Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.2K) Komentarų: (0) (04.05.2017 - 19:19)

Mitai apie kepenis

Kepenys yra svarbiausias žmogaus organizmo filtras. Per parą kepenys išvalo apie 2 tūkstančius litrų kraujo, jį valydami 300-400 kartų. Deja, kepenimis žmonės dažniausiai ne pernelyg rūpinasi ar rūpinasi taip, kad joms labiau pakenkia. Yra nemažai mitų apie tai, kas naudinga ir kas kenkia kepenims.

Pirmasis mitas: kepenys gerai dirbs, jei jas reguliariai valysite

Specialistų teigimu, kepenų specialiai valyti nereikia. Tiesa, kai kas bando kepenis valyti aliejumi ir citrinos sultimis. Toks kepenų valymas gali būti ne tik naudingas, bet ir kai kada žalingas.

Jei kepenis bandys valyti sergantys tulžies pūslės akmenlige, akmenys gali pajudėti iš vietos, užkimšti tulžies pūslės kanalus ir sukelti skausmus. Be to, toks valymas - tai stresas kepenims, galintis kurį laiką pabloginti jų darbą.

Mitai apie kepenis

Antrasis mitas: kepenims pakenkia tik alkoholis

Įvairiomis kepenų ligomis suserga ne tik alkoholikai. Kartais ir negausūs alkoholio kiekiai gali pakenkti kepenims.

Kepenims ypač pavojingas reguliarus, net ir negausus alkoholio vartojimas, nes tada organizme kaupiasi nuodingasis etanolis, pažeidžiantis kepenų ląsteles.

Trečiasis mitas: nevartojančių alkoholinių gėrimų kepenys yra visiškai sveikos

Specialistų teigimu, riebus ir saldus maistas kepenims pakenkia ne ką mažiau nei alkoholiniai gėrimai.

Žmogaus organizmas sunkiai perdirba kaloringą maistą, kuriame gausu gyvulinių riebalų. Riebaus, saldaus ir kaloringo maisto poveikyje sutrinka tulžies sulčių išsiskyrimas ir jų sudėtis. Taip pat pakinta skrandžio ir žarnyno hormonai bei kasos fermentai, kepenys nesugeba perdirbti gausaus riebalų kiekio, todėl nukenčia kepenų ląstelės.

Po kurio laiko kepenys nesugeba neutralizuoti žmogaus organizmui žalingų medžiagų: toksinų, medžiagų apykaitos produktų, bakterijų ir virusų.

Kepenyse pradeda kauptis riebalai, todėl po kurio laiko šį vidaus organą gali pažeisti uždegiminiai procesai. Susirgus šia liga, žūva dalis kepenų ląstelių. Likusioms kepenų ląstelėms tenka didžiuliai krūviai, tačiau ir jos nesugeba perdirbti visų riebalų. Jei laiku nesiimsime būtinų priemonių, kepenų uždegimas gali peraugti į kepenų cirozę ir kepenų vėžį.

Ketvirtasis mitas: kepenis gali pažeisti tik stiprūs alkoholiniai gėrimai

Pasak specialistų, kepenis pažeidžia ne tik stiprūs, bet ir silpnesni alkoholiniai gėrimai. Sąlyginai saugiu negalima pavadinti ir 20 ml spirito. Tai 50 g degtinės, taurė sauso vyno ar bokalas alaus. Tokį alkoholio kiekį kepenys perdirba per valandą laiko. Deja, mažai kas pasitenkina šiuo alkoholio kiekiu.

Penktasis mitas: kepenų ligų išgydyti -neįmanoma

Iš tikrųjų kepenys sugeba regeneruotis, o hepatocitai (kepenų ląstelės) puikiai atsinaujina.

Net jei ir pažeista 50 proc. kepenų audinių, sveikas gyvenimo būdas ir atitinkamos gydymo priemonės šiam organui padeda pasveikti.

Svarbu atsisakyti alkoholio, riebaus ir kaloringo maisto, vartoti kepenų darbą pagerinančių vaistų ir po kurio laiko pažeistos kepenys vėl bus sveikos.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar