Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Sausio » 26

Kompiuterinė tomografija 4 kartus padidina smegenų naviko riziką

Kompiuterinė tomografija (KT) - stebuklinga technologija, kuria galima gauti kūno trijų išmatavimų (3D) paveikslus, - gali 4 kartus padidinti tikimybę, kad vaikui išsivystys smegenų navikas. Pacientai, kurie per šį tyrimą gavo didžiausią leistiną radiacijos dozę, yra didžiausios rizikos grupėje, tačiau ne tokia stipri radiacija taip pat padvigubina smegenų vėžio riziką.

Kompiuterinė tomografija, vėžys, vėžio rizika, sveikata, naujienos

Itin intensyviai KT buvo taikoma per pastaruosius 20 metų, nes, turint probleminės zonos (ypač pilvo ertmės ar smegenų) trijų išmatavimų vaizdą, būna daug lengviau nustatyti diagnozę. Deja, šio tyrimo metu naudojama daug didesnė radiacijos dozė nei per paprastą rentgeno tyrimą, o tai daugeliui asmenų, ypač vaikams, kelia didelę riziką.

Ištyrę 168 394 vaikų, kuriems buvo daroma vienas ar keli KT tyrimai, medicininius įrašus mokslininkai aptiko, kad tarp šių vaikų vėžio rodikliai buvo pusantro karto didesni, nei buvo prognozuota.

Ypač tvirti buvo įrodymai apie smegenų vėžį - per tyrimą buvo aptiktas tiesioginis ryšys tarp spinduliuotės dydžio ir vaiko rizikos susirgti piktybiniu ar gerybiniu smegenų naviku.

Stebėtina, bet KT nepadidino rizikos susirgti leukemija - kitu vėžio tipu, kurio kilmė būna siejama su radiacija.

Būtina paminėti, kad rizikos įvertinimas galėtų būti ir šiek tiek perdėtas, nes kai kuriems vaikams, ko gero, tyrimai buvo daryti todėl, kad jiems jau buvo padidėjusi vėžio rizika. Vis dėlto nauji įrodymai verčia kelti klausimą, ar pateisinama kaip pirmą tyrimą pasirinkti tokį, dėl kurio vaikams taikomos didelės švitinimo dozės.

J Natl Cancer Inst,2018-07-18; doi; 10.1093/jnci/djy104

 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau