Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (649) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 18:45)

Ar nevalgymas sergant leidžia greičiau pasveikti?

Ne, kaip tik atvirkščiai!

Mums visada būdavo sakoma, kad tuomet, kai esame sveiki, reikia valgyti stipriai, o susirgus geriau nuo maisto susilaikyti. Pasirodo, šis amžių senumo patarimas ne visada tinka - taip, kartais, kai jaučiamės prastai, saikingumas valgant gali padėti greičiau pasveikti, tačiau, užsikrėtus infekcija, apetito dingimas — tiesiog biologinis fenomenas, iš tikrųjų leidžiantis bakterijoms plisti.

Ar nevalgymas sergant leidžia greičiau pasveikti?

JAV Kalifornijos Saiko biologinių studijų instituto (The Salk Institute for Biological Studies in California) tyrėjai priėjo prie išvados, kad kovojant su infekcija reikia valgyti produktų, kuriuose gausu maisto medžiagų, nes taip galime ir sumažinti infekcijos sunkumą, ir sutrumpinti sveikimo laiką.
Tyrėjai užkrėtė laboratorines peles salmonelių bakterijomis ir konstatavo, kad natūralus apetito netekimas skatino bakterijų plitimą iš žarnyno į kitus audinius, o savo ruožtu tos pelės, kurios gaudavo papildomų kalorijų, gyvendavo ilgiau.

Šis atradimas galėtų padėti kuriant; naujus metodus kovai su tomis bakterinėmis infekcijomis, kurios atsparios antibiotikams. Problema labai aktuali - apie 2 mln. amerikiečių kasmet užsikrečia antibiotikams atspariomis bakterijomis, o apie 23 tūkst. iš jų miršta.

Cell, 2017; 168:503-16.e12


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: medicinos naujienos, infekcija, bakterijos, Antibiotikai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar