Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.2K) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 18:24)

Jei susirgote vėžiu, teigiamas mąstymas gali padėti likti gyviems

Kovojant su vėžiu teigiamas požiūris į tai, kas vyksta gyvenime, gali pasirodyti pats stipriausias vaistas. Žmonės, kurie labai jaudinasi ar nerimauja dėl savo diagnozės, nuo šios ligos miršta 4 kartus dažniau.

Jei susirgote vėžiu, teigiamas mąstymas gali padėti likti gyviems

Nepaisant to, kad visi vėžiu sergantys pacientai gydomi vienais ir tais pačiais metodais (chemoterapija ir (ar) spinduline terapija), jų išgyvenamumo rodikliai labai skiriasi. Didžiosios Britanijos Londono universiteto koledžo (University College London) tyrėjų nuomone, vienas iš lemiamų veiksnių yra kiekvieno paciento individuali psichologinė reakcija į ligą.

Žmonėms, kurie liūdi ar nerimauja dėl savo šansų kovoti su liga, būna daug mažesnė tikimybė likti gyviems, be to - nepriklausomai nuo vėžio rūšies. Atrodo, kad leukemija - viena iš tų vėžio formų, kurios raidą paciento psichikos būklė veikia labiausiai: asmenims, kurie grimzta į negatyvizmą, būna beveik 4 kartus didesnė tikimybe mirti.

Neigiamos mintys taip pat veikia ir kasos vėžiu sergančiųjų šansus pasveikti - tarp pesimistiškai nusiteikusių pacientų mirštamumas yra beveik 3 kartus didesnis nei tarp tų, kuriems pavyksta išsaugoti teigiamą ar bent neutralų požiūrį į gyvenimą; vilčių netekę stemplės vėžiu sergantieji miršta maždaug pustrečio karto dažniau. Niūrių minčių užvaldytiems prostatos vėžiu sergantiems pacientams tikimybė mirti padidėja daugiau nei 2 kartus.

Tokią nepaprastą proto ir kūno sąveiką tyrėjai aptiko analizuodami 16 tyrimų duomenis, kurie dar niekada nebuvo publikuoti. Iš viso buvo išnagrinėti duomenys apie 163 363 vyrus ir moteris. Pacientai buvo stebimi vidutiniškai 9,5 meto, per šį laiką nuo vėžio mirė 4 353 asmenys.

BMJ, 2017; 356:j108

ŽYMĖS: medicinos naujienos, Vėžys, Onkologija

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Ligos, mutacijos
Informacija apie skiepus nuo medikų ir tėvų slepiama...

Ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse ėmė daugėti tėvų, kurie nusprendė neskiepyti vaikų, išgirdę informacijos apie pra...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Cholesterolio mažinimas...

Bendrai apie cholesterolį, „gerąjį“ ir „blogąjį“, cholesterolio normą, bei padidėjimo priežastis ir pasekmes rašėme ankstesniame...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Natūralus kandidozės nugalėjimas...

Candida albicans ir candida tropicalis yra pavadinti mieliagrybiai, gyvenantys mūsų virškinamajame trakte ir gleivinėse. Miel...

Ligos, mutacijos
Išsaugokime savo širdį ir kraujotakos sistemą...

Spurda širdis, kemšasi kraujagyslės? Oi, betgi aplink tiek daug informacijos: liesa dieta, augaliniai aliejai, “gerieji” angliav...