Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (210) Komentarų: (0) (26.01.2019 - 22:03)

Norėdami sumažinti krūties vėžio riziką, valgykite daržovių!

Mokslininkai ištyrė, kad moterims, kurios valgo žalumynų ir geltonos ir oranžinės spalvų daržovių, sumažėja rizika susirgti agresyvia krūties vėžio forma.

Palyginti su moterimis, kurios per dieną suvalgydavo mažiau nei pustrečios porcijos žalumynų, toms, kurios kiekvieną dieną suvalgydavo 5 ar daugiau porcijų vaisių ir daržovių (1 porcija - tai puodelis šviežių lapinių žalumynų arba pusė puodelio šviežių ar pagamintų daržovių arba vaisių), rizika susirgti sumažėjo 11 proc.

vėžio rizika, vėžys, krūties vėžys, daržovės, vėžio prevencija

Stipriausia apsauga nuo krūties vėžio, o ypač nuo jo agresyviausių formų, pasižymi brokoliniai kopūstai, taip pat geltonos ir oranžinės spalvų daržovės.

Stipriausia apsauga nuo krūties vėžio, o ypač nuo jo agresyviausių formų, pasižymi brokoliniai kopūstai, taip pat geltonos ir oranžinės spalvų daržovės.

Anksčiau buvo manoma, kad geriausiai nuo vėžio saugo valgiaraštis, kuriame gausu ląstelienos, tačiau JAV mokslininkai iš Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos (Harvard T. H. Chan School of Public Health), kurie atliko naujausią tyrimą, nurodo, kad vienodai svarbūs yra ir antioksidantai, ir mineralinės medžiagos, kurių esama daržovėse bei vaisiuose.

Int J Cancer, 2018-07-06; doi; 10.1002/ijc.31653

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar