- 07.02.2018
- 3.7 Reitingas
- 7915 Peržiūros
- Komentarai
Nuo seniausių laikų cinamonų žievė buvo vartojama ne tik kaip prieskonis, liaudies medicinoje ji buvo žinoma kaip dirginantis ir stiprinantis vaistas. Cinamonas – laurinių šeimos medis, auginamas daugelyje atogrąžų ir paatogrąžių šalių: Šri Lankoje, Indijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir kitose šalyse. Dėl aromatingos žievės jį vertina ne tik kulinarai, bet ir liaudies medicinos žinovai.
Gydomosios savybės
Cinamonų žievėje yra eterinio aliejaus, angliavandenių, gleivių, raugų, lipų, pentozano, furfurolo, pektinų, manito, dervų, vitaminų A ir B grupės vitaminų ir mineralinių medžiagų (kalcio, kalio, geležies, magnio, mangano, natrio, fosforo).
Cinamonas pasižymi kraujavimą stabdančiu, spazmolitiniu, tonizuojančiu ir antiseptiniu poveikiu. Šis prieskonis gerina kraujotaką ir virškinamojo trakto darbą, žadina apetitą, mažina dujų susidarymą, šildo kūną, tonizuoja, skatina prakaitavimą, gerina smegenų darbą ir atmintį, gydo peršalimo ligas ir kosulį, lengvina kvėpavimą, neleidžia priaugti svorio.
Cinamonas veiksmingai padeda aprūpinti krauju vidaus organus, skystina tirštą kraują, todėl apsaugo nuo trombozės. Šis prieskonis kraujyje mažina riebalų ir žalingojo cholesterolio lygį, neutralizuoja žalingąjį laisvųjų radikalų poveikį, yra veiksmingas antioksidantas, stiprina imunitetą ir mažina tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis.Geriausiu laikomas ceiloninis cinamonas.
Dėmesio: cinamono galima vartoti tik nedideliais kiekiais, jo negalima vartoti nėščioms ir maitinančioms moterims. Prieš gydantis cinamonu būtina pasitarti su gydytoju.
Sergant peršalimo ligomis
* Susirgę peršalimo ligomis 3 kartus per dieną suvalgykite (sučiulpkite) šaukšto šilto medaus ir ketvirtadalio šaukštelio malto cinamono mišinio. Mišinys veiksmingai gydo slogą ir malšina kosulį.
* Gripo profilaktikai pusę šaukštelio cinamono užpilkite stikline verdančio vandens, užvirkite ir įberkite žiupsnelį maltų juodųjų pipirų. Gerkite šio gėrimo su medumi po šaukštą 3 ar 4 kartus per dieną.
* Eterinio cinamono aliejaus inhaliacijos veiksmingai gydo peršalimo ligas, gripą ir kosulį: į verdantį vandenį įlašinkite 5 lašus eterinio aliejaus ir pakvėpuokite kylančiais garais. Šis aliejus padės nuraminti ir sudirgusią centrinę nervų sistemą.
Jei sutriko skrandžio darbas
* Jei sutriko skrandžio darbas, pučia pilvą ir pykina: šaukštelį malto cinamono užpilkite puse stiklinės verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, gerkite antpilo po šaukštą 2 ar 3 kartus per dieną praėjus pusvalandžiui po valgio.
* Cinamone esantis manganas, ląsteliena, eteriniai aliejai ir kalcis padeda reguliuoti skrandžio sulčių gamybą, maisto virškinimą ir maistinių medžiagų pasisavinimą. Liaudies medicinos žinovai pataria po valgio išgerti cinamono arbatos: nubrauktą šaukštelį malto cinamono užpilkite puodeliu verdančio vandens, užvirkite ir palikite trumpam prisitraukti. Arbatą galite paskaninti medumi ir keliais mėtų lapeliais. Be to, reguliariai geriama cinamono arbata pašalina senėjimo požymius ir ilgina gyvenimą.
Širdies ir kraujagyslių ligos
* Sumaišykite lygiomis dalimis cinamono ir medaus. Valgykite šio mišinio kasdien rytais po šaukštą. Tai sustiprins širdies raumenį, padės išvengti širdies priepuolio ir insulto, pagerės kvėpavimas. Mišinys ypač tinka senjorams.
* Medaus ir cinamono mišinio galite vartoti ir kiek kitaip: sergant širdies ligomis patariama pusryčiaujant suvalgyti duonos riekę, užteptą medaus ir cinamono mišiniu. Tai sumažina žalingojo cholesterolio lygį, apsaugo nuo infarkto, atkuria arterijų ir venų sienelių elastingumą.
* Kraujo spaudimui mažinti stiklinėje rūgpienio ar kefyro išmaišykite šaukštelį malto cinamono. Šio gėrimo gerkite 3 kartus per dieną 10 dienų.
* Sergant ateroskleroze ir hipertenzija: sumaišykite po šaukštą rūgpienio ir skysto medaus, į mišinį suberkite 2 šaukštelius cinamono miltelių, vartokite mišinio po 2 šaukštelius ryte ir vakare 10–15 dienų.
Kiti negalavimai
* Spuogams gydyti: sumaišykite 3 šaukštus medaus ir šaukštelį cinamono miltelių. Prieš miegą šiuo mišiniu patepkite spuogus, o ryte nuplaukite šiltu vandeniu. Jei 2 savaites taip gydysitės, spuogai visiškai išnyks, oda taps šviežia ir švelni.
* Egzemos, grybelio ir infekcinių ligų pažeistas vietas reguliariai tepkite medaus ir cinamono lygių dalių mišiniu.
* Stabdydami spartų plaukų slinkimą, 15 min. prieš plovimą plaukų šaknis įtrinkite tokiu mišiniu: sumaišykite po šaukštą medaus, pašildyto alyvuogių aliejaus ir šaukštelį malto cinamono. Ši kaukė tinka ir pradedantiems plikti.
* Nemaloniam burnos kvapui šalinti: kiekvieną rytą burną skalaukite stikline karšto vandens, kuriame įmaišyta po šaukštelį medaus ir cinamono miltelių. Burnos kvapas išliks gaivus visą dieną.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau