Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.1K) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 18:08)

Brokoliniai kopūstai geba stabdyti pikčiausios krūties vėžio formos plėtrą

Vienas iš penkių krūties vėžio atvejų laikomas trigubai neigiamu - tai pati pavojingiausia naviko forma, - tačiau mokslininkai konstatavo, kad junginys, kurio esama salieruose, brokoliniuose kopūstuose bei prieskoniniuose augaluose (pvz., čiobreliuose ir petražolėse), stabdo jo plitimą.

Brokoliai nuo vėžio

JAV Misūrio universiteto (The University of Missouri) tyrėjai padarė išvadą, kad liuteolinas padaro tai, ko nesugeba chemoterapija: identifikuoja trigubai neigiamas vėžines ląsteles ir padeda išvengti jų metastazių (plitimo).

Trigubai neigiamos krūties vėžio ląstelės savo pavadinimą gavo dėl to, kad joms trūksta trijų receptorių, kuriuos chemoterapijos medikamentai paprastai randa ir atpažįsta, todėl, siekdami sustabdyti minėtų ląstelių plitimą, onkologai turi taikyti itin agresyvius ir toksiškus metodus.

Mokslininkai konstatavo, kad taip veikia liuteolinas. Per vieną bandymą šis junginys sustabdė trigubai neigiamų ląstelių plitimą į plaučius, o per kitą - blokavo jų plitimą po visą organizmą, be to, sunaikino vėžines ląsteles.

Iki šiol bandymai atlikti tik su gyvūnais, tačiau mokslininkai tikisi per keletą artimiausių metų gauti leidimą ir tyrimams su vėžiu sergančiais pacientais.

Vien tik JAV apie 100 moterų kasdien miršta nuo krūties vėžio, todėl mokslininkai tikisi, kad atitinkamos institucijos nedelsdamos priims sprendimą.

Breast Cancer (Dove Med Press), 2017; 9:9-19


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar