Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (804) Komentarų: (0) (01.04.2017 - 08:53)

Liaudies medicina. Gydymasis išrūgomis

Gydymasis išrūgomis yra vienas seniausių ir Lietuvoje visiškai nepelnytai užmirštas.

Jį jau Hipokrato laikais gydytojai skirdavo nuodingoms medžiagoms ir šlakams iš organizmo šalinti; tai ypač padėdavo apsinuodijus nekokybiškais maisto produktais ar sergant lėtinėmis kepenų ligomis.

Jau Senovės Graikijoje buvo žinomas teigiamas gydymo išrūgomis poveikis esant vidurių užkietėjimui. Senovės Romoje buvo keletas gydyklų, kur išrūgos būdavo vartojamos išoriškai ir į vidų sergant odos ligomis, bet dar dažniau - norint sustandinti ir atjauninti sveiką odą.

Liaudies medicina. Gydymasis išrūgomis

Išrūgos yra pieno serumas, skystis, išsiskiriantis gaminant varškę ir sūrį. Todėl kai kuriose šalyse jos vadinamos tiesiog “sūrio vandeniu”. Išrūgos greitai genda, todėl nepatariame gydymui gaminti jų patiems; geriausia nusipirkti šviežių stabilizuotų pieno produktų.

Praeitame šimtmetyje Alpėse veikė ne mažiau kaip 160 klestinčių kurortų, kur buvo gydoma ožkų ir karvių pieno išrūgomis. Išrūgos buvo geriamos, jose maudomasi ir, sumaišius su druskų prisotintais vandenimis, vartojamos gerklei skalauti. Išrūgos taip pat buvo vartojamos nuo lėtinio vidurių užkietėjimo, kepenų ir kasos veiklai pagerinti, kraujui, odai ir visam organizmui valyti. Tarp kitko, išrūgos visada būdavo derinamos su augalų sultimis.

Senovėje netgi karves šerdavo tam tikromis vaistažolėmis, kad jų veikliųjų medžiagų būtų piene ir išrūgose.

Pagrindinės gydymo išrūgomis sritys:

- žarnyno veiklai suaktyvinti esant lėtiniam vidurių užkietėjimui;

- naudingų žarnyno bakterijų gyvavimo sąlygoms pagerinti, skilimo produktams iš virškinamojo trakto pašalinti;

- kepenų darbo krūviui sumažinti, pažeistų kepenų reabilitacijai palengvinti;

- dėl medžiagų apykaitos atsiradusiems šlakams iš organizmo pašalinti;

- labai teigiamas išrūgų poveikis esant tokiems rizikos faktoriams: padidėjus kraujospūdžiui, šlapimo rūgšties, riebalų bei cholesterolio kiekiui kraujyje, esant antsvoriui. Be to, gydymasis išrūgomis daro labai teigiamą poveikį odai.

Gydymas

Liaudies medicina. Gydymasis išrūgomis Gydymuisi naudojamos parduotuvėje pirktos išrūgos, papildytos (“atskiestos”) šviežių augalų sultimis. Geriausiai tam tinka šviežiai išspaustos dilgėlių, kiaulpienių ir artišokų sultys.

Gydymui tinkamiausios išrūgos yra:
- maistinės išrūgos, kurių šimte gramų yra 8 g išrūgų baltymų;

- dietinės išrūgos, kurių šimte gramų yra 30 g išrūgų baltymų.

Dietinės išrūgos yra papildytos ypač vertingų išrūgų baltymų; įprastose išrūgose jų koncentracija normali. Abiejų rūšių išrūgose (šimte gramų) yra 50 g natūralaus pieno cukraus, 10 g natūralios pieno rūgšties. Be to, jose gausu ir kai kurių vitaminų, mineralinių medžiagų bei ypatingos maistingosios medžiagos ortorūgšties (ji dar vadinama išrūgų rūgštimi arba vitaminu B13 ir turi jauniniančių savybių).

ŽYMĖS: liaudies receptai, gydymas išrūgomis, išrūgos, sveikatos patarimai, liaudies medicina

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Neradote reikiamos informacijos? Pabandykite paranormal paiešką!

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Ligos, mutacijos
«Mėlyno» šerno paslaptis...

Praėjusių metų rugsėjį, socialinių tinklų „Reddit“ ir „Imgur“ naudotojas GlendilTEK išpublikavo nuotraukų albumą, kuriame buvo p...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Gėrimas kuris padės sumažinti sąnarių skausmą ir uždegi...

Geriausias vaistas nuo uždegimo ir sąnarių skausmo! Geriausias būdas kelius išlaikyti sveikus - atlikite kasdien tempimus, pala...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Geri patarimai, kaip suvaldyti žvynelinę...

Nors žvynelinė yra neišgydoma, tačiau ją galima suvaldyti. Oda reikia labai atidžiai rūpintis. Štai keletas dalykų, kurie pas...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Lengvas, neskausmingas ir pigus būdas pašalinti karpas ...

Karpos ir odos žymės - neskausmingos ataugos, kurioje gali pasirodyti, bet kurioje kūno dalyje, ypač tose vietose, kurios labiau...