Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 15

Antibiotikai gali padidinti širdies ligų ir vėžio grėsmę

Antibiotikai gali būti vaistai, kurie gelbėja gyvybę, tačiau jie taip pat gali padidinti sunkių lėtinių ligų riziką.

Tai vyksta todėl, kad antibiotikai sunaikina gerąsias bakterijas žarnyne, kurios saugo organizmą nuo infekcijų ir uždegimo, bet uždegimas būdingas kelioms lėtinėms ligoms, pradedant artritu, baigiant širdies ligomis ir vėžiu.

antibiotikai, bakterijos, ligos, širdis, vėžys

Gydytojai pripažįsta, kad dažnas antibiotikų vartojimas gali sukelti atsparumą šiems medikamentams ir sukuria antibiotikams atsparias superbakterijas, o be to, antibiotikus galima laikyti medikamentais, kuris išprovokuoja kelias ligas, nuo kurių kenčia Vakarų šalių bendruomenės.

JAV tyrėjai iš Keiso vakarinio rezervato universiteto Odontologijos mokyklos (The School of Dental Medicine at Case Western Reserve University) Klivlande analizavo pokyčius, kokius antibiotikai sukelia žmogaus burnos ertmės bakterijų sudėtyje, ir konstatavo, kad medikamentai sunaikino palankias bakterijas, kovojančias su uždegimu ir grybelinėmis ligomis (pvz., Candida grybeliu).

Šie medikamentai sunaikina trumpųjų grandinių riebalų rūgštis, kurias organizme sintetina gerosios bakterijos. Kaip nurodė vadovaujanti tyrėja dr. Pushpa Pandiyan: „Turime gerųjų bakterijų, kurios kiekvieną dieną daro gerą darbą-tad kodėl reikia jas žudyti? Kaip dėl daugumos infekcijų - palikite jas ramybėje, ir jos išnyks pačios."

Kitaip tariant, antibiotikus reikėtų vartoti tik tada, kai infekcija kelia pavojų gyvybei; su kitomis grėsmėmis organizmo apsauginis mechanizmas gali susidoroti pats.

Front Microbiol, 2018; 9:1995


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar