Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Vasario » 25

Begliutenės dietos pasekmės – didesnė dozė arseno bei gyvsidabrio

Ilinojaus universiteto (The University of Illinois) mokslininkai pastebėjo, kad žmonės, vartojantys produktus be gliuteno, gauna didesnes dozes arseno bei gyvsidabrio, – praneša upi.com.

Arsenas – toksinis sunkusis metalas, neturintis kvapo ar skonio, ir atsitiktinai patenkantis į organizmą su maistu, dirbant pesticidų pramonėje. Pagrindinis taršos gyvsidabriu šaltinis išlieka kai kurios jūrų žuvų rūšys. Ilgalaikiai sveikatos sutrikimai dažniausiai būna susiję su lėtiniu apsinuodijimu gyvsidabriu. Gaunant dideles dozes arseno ir gyvsidabrio, didėja širdies ir kraujagyslių ligų, onkologinių susirgimų, neurologinių sutrikimų išsivystymo rizika.

Begliutenės dietos pasekmės – didesnė dozė arseno bei gyvsidabrio Begliutenė dieta tampa vis populiaresnė, nors iš tiesų celiakija – genetinė liga, pasireiškianti netolerancija grūdų baltymui gliadinui (gliuteno frakcija) ir sukelianti imuninį uždegimą plonųjų žarnų gleivinėje. Ligos simptomai atsiranda nuo struktūrinio gleivinės pažeidimo, jei valgomuose produktuose yra rugių, kviečių ir miežių baltymų, ir sukelia malabsorbciją (sutrikusios įsiurbties sindromą), nustatoma mažiau nei 1 proc. žmonių.

Tuo tarpu 2015 metais maždaug 25 proc. amerikiečių teigė vengiantys produktų su gliutenu, šios dietos populiarumas per keletą metų išaugo 67 proc. Begliuteniuose gaminiuose vietoj įprastai į sudėtį įeinančių kviečių vartojami ryžių miltai. Pastaruosiuose dažnai nustatoma toksinių metalų, arseno bei gyvsidabrio, patekusių su trąšomis, iš dirvožemio, su vandeniu. Tiesa, Europoje, kitaip nei JAV, leistinas arseno kiekis produktuose yra reglamentuotas įstatymų.

Tyrėjų komanda iš visuomenės sveikatos fakulteto išanalizavo nacionalinės sveikatos ir mitybos tyrimo, vykdyto 2009-2014 metais ir įtraukusio žmones nuo 6 iki 80 metų, duomenis ir rado, kad 73 žmonės iš tyrime dalyvavusių 7471 teigė besilaikantys begliutenės dietos. Šių žmonių šlapime nustatyta dvigubai didesnė arseno koncentracija ir beveik 70 proc. aukštesnė gyvsidabrio koncentracija kraujyje nei įprastai besimaitinančiųjų.

„Šie rezultatai rodo be reikalo pasirenkamos begliutenės dietos pasekmes. Tiesa, vis dar turime išsiaiškinti ir tiksliai apibrėžti galimą ilgalaikį gaunamų toksinų poveikį, kad galėtume užtikrintai teigti, kad pasirinkta dieta kelia reikšmingą riziką sveikatai“, – komentavo tyrimo autoriai.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 18:02 Japonijoje mirė seniausias žemės gyventojas
Japonijoje mirė oficialiai seniausiu pripažintas pasaulio vyras. Chitetsu Watanabei buvo 112 metų, antradienį pranešė japonų žiniasklaida. 1907-aisiais gimęs japonas tik prieš dvi savaites gavo Gineso rekordų knygos sertifikatą, liudijantį, kad jam priklauso seniausio planetoje vyro titulas....

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 08:01 Burokėlis: kaip išsaugoti naudingiausias savybes?

Burokėlis – tikras mūsų daržo karalius. Juk jodo jame daugiau nei kitose daržovėse, vitamino C kiekiu jis dvigubai lenkia morką, stimuliuoja ląstelių augimą, stipriną odą, nagus ir plaukus. Senovės graikai burokėlius pirmiausia naudojo medicinoje, tik tuomet sugalvojo išbandyti maiste, taig...

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 20:56 Visur aplinkui permatomos sferos!
Lonas Strikleris, anomalių reiškinių tyrinėtojas iš Baltimorės (JAV), nelabai seniai gavo elektroninį laišką nuo Polo Kočreino, gyvenančio Australijoje, Perto mieste. Polas savo laiške pasakojo, kad jam jau tiesiog įgriso skraidančios permatomos sferos, ir prašė jam padėti rasti tokį žmogų, kuris su...

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 20:00 Kodėl turėtumėte valgyti daugiau brokolių?

Miniatiūrinį medį primenanti daržovė kadaise lietuviams buvo neįprasta, netgi egzotiška. Šiandien brokolis yra viena populiariausių daržovių ant kasdienio stalo, kurį žmonės renkasi ne tik dėl jo skonio.

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 19:35 Ar Kanapės efektyvesnės už aspiriną?
Medžiagos, esančios kanapių sudėtyje, pasirodė kur kas veiksmingiau veikiančios uždegiminius procesus, negu tokie paplitę preparatai, kaip aspirinas.

Skaityti daugiau