- 25.04.2017
- 5.0 Reitingas
- 4663 Peržiūrų
- Komentarai
Cinamonas yra vienas populiariausių prieskonių, kuriuos mes dažnai dedame į obuolių pyragą, kavą ar sausainius. Jis suteikia nepakartojamą kvapą ir malonų skonį.
Cinamonas gaunamas iš mažo, visada žaliuojančio medelio, kuris auga azijos tropikuose. Prieskonius daro iš šio medelio žievės, kuri renkama lietingu periodu(nuo gegužės iki spalio), kad žievę būtų lengviau nulupti. Pas mus geriausiai laikomas ceilono cinamonas.
Cinamoną dar vadina "nuotaikos prieskoniu" - sušildo ir pakelia nuotaiką. Cinamonas turi daug kalcio, ląstelienos, geležies, flavonoidų, magnio ir antioksidantų.
1. Stimuliuoja smegenų veiklą.
Įrodyta, kad cinamono kvapas kognityvinę smegenų funkciją, o jo vartojimas, pagerina smegenų darbą, pagerina atmintį. Cinamonas gerina atmintį, koncentraciją, dėmesingumą, sumažina Alzhaimerio ligos tikimybę. Jei nedidelį kiekį cinamono dėsime į maistą, tai gali padėti įveikti dirglumą, depresiją ir galvos skausmą. Todėl drąsiai galima truputį cinamono naudoti į kavą, jogurtus, trintus kokteilius, nes tai atneš tik naudą tavo organizmui.
2. Padeda numesti svorio.
Žinoma, sveika mityba ir mankšta labai naudinga, tačiau cinamonas padeda sustiprinti metabolizmą, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, o tai labai svarbu reguliuojant svorį. Galima žiupsnelį cinamono dėti į avižinę košę, jogurtą. Taip galima bus ir numesti svorio ir pasimėgauti maloniu aromatu ir skoniu. Cinamonas greitina medžiagų apykaitą ir prislopina alkio jausmą. Labai naudinga sergantiems diabetu, nes normalizuoja cukraus kiekį, padeda organizmui geriau reaguoti į insuliną. Rezultatų nepastebėsite iš karto, bet laikui bėgant viršsvoris ims mažėti. Kad cinamonas padėtų mesti svorį, reikia jį vartoti kartu su medumi: sumaišome proporcija 1 prie 4 ir mėnesį laiko vartojame tris kartus dienoje prieš valgį.
3. Pagerina virškinimą.
Cinamonas padeda išvengti skrandžio sutrikimu, palankiai veikia žarnyno dirglumą, mažina chroniškus skausmus pilve. Taip pat gerina virškinimą, kelia apetitą. Tu gali pabarstyti cinamonu sriubą, pavyzdžiui moliūgų ar lęšių.
4. Veikia prieš onkologines ligas.
Cinamono vartojimas padeda išvengti vėžinių ląstelių dauginimosi, kurios savo ruožtu, pakelia gliukozės lygį kraujyje, ignoruoja metabolizmo signalus. Todėl svarbu kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Cinamono naudojimas gali padėti sumažinti cukraus lygį kraujyje. Įdėkite puse arbatinio šaukštelio šio prieskonio į avižinius dribsnių košę pusryčiams ir taip apsaugosi savo organizmą.
5. Pakelia nuotaiką.
Cinamonas - geras mangano šaltinis, kuris padeda susidoroti su dažna nuotaikų kaita, o taip pat sumažina mėnesinių metu atsirandančius spazmus. Be to jis turi cinamono aldehido, kuris padeda susidoroti su hormonų pokyčiais organizme, su staigia nuotaikų kaita.
6. Stiprina dantenas.
Cinamonas pasižymi antibakteriniu poveikiu ir padeda sustiprinti dantenas ir apsaugoti dantis. Suteikia burnos kvapui šviežumo, gaivumo, todėl cinamoną dažnai deda į ledinukus, burnos skalavimo skysčius.
7. Gražina odą.
Savo antibakterinių savybių dėka, cinamonas padeda odos sudirgimus, paraudimus. Cinamonas nepakeičiamas kovojant su riebios, problematiškos odos bėdomis. Cinamonas sušildo, ir todėl gali būti naudojamas masažams.
8. Naudingas širdžiai.
Pensilvanijos universiteto tyrimais įrodyta, kad cinamono ir kurkumos vartojimas maiste, padeda sumažinti riebaus maisto poveikį organizmui. Nežiūrint į tai, kad geriau vengti didelio kiekio riebių maisto produktų, nes tai didina širdies ligų tikimybę, kasdieninis cinamono arba kurkumos vartojimas su maistu gali padėti išspręsti daugelį bėdų.
KĄ REIKIA ŽINOTI, VARTOJANT CINAMONĄ
Cinamonas skirtas vartoti tik nedideliais kiekiais, gardinant maistą. Gryname pavidale jo vartoti nereikėtų, nes gali sudirginti skrandžio sieneles. Atsargiai turėtų vartoti žmonės, turintys skrandžio opas, gastritą.
Turintiems širdies ir kraujotakos negalavimų,aukštą arterinį kraujospūdį, vartoti reiktu po nedidelį kiekį.
Cinamonas gali padidinti širdies plakimą. Kai kuriais atvejais cinamono reikėtų visai atsisakyti. Jei žmogaus nesveikos kepenys ir inkstai, prieskoniai ne tai kad nepadės, bet gali ir pakenkti. Nes cinamonas stipriai veikia šiuos organus.
Cinamonas nerekomenduojamas nėščioms ir maitinančioms mamoms. Cinamoną galima gerti po gimdymo, nes jis padeda atsistatyti gimdai ir skatina pieno gamybą.
KAIP IŠSIRINKTI CINAMONĄ
Nors iš pirmo žvilgsnio patikimiau yra pirkti cinamono lazdeles, tačiau jos labai kietos ir sumalti jas yra sunku.
Būkite atidūs, pirkdami maltą cinamoną. Dažnai kaip tikrą cinamoną parduoda kinietišką - kasiją.
Atskirti galima pagal spalvą: tikras cinamonas šviesiai rudas(kai kada yra gelsvo atspalvio), pakaitalas būna raudonai ar bordo rudas.Dar tiksliau galima patikrinti paprastu jodu: tikras cinamonas santykyje su juo duos silpnai mėlyną reakciją, o cinamono pakaitalo milteliai nusidažys tamsiai mėlyna ryškia spalva.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau