Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Gegužės » 2

Gegužės mėnesio medus

Gegužės mėnesio medumi vadinamas anksti pavasarį surinktas medus. Šį medų bitės renka iš vyšnių, obelų, ievų, pakalnučių, žemuogių, akacijų ir kitų gegužės-birželio mėnesio pradžioje žydinčių augalų.

Teigiama, jog gegužės mėnesio medus - pats kvapniausias ir naudingiausias. Pavasario medus, kuris savyje koncentruoja kelių augalų rūšių nektarą.

Gegužės mėnesio medus

Gegužės mėnesio medaus išvaizda ir ypatumai

Šviežias, ką tik išsuktas gegužės mėnesio medus yra skaidrus, šviesiai žalias ar blyškiai gelsvas. Didžiausią vertę gegužės mėnesio medus įgauna po 4-6 mėnesių, kai nusistovi ir įgauna ypatingą aromatą bei skonį. Po pusės metų gegužės mėnesio medus įgauna žvalinantį aromatą, kuriame jaučiamas mentolis, auksiniai geltoną spalvą ir ypatingą švelnų skonį.

Nusistovėjusiame meduje jaučiamas daugybės augalų savybės. Beje, nėra vienos gegužės mėnesio medaus rūšies. Medus skiriasi prieskoniu, spalva ir aromatu.

Gegužės mėnesio medaus rinkimo ypatumai

Gegužės mėnesio medų bitininkai pradeda rinkti gegužės mėnesio viduryje, o baigia rinkti birželio pradžioje.

Verta atminti, kad gegužės mėnesio medus labai greitai susicukruoja. Jei rudenį Jums siūlys įsigyti skysto gegužės mėnesio medaus, žinokite, kad jis padirbtas, nes tokiu metu pavasarinis medus yra susicukravęs.

Cheminė gegužės mėnesio medaus sudėtis

Gegužės mėnesio meduje gausu įvairių cheminių medžiagų - daugiau nei 300 naudingųjų medžiagų ir junginių. Tai mineralinės medžiagos, vitaminai, organinės rūgštys, baltymai, fermentai, fruktozė, sacharozė, fitoncidai, flavonoidai ir kt. Vasarą surinktame meduje yra žymiai mažiau maistinių mikroelementų, nes vasarą medų bitės neša iš kelių augalų, o pavasarį -iš keliolikos.

Kodėl gegužės medus greitai susicukruoja?

Pavasarį bitės yra mažiau aktyvios nei vasarą, todėl rinkdamos medų, jos nepakankamai aktyviai filtruoja žiedadulkes. Verta atminti, kad gegužės mėnesio meduje žiedadulkių grūdelių koncentracija yra dešimtis kartus didesnė nei vasariniame meduje. Mikrodalelės nekenkia medui, tačiau jį sparčiau tirština, todėl gegužės mėnesio medus labai greitai susicukruoja.

Gydomosios gegužės mėnesio medaus savybės

Cukrinio diabeto gydymas

Gegužės mėnesio meduje gausu natūralios fruktozės, todėl šis medus yra visiškai nepavojingas sergantiems cukriniu diabetu. Be to, gegužės mėnesio medus profilaktiškai apsaugo nuo šios ligos.

Gegužės mėnesio medų, nepaisant to, kad jis yra labai saldus, greitai įsisavina žmogaus organizmas, todėl jis neskatina antsvorio augimo.

Fruktozė taip pat normalizuoja kraujo kūnelių gamybą.

Kitų ligų gydymas

Gegužės mėnesio medus malšina galvos ir migrenos skausmus, padeda gydyti aterosklerozę ir peršalimo ligas.

Pavasarinis medus palengvina kosulį numalšina žalingąjį streso poveikį stiprina išsekusį organizmą, padeda gydyti kepenų ir akių ligas.

Organizmą valanti priemonė

Gegužės mėnesio medus iš organizmo pašalina šlakus, druskas, toksines medžiagas, tirpina žalingąsias medžiagų sankaupas inkstuose bei valo skrandį ir žarnyną.

Produktas - antiseptikas

Antiseptinį gegužės mėnesio poveikį pastebėjo farmaceutai ir kosmetologai, kurie šį medų vartoja ruošdami įvairius medicininius ir kosmetinius ekstraktus bei preparatus.

> Gegužės mėnesio medus veiksmingai naikina žalingąsias bakterijas,
dezinfekuoja, todėl juo patariama gydyti pūliuojančias žaizdas, opas, furunkulus, gilias įpjovas ir uždegimines ligas.

Gegužės mėnesio meduje yra gliukozės, kuri maistinėmis medžiagomis aprūpina galvos smegenis, širdies raumenį ir kepenis.

Vos 1 valgomasis šaukštas gegužės mėnesio medaus padeda veiksmingai gydyti nemigą, gerai vystytis vaikų organizmui, sustiprėti po sunkių ligų ir chirurginių operacijų.

Pavasarinis medus žvalina, suteikia daug energijos, stiprina imuninę sistemą bei pastebimai pagerina savijautą.

> Gegužės mėnesio medus pagerina širdies ir kraujotakos sistemos darbą, malšina spazmus, stabilizuoja kraujospūdį, pagerina kraujotaką.

Pavasariniame meduje yra mikroelementų, kurių poveikis yra panašus į žmogaus kraujo poveikį, todėl sergantiems mažakraujyste ir hipertenzija šio medaus patariama kasdien vartoti po 100-150 g.

DĖMESIO! Gegužės mėnesio medaus negalima vartoti žmonėms, kurie yra alergiški bičių produktams.

Gegužės mėnesio medus kosmetikoje

Gegužės mėnesio medus naudingas plaukams, nagams ir odai.

Gegužės mėnesio medaus kaukės jaunina, maistinėmis medžiagomis aprūpina odą, stabdo joje vykstančius senėjimo procesus, išlygina raukšles.

> Pavasarinio medaus poveikyje plaukai sustiprėja, pradeda blizgėti, juose išnyksta pleiskanos, jie nustoja sparčiai slinkti.

> Gegužės mėnesio medus sustiprina nagus.

Dėmesio! Gegužės mėnesio medų kosmetikoje galima panaudoti vieną ar mišiniuose su kitais naudingais produktais: kiaušiniais, citrinomis, pienu, alijošiais ir kt. Teigiama, jog paklausa gegužės mėnesio medui dėl jo sudėties ir gydomųjų savybių yra didesnė nei kitų rūšių medui.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-08-05 laikas 13:01 Receptai Varškėčiai be kiaušinių receptas
Turbūt visi vaikučiai mėgsta saldžius varškėčius. Bet ką ten vaikučiai, juos dievina net suaugę! Pradžiuginkite savo šeimą skaniais, sočiais, ir naudingais pusryčiais, paruošę aromatingus varškėčius be kiaušinių. Jie ir jums išeis...

Skaityti daugiau

2020-08-14 laikas 09:00 Receptai Pusrytinis kavos kokteilis
Pasigaminti tokį kavos kokteilį užtruksite vos 5 minutes, bet jis Jums suteiks žvalumo bei jėgų visai dienai. Ganėtinai dažnai taip nutinka, kad ryte skubame, bėgame ir visai pamirštame papusryčiauti. Tik gerai įdienojus prisimen...

Skaityti daugiau

2017-11-03 laikas 13:37 Receptai Vitaminų kaukė iš varškės įvairių tipų odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Varškė, Citrinų sultys, Apelsino skiltelė.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau