Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (169) Komentarų: (0) (27.09.2017 - 15:10)

Gera žinia netoleruojantiems gliuteno: mokslininkai genetiškai modifikavo kviečius

Žmonės, kurie privalo vengti gliuteno, greitai galės turėti savo duoną (ir pyragą) ir juos valgyti. Sukurta kviečių linija, negaminanti gliutenų, galinčių sukelti pavojingą imuninę reakciją 1 iš 100 žmonių.

Duona kasdieninė: jei gliutenas netinka

Tačiau kadangi naujoje veislėje kitų rūšių gliutenas lieka, iš kviečių galima kepti duoną.

„Ji įvertinta kaip gan gera ir jau tikrai geresnė už bet ką, ką randame lentynose su etikete „be gliuteno“, – sako Jan Chojecki iš PBL-Ventures UK, bendradarbiaujantis su investuotojais Š. Amerikoje, pateikdamas iš šių kviečių pagamintus produktus rinkai.

Gliutenas yra bendras visų kviečių ir giminingų kultūrų baltymų pavadinimas. Kepant, šie baltymai susijungia į elastingas grandines, išlaikančias kylančių duonų ir pyragų formą.

Bet kai kuriežmonės serga lėtina autoimunine liga celiakija. Jų imuninė sistema klaidingai reaguoja į gliuteną, taip pažeisdama žarnyno sieneles, kas gali sukelti diarėją, vėmimą, nepakankamą maitinimąsi, smegenų pažeidimus ir netgi žarnyno vėžius.

Tačiau tokį atsaką sukelia ne visi gliuteno baltymai: pagrindinė priežastis yra gliadinų grupė. Tad, Francisco Barro komanda iš Tvaraus žemės ūkio instituto Kordoboje, Ispanijoje, nusprendė jų atsikratyti.

Genetiniu modifikavimu jie iš kviečių pašalino 90 procentų gliadinų. Jie tai atliko, pridėdami genus, sukeliančius vadinamą RNR interferencijos procesą, kuris sustabdo konkrečių baltymų gamybą. Bet kadangi patys gliadino gamybą koduojantys genai lieka nepakeičiami, teoriškai lieka grėsmė, kad kviečiai gali vėl pradėti gaminti šiuos baltymus.

Todėl Barro komanda pabandė CRISPR genų redagavimo technika šių genų visai atsikratyti. Tai labai nelengva užduotis, nes yra bent 45 kopijos pagrindinio problemas keliančio baltymo geno kopijos. Kaip bebūtų, Barro komanda praneša, kad jiems jau pavyko pašalinti 35 iš 45 genų.

Prieš pradedant CRISPR linijos bandymus, dar reikės pašalinti likusius genus, bet pastangos turėtų atsipirkti: komanda jau pademonstravo, kad iš genetiškai modifikuotų kviečių galima kepti neblogą duoną. Didelių kepalų raikymui iškepti nepavyks, bet bagetėms ir riestainiams tinka, sako Chojecki.

„Kai kuriuos žmones tai labai nudžiugins,“ – sako Sarah Sleet, pacientų grupės Coeliac UK vadovė, nes begliutenės dietos laikytis sudėtinga.

Tačiau kiti gali nenorėti valgyti genetiškai modifikuoto maisto, ar rizikuoti galbūt kviečiuose likusia nedidele imuniteto atsaką sukelti galinčių komponentų dalimi, sako Sleet.

Meksikoje ir Ispanijoje jau dabar vyksta nedideli GM kviečių bandymai, kuriuose dalyvauja 10 ir 20 celiakija sergančių žmonių. „Tegaliu pasakyti, kad rezultatai labai padrąsinantys,“ – sako Chojecki.

Žurnalo nuoroda: Plant Biotechnology Journal

Gera žinia netoleruojantiems gliuteno: mokslininkai genetiškai modifikavo kviečius

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: kviečiai, celiakija, genų inžinerija, autoimuninės ligos, Mityba, gliutenas

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Konditeriniai gaminiai
Used Cooking Vegetable Oil...

Mes esame augalinio aliejaus gamintojai ir gaminame įvairių rūšių rafinuotą augalinį aliejų ...

Konditeriniai gaminiai
Rafinuotas cukrinių runkelių cukrus ICUMSA 45...

Mes runkelių cukraus gamintojai, tai yra kristalai ir kubiniai. Mes turime rafinuotą baltąjį...//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip atsikratyti akmenų nuo dantų be odontologo...

Pastaruoju metu, daugelis žmonių užduodą klausymą, kaip atsikratyti akmenų nuo dantų namų sąlygomis? Ypač jis svarbus tiems ž...

Medicinos naujienos
15 įdomių ir naudingų faktų apie hepatitą...

Tikriausiai ne daugelis žino, kad 1925 metais liepos 28 dieną gimė amerikiečių gydytojas, genetikas Baruchas S. Blumbergas, atra...
Medicinos naujienos
Mokslininkai: kodėl pervertiname genus ir genetika...

Genai atrasti ne vakar, tačiau pastarųjų metų pasiekimai šioje srityje keičia žaidimo taisykles iš esmės. Mokslininkai kelia per...
Medicinos naujienos
Vėžio testai ir ankstyva diagnozė daro daugiau žalos ne...

Nesenai British Medical Journal (BMJ) publikavo straipnį - ”Why cancer screening has never been shown to “save li...


Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalan...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžo...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuovirai skrandžio darbui palengvinti ( tankiažiedės rūgštyn...
Užsienio spauda / Paranormal news
Huge Wooden Structures Mystify Forest Officials In New Mexic...
Užsienio spauda / Paranormal news
TR-3B UFO filmed in Russia - Best evidence yet...