Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Pasaulio įvairenybės » Peržiūrų: (987) Komentarų: (0) (02.04.2017 - 12:59)

Nemirtina liga sergantis vyras kovoja už teisę numirti

Jungtinės Karalystės (JK) nacionalinis transliuotojas BBC praneša, kad ne mirtina liga sergantis vyras pradėjo teisinę kovą siekdamas, kad nepagydamomis ligomis sergantys žmonės, kurie potencialiai turi metus gyventi, turėtų teisę mirti.

2014 metais Omid buvo diagnozuota nemirtina neurologinė liga – multisisteminė atrofija.

BBC laidos „Victoria Derbyshire“ metu vyras pasakojo, kad negali vaikščioti, sunkiai šneka ir 2015 metais bandė nusižudyti.

Eutananazija (pagalba nusižudyti) Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra neteisėta, tačiau Omid siekia, kad jo byla būtų nagrinėjama Aukščiausiajame Teisme (angl. High Court). Vyro advokatai paprašė pilno bylos nagrinėjimo. Tikimasi, kad sprendimas bus paskelbtas artimiausiomis dienomis.

Omid, kurio pavardė nėra atskleidžiama, šalies nacionaliniam transliuotojui pareiškė: „Aš negaliu vaikščioti ar rašyti. Negaliu normaliai kalbėti ir jaučiu ligos poveikį savo galvoje. Aš galiu atsikelti iš lovos tik tuomet, kai man kažkas padeda, ir po dviejų ar trijų mėnesių viskas tik pablogės.“

Nemirtina liga sergantis vyras kovoja už teisę numirti

54 metų amžiaus vaikų turintis vyras šiuo metu daugiausiai laiko praleidžia lovoje. Be to, jam turi būti įvestas kateteris ir vyras negali pats savimi pasirūpinti. Omid liga yra neišgydoma, tačiau jis nežino, kiek laiko jam liko gyventi.

„Aš nežinau, kiek dar gyvensiu. Tai gali trukti ilgiau nei 10 ar 15 metų. Patikėkite manimi, nežinau, kaip išgyvenau šiuos trejus metus. Kai atsikeliu ryte, maldauju, kad tai būtų paskutinis kartas. Kiekvieną dieną galvoju, kad nenoriu gyventi“, - pasakojo vyras.

2015 metų rugsėjo mėnesį šalies parlamentarai atmetė planus įvesti įstatymą, kuris Anglijoje ir Velse sunkiai sergantiems žmonėms suteiktų teisę mirti.

Omid advokatas Saimo Chahal QC aiškino, kad vyro bylos tikslas – gauti teisę žmonėms, kurie serga nepagydamomis ligomis, smarkiai paveikiančiomis jų gyvenimo kokybę, mirti.

ŽYMĖS: Medicina ir etika, Jungtinės Karalystės, multisisteminė atrofija, anglija, Eutananazija, pasaulio įvairenybės, Omid liga, mirtis

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Medicinos naujienos
„Geros savijautos biblija“ Ar mes viską žinome apie vėž...

Jūsų dėmesiui siūloma ištrauka iš leidyklos „Tyto alba“ išleistos daktaro Mosarafo Ali knygos „Geros savija...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių...

Esate tikri, kad neturite kirmėlių? Žolininkė Dominika Balčiūnė jus nuvils – pasak jos, šių nemalonių parazitų turime v...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Citrinos žievelėse 10 kartų daugiau vitaminų nei jų sul...

Po panaudojimo citrinų sulčių gamybai, paprastai citrinos žieveles mes išmetame į šiukšlių dėžę. Šiame straipsnyje mes apžvelgsi...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
N.V. Ševčenkos visų ligų gydymo metodas...

Paimti ne mažiau kaip 30-40 mililitrų nerafinuoto būtinai saulėgrąžų aliejaus ir 30-40 mililitrų 40 laipsnių alkoholio, plakti b...