Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (772) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 18:08)

Brokoliniai kopūstai geba stabdyti pikčiausios krūties vėžio formos plėtrą

Vienas iš penkių krūties vėžio atvejų laikomas trigubai neigiamu - tai pati pavojingiausia naviko forma, - tačiau mokslininkai konstatavo, kad junginys, kurio esama salieruose, brokoliniuose kopūstuose bei prieskoniniuose augaluose (pvz., čiobreliuose ir petražolėse), stabdo jo plitimą.

Brokoliai nuo vėžio

JAV Misūrio universiteto (The University of Missouri) tyrėjai padarė išvadą, kad liuteolinas padaro tai, ko nesugeba chemoterapija: identifikuoja trigubai neigiamas vėžines ląsteles ir padeda išvengti jų metastazių (plitimo).

Trigubai neigiamos krūties vėžio ląstelės savo pavadinimą gavo dėl to, kad joms trūksta trijų receptorių, kuriuos chemoterapijos medikamentai paprastai randa ir atpažįsta, todėl, siekdami sustabdyti minėtų ląstelių plitimą, onkologai turi taikyti itin agresyvius ir toksiškus metodus.

Mokslininkai konstatavo, kad taip veikia liuteolinas. Per vieną bandymą šis junginys sustabdė trigubai neigiamų ląstelių plitimą į plaučius, o per kitą - blokavo jų plitimą po visą organizmą, be to, sunaikino vėžines ląsteles.

Iki šiol bandymai atlikti tik su gyvūnais, tačiau mokslininkai tikisi per keletą artimiausių metų gauti leidimą ir tyrimams su vėžiu sergančiais pacientais.

Vien tik JAV apie 100 moterų kasdien miršta nuo krūties vėžio, todėl mokslininkai tikisi, kad atitinkamos institucijos nedelsdamos priims sprendimą.

Breast Cancer (Dove Med Press), 2017; 9:9-19

ŽYMĖS: medicinos naujienos, Vėžys, liuteolinas, brokoliai, vėžinės ląstelės, Onkologija, Krūties vėžys

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Sąnariu skausmas galbūt šio vitamino D trūkumas...

Daugelis žmonių mano, kad sąnarių skausmas yra natūralus senėjimo procesas. Tačiau yra daug atvejų, kai žmonės patiria labai did...
Ligos, mutacijos
Bangladeše gimė kūdikis su dviem galvomis, diagnozė - d...

Viename iš tankiausiai apgyvendintų šalių pasaulyje gimė gamtos stebuklas. Kūdikis atrodo visiškai normalus, išskyrus tai, kad g...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vėžinės ląstelės miršta, kai jūs valgote šiuos 7 produk...

Vėžinės ląstelės miršta, kai jūs valgote šiuos 7 produktus. Atėjo laikas pradėti juos vartoti. Taigi, mokslininkai pataria ju...

Medicinos naujienos
6 būdai paspartinti smegenų veiklą...

Smegenys yra neįtikėtinai „tamprūs“ (žr. Smegenys yra tampomi), tad galite perjungti save ir net išauginti naujų ...