Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (993) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 09:38)

Baltos dėmelės ant jūsų nagų: ką jos iš tikrųjų reiškia

Mūsų rankos mums yra labai svarbios, todėl stengiamės jas prižiūrėti ir stebėti. Ar pastebėjote, kad kartais nago viduryje atsiranda ryški balta dėmė? Kas tai? Ar reikia dėl to sunerimti?

Baltos dėmelės ant jūsų nagų

Tokie taškai ant nagų atsiranda ne taip ir retai ©Keitei (CC BY 2.5) | commons.wikimedia.org

Ši balta dėmelė iš tikrųjų pasirodo ne taip jau retai. Ji gana ryški, todėl sunku jos nepastebėti. Daugelis žmonių į ją visiškai nekreipia dėmesio, o kiti svarsto - galbūt tai ženklas, kad sergame kokia nors rimtesne liga? Galbūt mūsų kūnui kažko trūksta?

Kai kuriose pasaulio šalyse ši dėmelė vadinama pieno ženklu. Manoma, kad ją sukelia kalcio trūkumas, kurį ir suaugusieji turi panaikinti gerdami pieną. Tačiau mokslininkai nesutinka - šios dėmelės su kalcio lygiu organizme neturi nieko bendra. Kita vertus, labai retais atvejais apie mineralų trūkumą jos gali pranešti.

Labai retais atvejais tokios dėmelės, dažnai ant kelių nagų iš karto, gali būti sukeltos cinko trūkumo. Tuomet reikėtų valgyti daugiau špinatų, pupelių, jautienos ir kitų produktų, kuriuose gausu šios medžiagos. Tačiau dažniausiai ši dėmelė, moksliškai vadinama punctate leukonychia, atsiranda dėl paprasčiausios menkos traumos. Kodėl jos nepastebite?

Stipraus pažeidimo nereikia, kad baltas taškas papuoštų ir jūsų nagus. Dažniausiai šios traumos įvyksta ten, kur nagas vis dar slepiasi po oda, todėl apie traumas tiesiog pamirštate - praeina šiek tiek laiko, kol taškas išlenda iš už savo odos dangalo. Sunerimti dėl to tikrai neverta - taškas tiesiog nuaugs ir jūsų nagai vėl bus gražūs ir sveiki.

Baltas dėmeles gali sukelti ir skausmingesnės traumos, tokios kaip pirštų prisivėrimas durimis, sunkaus daikto numetimas ant rankos ir pan., ar smulkūs pakartotiniai pažeidimai - nagų kramtymas, pirštų barbenimas į stalą. Taigi, jei tokie taškai ant jūsų pirštų pasirodo nuolat, reikėtų susimąstyti - galbūt tai ženklas kad turite kokį nors savo pirštams žalingą įprotį?

Baltos dėmelės ant jūsų nagų: ką jos iš tikrųjų reiškia


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar