Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 27

Organizmo valymas citrinomis

Jeigu įsivaizdavote, kad citrinų sultys tinkamos naudoti tik kulinarijoje, galbūt metas pakeisti nuomonę.

Organizmo valymas padeda pagerinti savijautą, atsikratyti antsvorio, pagražinti odos ir plaukų būklę. Suprantama, bet kokią detoksikaciją geriausia atlikti pasitarus su specialistu, taip pat – natūraliomis priemonėmis. Ir viena veiksmingiausių iš tų natūralių priemonių yra laikomos citrinos.

O kokia nauda?

Senais laikais citrinų sultys buvo naudojamos skorbutui gydyti. Mūsų dienomis jas patariama gerti pervargus, persišaldžius ir daugelio ligų profilaktikai.

Organizmo valymas citrinomis

Naudingųjų medžiagų gausu ne tik šių vaisių minkštime, bet ir žievėje. Pavyzdžiui, joje esantis rutinas kartu su citrinas garsinančiu vitaminu C stiprina kraujagyslių sieneles, tad nors retkarčiais reikėtų suvalgyti citriną su visa žievele – tai sveika.

Nors citrinos labai rūgščios, jos vienos šarmingiausių produktų, taigi neutralizuoja rūgšties perteklių organizme.

Citrinos apsaugo nuo mikrobų, jos turi antiseptinių savybių, padeda sergantiesiems ateroskleroze, virusinėmis infekcijomis, inkstų akmenlige, šlapimtakių uždegimu – ir tai dar ne viskas.

Kaip išorinė priemonė citrinos naudojamos odai balinti, strazdanoms atsikratyti, gelbsti nuo grybelio.

Citrinų eterinis aliejus žinomas kaip naikinantis mikrobus, padeda nuo galvos skausmų, gerina bendrą organizmo tonusą, nuotaiką.

Kaip veikia

Gydytojai natūropatai daugelį sveikatos problemų sieja su organizmo rūgštėjimu. Kadangi citrinų sultys pasižymi stipriomis šarminėmis savybėmis, tirpdo besikristalizuojančią šlapimo rūgštį – vieną iš priežasčių, kodėl susergama reumatu, podagra, šlapimo pūslės akmenlige.

Taip pat citrinų sultys padeda skystinti tulžį ir pašalinti ją iš organizmo. O jose esantis vitaminas C gerina kalcio pasisavinimą – pasirūpina, kad jis nenusėstų ant kraujagyslių sienelių.

Vitamino C perteklius lengvai pašalinamas iš organizmo. Tuo pačiu valomi inkstai ir šlapimo pūslė,   slopinami uždegiminiai procesai.

Kaip tą daryti

Sveikatinimo tikslais citrinos naudojamos jau seniai. Manoma, kad pirmasis organizmo valymo citrinomis kursą sudarė vokietis dietologas Johanas Šrotas (1800–1856). Jo esmė – kelias savaites gerti daug citrinų sulčių. Keisti įprastą dietą tuo metu visai nebūtina, nors pageidautina atsisakyti organizmą rūgštinančių produktų. Tai pirmiausia yra mėsa ir kiaušiniai, tada – pieno, grūdų produktai, ankštinės daržovės. Nepatariama gerti kavos ir arbatos.

Jeigu negalite visiškai atsisakyti minėtų produktų, pakaks apriboti jų vartojimą ir įtraukti į valgiaraštį šviežius vaisius, šviežias ir termiškai apdorotas daržoves (virtas, troškintas, užkeptas, bet ne skrudintas!). Kavą ir arbatą ar bent pastarąją galima pakeisti žolelių nuoviru.

Buteliais parduodamos citrinų sultys ir citrinos rūgštis gydytis netinka. Šviežiai išspaustos citrinų sultys greitai oksiduojasi, todėl nėra prasmės ruošti jas iš anksto.

Kad citrina lengviau išsispaustų, galima prieš tai 1–2 minutes ją pamirkyti karštame vandenyje.

Citrinų sultis dera gerti grynas – neskiedžiant vandeniu ir nesaldinant. Gerti reikia likus 30 minučių iki valgant (tai geriausias variantas, tačiau galima sultis gerti ir praėjus valandai, kai pavalgoma). Esant būtinybei, galima citrinų sulčių dienos dozę padalyti į kelias porcijas.

Kad nepakenktų dantų emaliui, sultis patariama gerti pro šiaudelį. Paskui galima praskalauti burną iš pradžių vandeniu, tada sodos tirpalu (šaukštelis stiklinei vandens).

Kurso trukmė priklauso nuo to, kokios būklės jūsų organizmas. Jeigu nėra rimtų sveikatos problemų, rezultato paprastai sulaukiama greičiau ir jis būna akivaizdesnis.

Valymas pagal schemą

Specialistai siūlo tokias organizmo valymo citrinomis schemas:

Ilgasis kursas
Pirmoji diena – 1 citrina
Antroji diena – 2 citrinos
Trečioji diena – 4 citrinos
Ketvirtoji diena – 6 citrinos
Penktoji diena – 8 citrinos
Šeštoji diena – 10 citrinų
Septintoji diena – 12 citrinų
Aštuntoji diena – 14 citrinų
Devintoji diena – 16 citrinų
Dešimtoji diena – 18 citrinų
Vienuoliktoji diena – 18 citrinų
Dvyliktoji diena – 18 citrinų
Tryliktoji diena – 16 citrinų
Keturioliktoji diena – 14 citrinų
Penkioliktoji diena – 12 citrinų
Šešioliktoji diena – 10 citrinų
Septynioliktoji diena – 8 citrinos
Aštuonioliktoji diena – 6 citrinos
Devynioliktoji diena – 4 citrinos
Dvidešimtoji diena – 2 citrinos
Dvidešimt pirmoji diena – 1 citrina
Iš viso: per 3 savaites – 200 citrinų
 
Sutrumpintas kursas
 
Pirmoji diena – 5 citrinos
Antroji diena – 10 citrinų
Trečioji diena – 15 citrinų
Ketvirtoji diena – 20 citrinų
Penktoji diena – 25 citrinos
Šeštoji diena – 25 citrinos
Septintoji diena – 25 citrinos
Aštuntoji diena – 25 citrinos
Devintoji diena – 20 citrinų
Dešimtoji diena – 15 citrinų
Vienuoliktoji diena – 10 citrinų
Dvyliktoji diena – 6 citrinos
Iš viso: per 12 dienų – 201 citrina
 

Šių schemų esmė paprasta – kasdien vis didinti išgeriamą citrinų sulčių kiekį, o paskui, pasiekus maksimumą, vėl pradėti jį mažinti. Tas maksimalus išspaudžiamų citrinų skaičius turėtų būti ne mažesnis kaip 18–25 vaisiai. Jeigu savijauta nepagerėja, citrinų galima dar padauginti arba išlaikyti maksimalų skaičių ilgiau: ne 3–4 dienas, o, tarkime, savaitę.

Daugeliui žmonių toks citrinų sulčių kiekis jokių problemų nesukelia – jie išgeria jas lyg niekur nieko. Tačiau būna, kad tai tampa sunkiai įveikiama užduotimi.

Tuo atveju, jeigu citrinų sultys sukelia nemalonių pojūčių skrandyje, degina, galima kuriam laikui gydymą pristabdyti arba sumažinti vaisių kiekį. Bet kuriuo atveju, prieš pradedant kursą, patartina pasikonsultuoti su gydytoju.

Jeigu sergate lėtine liga, gali būti, kad po palengvėjimo, kurį pajusite po pirmojo organizmo valymo kurso, vėl pasireikš nemalonių simptomų. Tokiu atveju derėtų pakartoti kursą – tik sutrumpintą, štai pagal tokią schemą:

Trumpasis kursas
Pirmoji diena – 1 citrina
Antroji diena – 2 citrinos
Trečioji diena – 3 citrinos
Ketvirtoji diena – 4 citrinos
Penktoji diena – 5 citrinos
Šeštoji diena – 4 citrinos
Septintoji diena – 3 citrinos
Aštuntoji diena – 2 citrinos
Devintoji diena – 1 citrina
 
Kai atvejis tikrai sunkus
 
Žinomas Vokietijos gydytojas natūropatas, natūropatijos pradininkas Arnoldas Eretas (1866–1922) vienoje savo knygų pateikė tokį receptą „įsisenėjusiems“ taršalams – gleivėms, šlapimo rūgščiai – iš organizmo valyti.

Paimkite keturių citrinų sultis ir minkštimą. Vienos citrinos žievelę sutarkuokite ir sumaišykite su minkštimu bei sultimis. Mišinį pasaldinkite pagal skonį medumi arba uogiene, vaisių džemu – kad nebūtų taip rūgštu ir kartu.

A. Ereto tvirtinimu, toks gėrimas padeda net tada, kai kitos organizmo valymo priemonės nedaro jokio apčiuopiamo poveikio.

panevezio balsas su paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar