Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (498) Komentarų: (0) (26.01.2019 - 22:15)

Kompiuterinė tomografija 4 kartus padidina smegenų naviko riziką

Kompiuterinė tomografija (KT) - stebuklinga technologija, kuria galima gauti kūno trijų išmatavimų (3D) paveikslus, - gali 4 kartus padidinti tikimybę, kad vaikui išsivystys smegenų navikas. Pacientai, kurie per šį tyrimą gavo didžiausią leistiną radiacijos dozę, yra didžiausios rizikos grupėje, tačiau ne tokia stipri radiacija taip pat padvigubina smegenų vėžio riziką.

Kompiuterinė tomografija, vėžys, vėžio rizika, sveikata, naujienos

Itin intensyviai KT buvo taikoma per pastaruosius 20 metų, nes, turint probleminės zonos (ypač pilvo ertmės ar smegenų) trijų išmatavimų vaizdą, būna daug lengviau nustatyti diagnozę. Deja, šio tyrimo metu naudojama daug didesnė radiacijos dozė nei per paprastą rentgeno tyrimą, o tai daugeliui asmenų, ypač vaikams, kelia didelę riziką.

Ištyrę 168 394 vaikų, kuriems buvo daroma vienas ar keli KT tyrimai, medicininius įrašus mokslininkai aptiko, kad tarp šių vaikų vėžio rodikliai buvo pusantro karto didesni, nei buvo prognozuota.

Ypač tvirti buvo įrodymai apie smegenų vėžį - per tyrimą buvo aptiktas tiesioginis ryšys tarp spinduliuotės dydžio ir vaiko rizikos susirgti piktybiniu ar gerybiniu smegenų naviku.

Stebėtina, bet KT nepadidino rizikos susirgti leukemija - kitu vėžio tipu, kurio kilmė būna siejama su radiacija.

Būtina paminėti, kad rizikos įvertinimas galėtų būti ir šiek tiek perdėtas, nes kai kuriems vaikams, ko gero, tyrimai buvo daryti todėl, kad jiems jau buvo padidėjusi vėžio rizika. Vis dėlto nauji įrodymai verčia kelti klausimą, ar pateisinama kaip pirmą tyrimą pasirinkti tokį, dėl kurio vaikams taikomos didelės švitinimo dozės.

J Natl Cancer Inst,2018-07-18; doi; 10.1093/jnci/djy104

 

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar