegužės pabaigos. Gana platus poveikio spektras - veikia ne tik odos, plaukų, bet ir plaučių bei žarnyno parazitus.
Sezamai. Jų sėklų aliejus daro stiprų poveikį odos ir poodinio audinio parazitams. Sezamų sėklos yra naudojamos maistui, antiparazitinis poveikis pasireiškia kvėpavimo, virškinimo ir urogenitalinėje (moterų) sistemose. Veiksmingiausiai parazitus naikina juodos sėklos.
Ciberžolės. Gerai naikina galvos ir odos parazitus. Džiovinti šakniastiebių milteliai plačiai naudojami maistui ruošti, nes suteikia maistui ypatingą egzotišką skonį, be to, padeda sumažinti parazitus organizme.
Avietės. Naudojamos uogos ir lapai. Jauni aviečių lapai gana švelnūs ir gali būti naudojami maistui. Su cukrumi paruoštos uogos praranda antiparazitines savybes.
Kadagiai. Kadagių lapuose ir vaisiuose yra aromatinio aliejaus, kuris pasižymi antiparazitinėmis savybėmis. Susmulkintus lapus ir vaisius galima dėti į salotas, pirmus ir antrus patiekalus. Kadagys veikia ir naikina lervas, virusus ir grybelius, kurie gyvena kvėpavimo takuose ir aktyvizuojasi, kai organizmas peršąla.
Kiaulpienės. Renkamos gegužės-birželio mėnesiais. Stipriausiai veikia parazitus kraujotakos sistemoje, taip pat - kepenyse ir inkstuose.
Petražolės. Naudojamos augalo sėklos, šaknys, lapai. Geriausiai petražolės grybelius ir bakterijas naikina virškinimo sistemoje. Iš jų galima ruošti užpilus, arbatas, šviežias ar džiovintas dėti į maistą. Petražolės ypač efektyviai veikia parazitus, kurie aktyvuojasi organizmui persišaldžius ar pervargus. Šviežios petražolių sultys (2 šaukšteliai ryte ant tuščio skrandžio) - puiki antiparazitinė priemonė, esant trichomonozei ir chlamidijoms.
Bitkrėslės. Jos naudojamos nuo kirmėlių gydyti. Išoriškai tinka gydyti nuo blusų ir utėlių, taip pat niežuliui slopinti. Reikėtų prisiminti, kad bitkrėslė yra nuodingas augalas, todėl reikėtų laikytis nurodymų ir neperdozuoti. Esant virškinamojo trakto parazitams, amenorėjai ar pykinimui, vartokite bitkrėslės žiedų nuovirą. Vieną šaukštelį susmulkinto džiovinto augalo užpilkite viena stikline verdančio vandens ir palikite uždengtą apie 15-20 minučių. Nukoškite ir gerkite kelis kartus per dieną.
Paprastieji kiečiai. Naudojama viršutinė, virš žemės auganti, augalo dalis. Veikia kraujotakos, virškinimo, kvėpavimo, urogenitalinės (moterų) ir nervų sistemų parazitus. Poveikio spektras gana platus: apvaliosios ir juostinės kirmėlės, bakterijos, vienaląsčiai, grybeliai ir daugelio rūšių virusai. Veiksminga priemonė - kiečių nuoviras, galima maišyti ir su kitomis žolėmis (užvirinti ir leisti pastovėti); džiovinto augalo milteliai. Kiečius galima vartoti ir nėštumo metu, jie sustiprina vaisių, padeda placentai filtruoti smulkiausius parazitus. Galima vartoti kartu su imbieru ir mėta.
Česnakai. Antiparazitinis efektas pasireiškia visose žmogaus organuose ir sistemose. Česnako poveikio spektras labai platus - nėra tokių parazitų, kurių jis negalėtų sunaikinti.
Pagrindiniai požymiai, kad turite parazitų
- Nesveika oda. Žarnyno parazitai gali sukelti dilgėlinę, išbėrimus, egzemą ir kitas alerginio tipo reakcijas. Paprasčiausi mikroorganizmai gali būti odos opų, auglių ir skaudulių, papilomų ir dermatitų atsiradimo priežastis.
- Griežimas dantimis. Parazitų infekcijas išduoda nenormalus griežimas dantimis, dantų sukandimas ir trynimas jais. Šie simptomai ypač matomi, stebint miegančius vaikus. Tai savotiška nervų sistemos reakcija į svetimą dirgintoją.
- Alergija. Parazitai gali dirginti, o kartais net prakiurdinti žarnų apvalkalą. Tai padidina riziką maisto medžiagoms į jį prasiskverbti ir suaktyvinti imuninę organizmo reakciją gaminti didesnes eozinofilų dozes (eozinofilai - vienos iš apsauginių organizmo ląstelių). Eozinofilai gali sukelti audinių uždegimą ir alerginę reakciją. Kaip ir alergijos, parazitai verčia organizmą padidinti imunoglobulino E gamybą.
- Vidurių užkietėjimas. Tam tikros kirmėlės dėl savo formos ir didelių matmenų gali mechaniškai užtverti kai kuriuos latakus, užkimšti žarnas. Gausi kirmėlinė infekcija gali sukelti tulžies latakų ir žarnų nepraeinamumą. Tuomet žmogus tuštinasi retai ir sunkiai.
- Viduriavimas. Daugelis parazitų gamina hormonus primenančią medžiagą, kuri kaupiasi įvairiuose žmogaus audiniuose ir dėl kurios netenkama natrio ir chloridų, o tai savo ruožtu sukelia dažną vandeningą tuštinimąsi. Viduriavimą sukelia parazitai, o ne organizmo bandymai išsivalyti nuo infekcijos ar toksinų.
- Dujos ir pilvo pūtimas. Kai kurie parazitai gyvena viršutinėje plonosios žarnos dalyje. Nuo jų sukelto uždegimo pučia pilvą ir kaupiasi dujos. Problema padidėja valgant sunkiai virškinamus produktus (pupeles, žalius vaisius, kai kurias daržoves, daug cukraus turinčius gaminius ir kt.).
- Žarnyno uždegimas (pvz., gastritas). Parazitai gali dirginti, sukelti uždegimą ir padengti žarnų sieneles. Dėl to atsiranda kai kurių gastritinių žarnyno simptomų, neleidžiama pasisavinti gyvybiškai svarbių maistingųjų ir ypač riebalinių medžiagų, o tai kietina išmatas ir gausina jose riebalų kiekį.
- Sąnarių ir raumenų skausmai. Žinoma, kad parazitai gali keliauti po žmogaus organizmą, ieškodami kuo patogesnės vietos įsikurti, pvz., sąnarių skystyje ir raumenyse. Taip atsitikus žmogus jaučia skausmus, kuriuos dažnai laiko artrito pasekme. Sąnarių ir raumenų skausmai, taip pat ir uždegimai yra kai kurių parazitų sukeltų audinių traumų arba organizmo imuninės reakcijos į jų buvimą rezultatas.
- Svorio padidėjimas. Apie parazitų buvimą organizme gali liudyti svorio padidėjimas, besaikis alkio jausmas ir net svorio mažėjimas, nemalonus burnoje jaučiamas skonis ir kvapas.
Žolininikai pataria valyti organizmą nuo parazitų du kartus per metus - pavasarį ir rudenį. Dabar pats metas tai padaryti - išvalyti tai, ko prisivalgėme su neplautomis uogomis ir daržovėmis per vasarą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau